ibo bicykle sa zobrazuju len s dokladom, lebo chceme zvyhodnit predaj veci, kde moze kupujuci dokazat povod a bojovat tak proti priekupnikom a predajcom kradnuteho tovaru. Kategorizacia sa kompletne zmenila, myslim, ze vsetko co sa tyka cyklistiky by sa do nej malo zmestit. Veci co sa do novej kategorizacie "nezmestia" asi nepatria do cyklistickeho bazara.
02.04.2020 - 12:24:36
02
Čo si tu napísal nedáva vôbec zmysel, to chceš povedať že všetky bicykle bez dokladu sú potenciálne kradnuté, veď je to predsa bazár a predávajú
sa tu aj staršie bicykle od ktorých už doklad nemusí byť len kôli tomu že sa za tie roky napr.stratil a aký to má celé význam ak sa dá aj tak pridať inzerát na bike bez dokladu, to by sa takéto nemohli vôbec predávať. Mne však išlo predovšetkým o spôsob prvotného zobrazenia, prečo mi to
hneď núka nejakú vyselektovanú skupinu o ktorú nemusím mať záujem. Čo sa týka tej druhej časti mal som na mysli veci na bike a nič iné , ktoré sa nedajú zaradiť do predvolených kategórií, veď predsa zato tam aj tá kategória ostatné pôvodne bola, či sa mýlim? Samozrejme je to len môj názor na vec.
02.04.2020 - 12:42:36
02
cervo napísal:
ibo bicykle sa zobrazuju len s dokladom, lebo chceme zvyhodnit predaj veci, kde moze kupujuci dokazat povod a bojovat tak proti priekupnikom a predajcom kradnuteho tovaru. Kategorizacia sa kompletne zmenila, myslim, ze vsetko co sa tyka cyklistiky by sa do nej malo zmestit. Veci co sa do novej kategorizacie "nezmestia" asi nepatria do cyklistickeho bazara.

A keď budem chcieť predať moju Orbeu a doklad už nemám ani od cestaku co mam z tohoto bazáru. Tak to môžem dat akurát na bazos. ?
02.04.2020 - 12:48:18
01
jaj boze muj. jedno zakliknutie vsetky inzeraty nerobte z toho vedu prosimvas

02.04.2020 - 12:56:36
02
zihadlo 5 Aj keby sa tvoj bicykel nezobrazoval hned po otvoreni stranky bazara, tak mas ovela vacsiu sancu predat bike tu, ako na bazosi. Tam mi to prislo take zakapate.
02.04.2020 - 13:00:14
01
Bicykle sa daju inzerovat aj ked k nim nemate doklad. Jediny rozdiel je ze sa zobrazia az ked uzivatel klikne na zobrazenie vsetkych inzeratov v kategorii, lebo prednastavene zobrazenie su bicykle s dokladom. Ak k bicyklu nemate doklad, neznamena to automaticky ze su kradnute. Chceme zvyhodnit inzerentov, co vedia dokazat povod bicykla, nie zabranit inzerovaniu tym co doklad nemaju (mozno z dovodov ako pises zihadlo 5).

PS: za doklad sa da povazovat aj kupnopredajna zmluva od fyzickej osoby, idealne v tej zmluve by mala byt aj kopia faktury, ktorou to povodny majitel kupoval. Myslim, ze by bolo dobre zlepsit standardy pri bazarovom predaji bicyklov, hlavne ked uz stoja pomaly tolko co starsie bazarove auto, pri ktorych je ovela prisnejsi proces overenia povodu.
02.04.2020 - 13:02:20
06
A nie je to tak trochu zbytočné? "Kópiu faktúry" si vyrobím za minútu, možno bude vyzerať dôveryhodnejsie ako origo doklad niekde zo zahraničia...
02.04.2020 - 13:41:41
04
trafis aj cislo faktury? :y: viem vymyslam ujoviny ale rovnako ako ty
02.04.2020 - 13:54:56
00
toto je vsetko, co som mal pribalene k bicyklu

Prílohy:

merlin_cajgel.jpg
merlin_cajgel.jpg 427.26 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2020 - 13:58:33
00
andrej25 prosim neriesme ako s tymto systemom vyd*bat. Samozrejme ze nemame ako vediet ci inzerent doklad ma a ci ho ma pravy. To je uz na kupujucom, aby si to vo vlastnom zaujme overil. Ak sfalsujes uctovny doklad, mas na krku rozne paragrafy. Neviem ci to chces riskovat.
02.04.2020 - 14:07:56
03
zihadlo 5 napísal:
A keď budem chcieť predať moju Orbeu a doklad už nemám ani od cestaku co mam z tohoto bazáru. Tak to môžem dat akurát na bazos. ?

Tak daj na bazoš a nabudúce si papiere odložíš.
Ja mám aj tie z 96-eho. Ale nepredám. :P
02.04.2020 - 14:40:20
01
Fuuu, toto sa nechá na inzerujúcich aby si upratali kolesá kam patria? Lebo pod 26" sú teraz takmer všetky :!:
https://www.mtbiker.sk/bazar/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/mtb-kolesa/26
02.04.2020 - 15:29:59
01
cervo napísal:
andrej25 prosim neriesme ako s tymto systemom vyd*bat. Samozrejme ze nemame ako vediet ci inzerent doklad ma a ci ho ma pravy. To je uz na kupujucom, aby si to vo vlastnom zaujme overil. Ak sfalsujes uctovny doklad, mas na krku rozne paragrafy. Neviem ci to chces riskovat.

Ja s ničím vy.... nechcem, akurát že ten kto by chcel, by s tým nemal najmenší problém. A pri tom ako tie doklady vlastne vyzerajú, je to tak, či tak o dôvere. Povedané inak, ak by som kupoval bike od zihadla, tak ma nejaký doklad nezaujíma.....
02.04.2020 - 16:34:26
02
cervo ako pocitate pocet inzeratov? Pri kolesach vidim 73, po rozkliknuti kategorii ich tam je viac.
02.04.2020 - 17:32:04
00
Otazka na jojina ^
02.04.2020 - 17:32:56
00
keyboard_arrow_up