Som rád,že tu niekto spomína aj ekonomiku. Závery sa teraz ťažko robia no ak čakáte ,že v lete bude všetko v starých koľajach tak sa mýlite. Už pred vírusom sa kopili problémy takže o to horšie. 10 rokov sme sa mali dobre takže prídu proste roky kedy budeme musieť svoje potreby obmedziť. Inými slovami nebude nás zaujímať s akou zmesou dať nové plášte na bike ale budeme radi vôbec za nové plaste. Ja len dúfam,že to nebude dlho trvať no žili sme si dosť nad pomery. Momentálne sa už tlačia ďalšie bilióny peňazí no nemusí to mať žiaden efekt.
20.03.2020 - 12:46:38
011
:lol:
https://www.ta3.com/clanok/1178967/ludi-po-ustupe-nakazy-pustili-z-domovov-mnohi-ziadaju-o-rozvod.html?fbclid=IwAR2EkaJayFg40X1pLum3-7Xehvupfj3Jqf33TUnW0JzrXsPr8IkN0CfLIEo
20.03.2020 - 12:46:40
00
double napísal:
Som rád,že tu niekto spomína aj ekonomiku. Závery sa teraz ťažko robia no ak čakáte ,že v lete bude všetko v starých koľajach tak sa mýlite. Už pred vírusom sa kopili problémy takže o to horšie. 10 rokov sme sa mali dobre takže prídu proste roky kedy budeme musieť svoje potreby obmedziť. Inými slovami nebude nás zaujímať s akou zmesou dať nové plášte na bike ale budeme radi vôbec za nové plaste. Ja len dúfam,že to nebude dlho trvať no žili sme si dosť nad pomery. Momentálne sa už tlačia ďalšie bilióny peňazí no nemusí to mať žiaden efekt.

mozno iba ten efekt ze tie co aktualne existuju sa o nieco znehodnotia :D
20.03.2020 - 12:54:53
00
co sa tyka Nemecka, tak na final solution uz nejaku predpripravu maju napr. v Buchenwalde ci Dachau
20.03.2020 - 13:29:33
00
Kaper napísal:
Tie respiratori chrania aj cudzich?Pokial viem,je tam spätny ventil a smerom von nieje ziadny filter.Ci sa mylim?

respirátor nie je hi-tech vec s ventilom
cez ten istý filter ide vzduch dnu aj von
20.03.2020 - 13:32:55
00
Matejos napísal:
Môže byť, nehádam sa. Ale to zdravotníctvo majú asi určite lepšie vzhľadom na čísla :).


Ak budeš mat v super truper nemeckej nemocnici 30 “ventilatorov” a nahrnie sa ti tam 150 pacientov ktorý ich potrebuje , tak môžeš mat zdravotníctvo aké len chceš...

Btw správy z Nemecka...ľudia tam z toho majú v globále furt srandu, ale možno od polnoci budú mat k tej srande aj zákaz vychádzania
20.03.2020 - 13:33:23
00
http://www.biker.sk/44752/koronavirus-asociacia-slovenskych-vyrobcov-a-dovozcov-bicyklov-ziada-o-povolenie-otvorit-bicyklove-servisy/?fbclid=IwAR2UsLrytNMb7UZpuSwtdFyLu91UmDmUkQ_YXY2Rb5iegjWlmPm3LumvcyU
20.03.2020 - 13:33:41
04
Dovolím si tu skopírovať komentár z jednej diskusie: "škoda bude paka danka. Ak by totiž pokračoval, pevne verím, že by šírenie nového vírusu na našom svk zakázal."
20.03.2020 - 14:00:27
01
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/638179/mela-v-obchode-utocnice-bez-rousky-napadla-prodavacku-sebrala-ji-bryle-a-shodila-kasu.html :D
20.03.2020 - 14:01:01
00
prihoda z okresnej nemocnice na severe: obsadenie- interne oddelenie (3 kridla po 25-30 lozok, 1 JISka, 1 prijmova ambulancia v ramci urgentneho prijmu, na kazdom kridle 2 lekari, na JIS 1, na ambul. 1, ano citate dobre, pocet kusov sedi), zapletka- prichod RZP s pacientom na ambulanciu, vyslovena suspekcia na Covid-19 (to ze pacient zatajil anamnezu, to je na dalsi pribeh), vysledok- cakacia doba na prevoz na infekcne cca 2-3hod. (1 spec. posadka RZP na kraj), uzavretie urgentu na 6 hodin, personal: -4kusy (lekar, zachranar, sestra a vodic) na 2 dni (kym boli vysledky testu... ano citate dobre... 2 DNI), nastastie som kolegu akurat striedal (ako externista), takze nemusel byt stiahnuty lekar z oddelenia (pocty vid vyssie), sestra musela prist do sluzby o 3hod. skor... matika mi moc nesla, ale ak by sa toto zopakovalo tak 3x v jeden den, tak si pacienti na oddeleni mozu davat infuzie navzajom... test bol nastastie negativny, inak by ostal personal na 2 tyzdne mimo a to uz si fakt neviem predstavit

