Ja som uz tu pisal, ze niesom kompetentny na zastupovanie statnych lesov v rozhodovani v tom ako sa budu statne pozemky pouzivat a kde sa bude rypať bagrikom. Napisal som ti to a dal som ti kontakt na Lesny zavod ktory ma kompetencie. Mas to v sms- ke 3 dni.
25.03.2020 - 07:20:09
00
Ďakujem viem čítam smsky.. 👍 Jedna sa o komunikáciu aj s vami kuko takže ak už to môžme nechať tak a riešiť veci osobne budeme v združení radi.. Na stretnutiach budete aj vy predpokladám... Nech už sú to mesteke lesy alebo štátne. Pekny den.
25.03.2020 - 07:23:03
00
Ja tam nebudem. Nakolko to mame v praci kvoli virusu zakazane sa zhromazdovat. Na strane druhej nemam kompetencie. Na jednom podobnom stretnuti som bol za nasu firmu. Ale malo sa povodne jednat o stretnutie pri kave o lesoch, a 30 minut pred stretnutim to Tribus s Jancoskom zmenili a bolo z toho propagandisticke stretnutie pred kamerou BTV na mestskom urade. No a kedze to bolo 30 minut pred, uz som tam so suhlasom direktora siel. Toto ta mozno myli. Ked ma niekto videl zastupovat statne lesy na obrazovke BTV. A uz aj mna toto zacina unavovat. Hlavne mi to berie čas. Tak uz sa tu obmedzim. Napisal som, co som chcel. Ta tak. :)
25.03.2020 - 07:36:11
00
Ďakujem za vysvetlenie.. Aj ja som už v práci.. Tak si voláme ak niečo ak budete chcieť kľudne si môžme prebrať veci osobne budeme v združení radi.. Samozrejme ze teraz nie keďže ké situácia na prd.. Dakujeme a pekny den.
25.03.2020 - 07:38:47
00
... najlepsie je stretnut sa pri pive :beer: , bez BTV ... platim ja (aspon prve kolo :P)
25.03.2020 - 08:02:42
01
Ja uz len pridam narychlo urobenu mapu pre predstavu. Zelene a cervene su lesne cesty. Aktualny "zdravotny" stav a vyzivanie/nevyuzivanie pri tazbe tych 2 z tych spominanych 4 ciest okolo troch studniciek nepoznam.

Príloha:
ezgif-6-88301607897b.gif
ezgif-6-88301607897b.gif 2.2 MiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
04.jpg
04.jpg 863.28 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2020 - 08:06:12
02
Tie lesne cesty, kde uvazujeme novy singel, samozrejme evidujem, no ako uz Minikin pisal v prvom prispevku, nebolo moc casu robit podrobny prieskum, stretnutia a vybavovat povolenia. Uznavam, je to aj nasa chyba nepripravenosti, ale vsetci to riesime popri vlastnej robote a niekedy sa to jednoducho neda postihat. Preto som pisal, ze to je len studia-navrh. Preto je nazov projektu Revitalizacia a obnova ... cize ak nam to s novym singlom nevyjde, tak peniaze, ak ich vobec ziskame, pouzijeme na existujuce single. 😉
25.03.2020 - 08:32:10
01
Dik Mišo, ze si mapkam obetoval čas. Ma to dobru vypovednu hodnotu. Ja len podotknem poznamku, ze sa jedna priblizne o uzemie 2 km X 2.5 km. Priblizne.
27.03.2020 - 12:32:14
00
Ano, ale nie je to kolmy priemet zhora takze mierka sa od dolnej casti smerom k hornej meni. (to co je v dolnej 100m je v strede 200m hore mozna aj viac). Ale bolo to len pre predstavu ako to tam aktualne je, nie pre nejake merania.
27.03.2020 - 13:58:59
01
kuko23 napísal:
Je toho vela co sa moze pouzivat. Ideal z mojeho pohladu je precistit to co existuje z minulosti a vyuzivat uz existujuce


