Cako85 napísal:
Igor sa včera vyjadril, že pôjde na Smolenický zámok. Z Trnavy to má "len" 21 km a nepríde mi to ako prvá príroda za rohom. Nie je to tak myslené a ani to nie je pointa. Pointa tohto celého je aby sa ľudia/rodiny nenavštevovali. Nikto vás na cesťáku nebude šikanovať a ani zastavovať. Jedine ak by ste chceli prejsť do iného okresu, tak vás zastavia na jeho hranici. Ak by ste išli do práce do iného okresu, musíte mať občiansky preukaz a pracovnú zmluvu. Čo som pochopil, tak budú spätne kontrolovať. či ste naozaj boli v práci. Mimochodom, čo sa týka Trnavského okresu, stavím sa, že na Katarínke a Smolenickom zámku bude cez víkend taká plnka, že sa tam ani nedostanete. Igor bude možno prekvapený, že sám dostene pokutu, lebo bude zakázané sa zhromaždovať :)

co sa tyka okresu Trnava, tak Kamenac, Smolenice a okolie, Katarinka, parkovisko na Prekazke, Dobra Voda, Bukova-priehrada, vsade bude plno ludi, co urcite nebolo cielom tohto nariadenia
najmensiu sancu stretnut sa s inym clovekom mam na cestaku mimo lesa :)
07.04.2020 - 09:37:01
05
sorry Ennio, zmazal som to, lebo v podstate som napisal to co Cako, lebo som si to neprecital :D
ano ano, igy bude velice prekvapeny ked dojde do tych Smolenic a uvidi to narodne zhromazdenie co tam bude, ahaha :)
spravi tlacofku rovno tam na parkovisku.
07.04.2020 - 09:43:19
05
Niekedy mám pocit, že keby sa urobili hocijaké opatrenia, tak budú ľudia vydumovať. Aj keby to bolo štýlom "na Borisa".

Ľudia sú rôzni - sú takí, pre ktorých "biznis je biznis" bez ohľadu na situáciu (veď peniaze nesmrdia), sú takí, čo vykupujú (pre nich zbytočné) respirátory, ktoré potom chýbajú inde, sú takí, ktorí doma šijú rúška pre ostatných a nič za to neočakávajú, sú takí, ktorí musia za každú cenu hľadať cestičky, ako obísť systém, sú takí, ktorí nariadenia dodržiavajú, lebo si myslia že majú zmysel...
07.04.2020 - 09:45:57
09
bohuzial to "system" nastavil tak, ze sa ludia (vzhladom na pocasie) budu zhromazdovat v "prirode"

Zakazuje sa:
Akýkoľvek pohyb na verejných priestranstvách okrem výnimiek
výnimky sa vzťahuju na:
Osoby, ktoré pôjdu do prírody za účelom pohybu v rámci jedného okresu

takze by som to nenazval snahou za kazdu cenu obist system
07.04.2020 - 09:52:55
03
Mne vrta hlavou, preco premiera volaju placko. V tejto diskusii sa na ten titul najdu ovela vhodnejsi adepti. Si tu pripadam jak v umrncanych detskych jasliach.
07.04.2020 - 09:59:38
01
Ani vedci poriadne nevedia ako sa siri tento virus (reps. v akej forme s akou pravdepodobnostou) tak jak to ze to vedia niektori clenovia tohoto fora? a na zaklade toho moralizuju o pohybe v prirode.
cokupit naco citas diskusie pod cas a sme? hrdzavou pilkou na zelezo si pilit ruku by bolo zdravsie pre cloveka ako citat henten hnoj.
07.04.2020 - 10:02:38
01
Videjko z Británie...

https://www.bbc.com/news/av/health-52190961/coronavirus-inside-an-icu-fighting-covid-19
07.04.2020 - 10:20:58
01
Ak sa od stredy do nedele nebudú dodržiavať prísne opatrenia, nasadia v pondelok policajti korbáče. Dostanú za to vajcách. Každý jedno maľované.
07.04.2020 - 10:27:02
00
Dostanú tými korbáčmi pekne po vajcách tí, čo to nebudú dodržiavať!
07.04.2020 - 10:42:05
00
clanok je zamknuty, no pod nim je skvela diskusia:
https://komentare.sme.sk/c/22376791/toto-sme-o-matovicovi-vedeli.html

bikemartin vdaka za odomknutie.

Dobry clanok, len keby si to Matovic precital a zamyslel sa nad sebou - to on ale urcite neurobi... To co robil pred volbami, v tom pokracuje aj teraz.
07.04.2020 - 10:43:34
00
Bedo - tu si musime polozit otazku, ze ci je nedodrziavanie to, ze pojdeme presne podla stanovenych pravidiel na bicykel, tj len v ramci okresu a ani o krok dalej,
alebo ci to pod tym rozumiete to, ze mame radsej vsetci poslusne sediet na zadku doma.

Plne chapem ze niektori ste skor za to druhe, ale treba chapat aj druhu stranu - ze ked mame tuto moznost obmedzeneho pohybu, tak ju mozme vyuzit a neporusime pri tom ziadne nariadenie.


Naposledy upravil iron.hide dňa 07.04.2020 - 10:55:21, celkovo upravené 1 krát.

07.04.2020 - 10:48:20
04
Podstatné je nezgrupovať sa (s neznámymi osobami), nie to, či sedieť doma alebo vonku. Ak je to možné, samozrejme radšej vonku.
07.04.2020 - 10:54:58
06
cokupit napísal:
Mne vrta hlavou, preco premiera volaju placko. V tejto diskusii sa na ten titul najdu ovela vhodnejsi adepti. Si tu pripadam jak v umrncanych detskych jasliach.

Dobre píšeš, tiež mám presne ten istý pocit už dlhšie..
07.04.2020 - 10:57:22
00
Povedal by som, ze Matovic potrebuje svojho Matovica :) Tak vsetko su tam teraz hlavne populisti, ale hlas ludu, hlas bozi! Vsak dajme im 100 dni, nech ukazu co dokazu, prilezitosti kde sa mozu realizovat je az az ...

Johny2 napísal:
bikemartin vdaka za odomknutie.

Dobry clanok, len keby si to Matovic precital a zamyslel sa nad sebou - to on ale urcite neurobi... To co robil pred volbami, v tom pokracuje aj teraz.
07.04.2020 - 11:00:28
00
Ja mám isté aspoň pracovné výjazdy, uvidím ako to bude na cestách vyzerať a či ma bude niekto zastavovať...
07.04.2020 - 11:04:42
00
keyboard_arrow_up