Od Sulika sa iné čakať nedá ... on je ekonóm , toto je nad jeho schopnosti . Momentalne podľa mna je to ešte na prospech veci , otázne je dokedy ľudia vydržia . Ja napríklad vydržím aj ďalšie dva tri mesiace , no verím ze nie kazdy . V júni mám plánovaný operačný výkon , ak bude nemocnica v RK v špeciálnom režime , bude trvať núdzový stav a plánované výkony budú zakázané som v pr*deli ... taktiež ak bude premorenie v populácii na svojom vrchole s veľkým počtom nakazených a kriticki chorých , zruším si operáciu sám . To je moja motivácia , ostať zdravý , nezaťažovať kolegov a aktívne sa podieľať na zvládnuti tejto krízy . Ak si kazdy nájde nejakú svoju malú motiváciu , sústredí sa na prítomnosť , dá sa to prežiť v relatívne dobrom aj psychickom zdraví . Ostatne “ doma “ a zdraví ?
08.04.2020 - 12:26:16
02
Tak Matovic sa najskor urazi na Sulika, ze je zradca a potom to hodi na policajtov, ze mali robit len namatkove kontroly. :D Je to saso.
08.04.2020 - 12:37:49
05
Nemali, povedali toto:
Na výstupe z okresu, kde budú hlavné ťahy, budú zastavovať každé jedno auto, respektíve je to naším cieľom, aby pohyb naozaj bol obmedzený čo najviac
08.04.2020 - 12:39:23
00
Jeden argument, ktory chapem je fakt ze ty to vidis tak ze je von nebezpecenstvo, musis byt vela v praci, je zle ale stale dostavas svoj plat, stale si mozes prakticky zit to co predtym. Neviem ci by si to bral tak ze mozes zit niekolko mesiacov tymto sposobom, kebyze ti zamestnavatel povie cau, a ty by si musel sediet doma a cakat kedy (a ci vobec) ta niekto zobere naspat. Napr. odklad splatok je super, raz ale platit budes musiet znova a ak bude vysoka nezamestnanost a ty budes jednym z nich tak proste nebudes mat z coho.
Cim stale nechcem povedat ze opatrenia netreba - ale chapem ludi ze su z toho nervozni, ked mozu prist napr. o strechu nad hlavou - lebo v tom pripade to nie je tak ze uskromnime sa na 2 mesiace ale cim dlhsie to bude trvat tym nasobne dlhsie bude trvat aj tvoje "uskromnenie". :).
Len taky iny pohlad na vec - ja napr. preto chapem preco chce Sulik nejake prevadzky otvarat - aj ked popravde sam mam strach aky dopad to bude mat.
08.04.2020 - 12:45:17
01
Povedal by som ze zivoty za zivoty. Teraz treba mat odvahu spravit rozhodnutie, trochu zariskovat, bez toho to bohuzial nepojde. A spatne budeme vediet nakolko bolo spravne a co sme urobili zle. Toto by mal premier zacat vysvetlovat ludom a nie hovorit, ze nechce byt premierom v krajine kde umieraju ludia a ist si svoju sou.
08.04.2020 - 12:54:09
00
Wladix napísal:
Tak Matovic sa najskor urazi na Sulika, ze je zradca a potom to hodi na policajtov, ze mali robit len namatkove kontroly. :D Je to saso.


Spravny timovy hrac, :rofl:
08.04.2020 - 12:56:00
04
Este ho aj jeho minister vnutra "podrzal". :)
08.04.2020 - 12:57:08
00
ale ved od dnes mal byt obmedzeny pohyb obcanov - podarilo sa to dokonale :-D comu sa cudujete?
este vcera vraj clovek nemusel mat pri sebe nic, no policia uz vypisovala aby sme mali potvrdenia, zivnostenske a pod.
tak sme sa v praci zhodli ze budeme pekne sediet v kancli a vsetka robota vonku pocka, mimo okres uz vobec nehrozi lebo z toho bude problem, stvrtok si ked tak vezmeme volno, ma byt pekne, vonku este nebude tak narvane.