kuko23, po dnesnom pojazdeni musim k teme nieco dopisat:
- sprejazdnis menej znicenu (popadane konare, stromy, zarastena) lesnu cestu roky nepouzivanu a cuduj sa svete, odrazu tam vlezu LKT, "ved je to svaznica, primarne urcena na tazbu".
- mnohe roky nepouzivane svaznice uz nesprejazdnis (preco sa po tazbe neuvadzaju do povodneho stavu? Lebo by to stalo viac ako je cena vytazeneho dreva)
- a tie existujuce sa casto zmenia na neprejazdne na roky (alebo navzdy) z dovodu:
Niekedy sa na pocasie nehladelo lebo boli 5-rocnicove plany co sa museli plnit na 110% a dnes lebo biznis, lebo peniaze.
Spravca lesa ma zmluvy odberatelske (na prace - tazbu realizuju rozne ine firmy a zivnostnici) a dodavatelske (dodavaju vytazene drevo odberatelom). Obe zmluvy maju v sebe pokutu za nedodrzanie zmluvy. 1% za den je teda dost na to, aby sa na pocasie nehladelo. Aj ked spravca lesa (je to tiez v zmluvach) moze rozhodnut o zmene tazby napr. z dovodu pocasia, tak ako casto sa to robi? Aj navacsi lesnik lesomil ak dostane pokyn zhora ze MUSI sa to urobit, pretoze nebudeme platit penale za nedodanie dreva odberatelom (to je tiez v zmluvach) s tym nic neurobi.
A potom to vyzera asi takto. A pritom stacilo so zvazanim pockat na lepsie pocasie, napr. ako bolo dnes. Skuste to zrevitalizovat (aj to stoji nemale peniaze). 2 km niecoho takeho. Tam pri tazbe malo LKT dvonasobnu spotrebu nafty ako bezne.

PS: toto nie je z BJ mestskych lesov, ani statnych nad BJ kupelmi, ale aj tam je zopar takych ciest, dokonca s rigolmi kde by sa utopil cely bicykel aj s jazdcom (mozno nie cestvych, ale prave preto uz roky nepouzivanych)
Takze aj preto
Príloha:
Komentár súboru: Roztoky - Vysny Mirosov, aj takto to tam vyzera, 2km zvaznice kde uz aj LKT-ckam hrozi, ze uviaznu na bruchu
P1180368.JPG
P1180368.JPG 868.39 KiB thumb_up4thumb_down

29.03.2020 - 17:59:12
01
Toto som mal úplne na mysli celý týždeň, ďakujem za super popis si topka Mišo!!!
29.03.2020 - 18:28:02
00
Celkom sikovna a zjazdna trasa na tieto jarne dni, ked este nie je vysoka trava. Dokonca aj lesna cesta, co nebyva v tychto oblastiach zvykom. Hadam aj preto som ju objavil az teraz.

Príloha:

Prílohy:

Komentár súboru: Ondavske hŕbky
P1180344.JPG
P1180344.JPG 412.65 KiB thumb_up4thumb_down

Komentár súboru: Pre sikovneho rezbara (na trase)
P1180346.JPG
P1180346.JPG 410.26 KiB thumb_up12thumb_down

Komentár súboru: odhalena geologia
P1180353.JPG
P1180353.JPG 396.83 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: na hrebeni medzi Kečkovcami a Roztokmi
P1180362.JPG
P1180362.JPG 519.29 KiB thumb_up2thumb_down

29.03.2020 - 18:55:37
05
Miso taka debata, jak neviem co zacina. Ukazujes fotku z Roztokov... a co ja s nou? Ty si Miso vypočťak, Vyčital som ti ja niekedy to, že nejaky vypočťak hacker napadol počitacovu siet ministerstva ci nejakej firmy? Taka debata tu začína.