a bonus- pocet respiratorov pred mojou sluzbou: 8, po mojej sluzbe: 6 :)
+neviem ako to davaju na infekcnom v MT, kto tam videl tie priestory, pochopi

asi to bude chciet nejaku zmenu logistiky, event. celkoveho pristupu, minimalne sa pozriet pravde do oci, neviem, ale toto nase zdravotnictvo asi neda, za "normalnych" okolnosti mame cez 5000 odvratitelnych umrti rocne, nie za pandemie a testovat chceme iba 700 ludi denne, snad ti hlavy pomazane epidemiologicke vedia co robia, fakt neviem ako toto dopadne
20.03.2020 - 15:26:42
03
K tej situácii v Nemecku, keďže sa to posledne často omieľa. Z vlastnej skúsenosti z Berlína môžem povedať, že ľudia v mojom okolí to tu nemajú na háku a nerobia si z tejto situácie srandu. Áno, nájdu sa takí, čo idú aj teraz do parku, aj skupinky mladých s pivom, rodinka s kočíkom a podobne. Ale to nie je žiadna špecialita Nemecka, takí sa nájdu všade. Podniky sú zavreté, ulice bez turistov, ľudí podstatne menej (hovorím len z toho, čo viem z môjho okolia, keďže som sám už 7 dní okrem nákupov furt doma). Tie fotky parkov v médiach fotené teleobjektívom so skreslenou perspektívou by som nepovažoval za smerodajné.

No a k rúškam... Napíšem tu taký nepopulárny názor, ale nosenie rúška obyčajným ľuďom signifikantne nepomáha tomu, aby sa nenakazili (rád sa budem mýliť, ale zatiaľ to asi tak je - a je jedno, čo komu vraví intuícia). A podľa toho sa, aspoň v mojom okolí, ľudia riadia. Takisto by bol isto problém, keby sa celé nezásobené obyvateľstvo zrazu vrhlo na rúška - so všetkým, čo s tým súvisí, napr. rady v lekárňach, skupovanie špekulantami, nedostatok pre tých, čo ich potrebujú. S rúškom je aj jeden problém: keď ste v meste, tak sa skoro neustále niečoho chytáte - kľučky, zábradlie, nákupný košík, dvere, bike, MHD a pod. A keď sa pozabudnete, tak takými potenciálne infekčnými rukami potom manipulujete s rúškom (stiahnete, posuniete, napravíte...). A máte potenciálne infekčný materál rovno pod nosom... Týmto nikoho nechcem odhovárať od nosenia rúška. Ale takisto si každý musí uvedomiť, že najlepšia prevencia aktuálne nie je rúško, ale sedenie doma. Bez zbytočných hejtov tých, čo rúška nenosia...
20.03.2020 - 15:33:16
05
bikemartin napísal:
respirátor nie je hi-tech vec s ventilom
cez ten istý filter ide vzduch dnu aj von


Nie je to celkom tak >

https://www.3mslovensko.sk/3M/sk_SK/safety-ctl/3m-aura-disposable-respirators/breathing/
20.03.2020 - 15:36:30
00
Mozno poznate Marka Chlibka, ku problematike respiratorov a ich ventilov:
20.03.2020 - 15:50:20
00
Matejos napísal:

Faktom ale ostava, ze zvyseny pocet rozvodov byva aj zaciatkom roka. Pripisuje sa to sviatkom, kedy su partneri dlhsi cas spolu. Ich nezhody vo vztahu, ktore cezrocne tlmi praca a ine povinnosti zrazu vybublaju na povrch. Ved kolko chlapov si ide do roboty "oddychnut"? Ja by som to nepodcenoval. Toboz teraz, ked nutia ludi robit z domu.
20.03.2020 - 15:52:23
00
Uplny suhlas s Dudom. Svetova ekonomika pojde "zjazdom" ako Sagan v 6 etape Tour de Suisse 2014. V USA uz maju prve cisla ohladom nezamestnanosti a su extremne zle. Cina sice nabieha, ale niet pre koho vyrabat, okrem zdravotnickeho materialu nebudu skoro ziadne nove objednavky, kedze Eu a USA maju ine problemy. A Slovensko? Nasim tahunom je vyroba aut, ktorych sa za nasledujuceho pol roka nepreda ani tolko, co za minuly mesiac.
20.03.2020 - 15:58:06
01
keyboard_arrow_up