a pred postou mame celkom dlhu radu na to ze to vlastne oficialne zakazal :-D (ist na postu nieje vo vynimkach) , rozostupy dodrzuje ako kto - policajt ani jeden v celom meste.
celkom sranda tieto ich zakazy, prikazy
cim viac toho bude tym v tom bude vacsi chaos - aj napr. preco je tento tyzdne pred postou dlha rada, ked do minuleho tyzdna tam nikoho nebolo
08.04.2020 - 13:06:35
00
Cisty amaterizmus :( Nechapem aj Sulika, na co teraz dava nejake vyhlasenia na FB a ospravedlnuje sa ludom a ze sa nevie dovolat premierovi. Proste na niecom sa dohodli ako vlada na zaklade doporucania krizoveho stabu. Uplne to iste ako ked Matovis zacne rozmyslat nahlas na tlacovke o blakoute/lockdowne. A inak ako sa zachovali k radovym policajtom, klasicky princip padajuceho hovna a hladanie vinny u podriadenych. Ako ich kto manazuje, asi minister vnutra, ci premier, alebo kto im dal presne pokyny co kde a ako kontrolovat?
08.04.2020 - 13:07:58
00
eaten Jeden argument, ktory chapem je fakt ze ty to vidis tak ze je von nebezpecenstvo, musis byt vela v praci, je zle ale stale dostavas svoj plat, stale si mozes prakticky zit to co predtym. Neviem ci by si to bral tak ze mozes zit niekolko mesiacov...

Ale veď ja veľmi dobre chápem aj druhu stranu mince . Len tvrdím , že teraz momentalne epidemiologicko- hygienicky nie je správne všetko pootvarat , utešovať sa že ako sme s Covidom19 vydrbali a otvárať nepodstatne prevádzky a šampanské . Áno aj otváranie príde , len nie ešte teraz . Ak by sme sa otvorili , doterajšie snaženie a obeta by nemala zmysel . Neverím že Matovic si ide “ svoje “ , len si myslím že viac počúva zdravotníkov ako ekonómov . Ak to dáme ekonómovia budú diktovať tempo , no nateraz hrajú nielen u nás druhé husle .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 08.04.2020 - 13:15:25, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2020 - 13:13:20
01


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:30:00, celkovo upravené 2 krát.

08.04.2020 - 13:14:25
00
podla policie je cele posudzovanie na konkretnom prislusnikovi - uz rano pisal Lukas ze bez problemov a Ramon trcal v zapche. co ine sa dalo od toho cakat. zorganizovat nieco take za 1-2 dni v tejto republike - to smrdelo problemom :-)
08.04.2020 - 13:16:39
00
Ramon1 napísal:
Od Sulika sa iné čakať nedá ... on je ekonóm , toto je nad jeho schopnosti . Momentalne podľa mna je to ešte na prospech veci , otázne je dokedy ľudia vydržia . Ja napríklad vydržím aj ďalšie dva tri mesiace , no verím ze nie kazdy . V júni mám plánovaný operačný výkon , ak bude nemocnica v RK v špeciálnom režime , bude trvať núdzový stav a plánované výkony budú zakázané som v pr*deli ... taktiež ak bude premorenie v populácii na svojom vrchole s veľkým počtom nakazených a kriticki chorých , zruším si operáciu sám . To je moja motivácia , ostať zdravý , nezaťažovať kolegov a aktívne sa podieľať na zvládnuti tejto krízy . Ak si kazdy nájde nejakú svoju malú motiváciu , sústredí sa na prítomnosť , dá sa to prežiť v relatívne dobrom aj psychickom zdraví . Ostatne “ doma “ a zdraví ?

Ja už som začal tretí týždeň so svojim ľadvinovým kmeňom doma(chvalabohu už je vonku), a nejak s tým nemám problém. Nechápem v čom je problém byť doma, mám odpozerané všetky jarné klasiky od r. 2018, teším sa že budúci týždeň asi pridajú Rubaix :), možno by som ešte pár dní vydržal, a to som fakt poctivý pacient, a nikam nechodím.
08.04.2020 - 13:41:09
01
Pokial je jediny problem slovenska s koronou len par hodinova dopravna zapca, tak si myslim ze sme dobre na tom. Je to proste raritna situacia, nikto s tym nema skusenosti, ani vedci poriadne nevedia co robit, natoz politici, nemame dostatok dat na spravne rozhodovanie, aj v inych krajinach vznikaju trenice a problemy, cely svet dostava naprdel.
08.04.2020 - 13:42:54
00
Ako vybrat si medzi Sulikom a Matovicom, jeden moc zlahcuje a druhy zbytocne klame a strasi. Uz len si pockat na nasho predsedu. Vladna to harmonia.
08.04.2020 - 13:43:42
00
keyboard_arrow_up