Ono hovorit o niecom a pracovat v danom obore je nieco ine, nakolko nepoznas hoci len prakticke veci z prevadzky. Ja som nikdy netvrdil, ze vsetko sa robi v lesnictve je najlepsie. Ano, taketo zvaznice sa nemaju nechavat. Uprava zvaznic sa vykonava vtedy ked v danej lokalite dokoncis robotu (a najbližšiu dlhsiu dobud ju nebudes potrebovat - nakolko sme na flyši, nie na skale) alebo naopak, je rokmi zanedbana a vymyta od vody a potrebujes ju sprejazdnit. Ono vec je zlozitejsia. Ak je to napriklad sukromny les, ako donutis sukromnu osobu aby to za vlastne peniaze sprejazdnil? Alebo aby dedovia v urbare zaplatili buldozer lebo nejaky turisti tu nemohli prejst? Vies co by ti povedali? Co sa tyka tychto svaznic, vobec to nieje problem opravit. Buldozer motohodina stoji 50-70 €. Spravi by to za den a pol mozno. Ono je tolko uhlov pohladu, ze ak by som sa rozpisal tak sa nedopisem. Ale nechce sa mi. Lebo zamyslam sa nad jednou vecou a pisal by som uz aj dalsie tri k tejto teme. A to sa mi nechce. Ono aj bicykel na ktorom sa vozime prisiel zabaleny v kartone, hajzel papier ktory sa vykupuje ako prvy v case krizy je vyrobeny z papiera. A to vsetko z dreva. Pre mna by bolo najlepsie keby nase Slovensko bolo take vyspele, ze si budeme moct vytahovat drevo z lesa vrtulnikmi. Ale zaplatili by sme to v cenach vyrobkov. A to nedokazu ani v Nemecku, či Švedsku. Este k tomu casu tazby co si pisal. Zabŕdaš, zabŕdaš, ale viete o tom ze buk sa v teple zaparuje? Ze ak mas nejaku kvalitnu hmotu v lese, tak sa ju snazis dostat z lesa este kym je chlad? Lebo pridu teple dni a sa ti moze drevo zaparit? Znehodnotit? To iste o borovici. Ked je teplo zmodreje drevo a hop, suce na papier. Joj ale zase som sa rozpisal o jednej z tych mnoha vecí čo mi napadaju, co som nechcel. Ale ako som pisal, ani v lesoch nieje vsetko s kostolnym poriadkom. Tak ako sudcovia spolupracovali s Koncnerom, hackari napadaju PC siete ministerstiev a firiem a kardiochirurg Fischer zoberie kačku a dezert a 2000 € za operaciu srdca od romky ako uplatok, a tak dalej, a tak dalej.. Takze ja nemam ruzove okuliare. Nemusite sa bať.
30.03.2020 - 23:32:01
01
Ale musim ti este povedat, ze pred rokom v zime ta tromfla este jedna tetka z Tehelnej. Stretol som ju pri Čerešni a ked zistila, ze som lesnik, zacala sa pohorsovat, až ma slovne napadat a vycitat nejaku vyrubanu debru za Tehelnou , ze ju vyrubali a ze tam ide sukromnik stavat byrtovku či co. A chcela mi vycitať aj Čertovicu, teda lesy Urbaru Čertovica. A ja zijem 180 km od tial.
30.03.2020 - 23:41:52
01
Vidis, odpovedal si si aj sam, preco tvoja myslienka precistit to co existuje z minulosti a vyuzivat uz existujuce nie je v tomto pripade az taka idealna. Pretoze skor ci neskor (a murphyho zakony hovoria ze vacsinou je to skor ako neskor) pride chvila, ked pride ohrozenie ze sa drevo moze zaparit, znehodnotit a vtedy sa na nejaky trail na precistenej svaznici hladiet nebude. Ani na pocasie. A stovky hodin dobrovolnickej prace budu za par minut v .... vsak vies kde. Sam si ich tiez kopu odpracoval a ked zacinal nesiel si do toho s tym, ze vysledok tu bude na par mesiacov a potom cert to ber.
A dalsou vecou je ze trail nie je cesta ktorej primarnou ulohou je umoznit dopravu niecoho/niekoho co najkratsou cestou z miesta na miesto. Trail naopak potrebuje zmiernit serpentinou strmost ktoru LKT zvladne ale biker nie, ci pomocou nej znizit jeho rychlost v miestach, kde je to potrebne pre jeho bezpecnost. To svaznica primarne urcena pre 20 metrovu supravu LKT+klada dreva. nemoze poskytnut.

A k tej fotke som hned aj napisal, kde to je aby nepadlo podozrenie ze je to vas styl hospodarenia ale preto, aby bolo vidno nemale riziko co sa moze s trailom na lesnej ceste stat. Nehladaj ospravedlnenia za blbost inych, bolo to obycajne palivove drevo, podiely pre urbarnikov, ktore este lezalo na skladke nad dedinou. Ziadny ockovy javor.
31.03.2020 - 07:40:04
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up