inak tiez vas nuti zamestnavatel zobrat si v tejto dobe dovolenku? mna hej, vraj si mam do konca maja vybrat celu staru dovolenku, a to nechcite vediet kolko dni :tmi:
neviem co budem tolko doma robit, dufam ze aspon nebude komplet blackout total lockdown, inak ma slahne.

--mozno by som sa prihlasit ako dobrovolnik niekam, kde je to potreba :?:
09.04.2020 - 12:08:08
01
dovolenku nariaduje zamestnavatel, takze nutit nie je spravne slovo. Ak ti to dal vediet v dostatocnom predstihu, tak je to ok
09.04.2020 - 12:09:36
02
Srandista, ja mam povinne dva dni v tyzdni do konca juna. 24 dni.

Spravne odpovede pre fizlov uz za 5 eur :)

Prílohy:

IMG_20200409_120816.jpg
IMG_20200409_120816.jpg 215.22 KiB thumb_up1thumb_down

09.04.2020 - 12:09:44
04
iron.hide prakticky jedine, co musi zamestnavatel urobit, je oznamit ti cerpanie dovolenky 14 dni vopred. Ak odmietnes ist na dovolenku, moze to v extremnom pripade dohnat az na nariadenie sudu. Iny pripad je, ked ti zamestnavatel nepovoli cerpanie dovolenky, to uz sa mozes ty ohanat Zakonnikom prace.
09.04.2020 - 12:14:39
00
ok scarinko, diky za tip, to je vlastne super napad 2 dni v tyzdni, ideal na to, aby som sa nezblaznil :y: spravim to tak.
09.04.2020 - 12:16:47
00
Mam to bud stvrtok+piatok alebo pondelok+utorok ale aj dnes mam a co mozem, vozit sa po BA :)
09.04.2020 - 12:19:01
01
iron.hide napísal:
inak tiez vas nuti zamestnavatel zobrat si v tejto dobe dovolenku? mna hej, vraj si mam do konca maja vybrat celu staru dovolenku, a to nechcite vediet kolko dni :tmi:
neviem co budem tolko doma robit, dufam ze aspon nebude komplet blackout total lockdown, inak ma slahne.

--mozno by som sa prihlasit ako dobrovolnik niekam, kde je to potreba :?:

poľnohospodárom chýbajú ľudia
09.04.2020 - 12:22:44
06
vdaka za tip :y:
09.04.2020 - 12:24:41
00
tomasspura napísal:
do prirody mozes v ramci okresu BODKA.

to si len myslis, ze bodka. Ak ta chytia policajti na ceste povedzme 15km od domu, odpoved, ze ides do prirody neobstoji ak mas prirodu "za domom". Musisi si obhajit, preco ides tak daleko. A je len na nom (a sudcovi pripadne :-) ), ci tvoje vysvetlenie uzna, alebo nie. Je tam totiz dovodne podozrenie, ze do prirody nejdes, lebo preco by si chodil tak daleko, ked ju mas aj blizsie. Tieto pochybnosti musis vyvratit. A preto je svet plny pravnikov ;-)
09.04.2020 - 12:37:30
00
skorpion napísal:
to si len myslis, ze bodka. Ak ta chytia policajti na ceste povedzme 15km od domu, odpoved, ze ides do prirody neobstoji ak mas prirodu "za domom". Musisi si obhajit, preco ides tak daleko. A je len na nom (a sudcovi pripadne :-) ), ci tvoje vysvetlenie uzna, alebo nie. Je tam totiz dovodne podozrenie, ze do prirody nejdes, lebo preco by si chodil tak daleko, ked ju mas aj blizsie. Tieto pochybnosti musis vyvratit. A preto je svet plny pravnikov ;-)


nemyslim si. Este raz a naposledy davam z MINV.sk vyhlasenie (nezaujima ma co tliacha na tlacovkach matovic, alebo co si myslia ludia na fore).

Takze "v nevyhnutnom rozsahu" je spomenute pri zabezpeceni zakladnych potrieb - nakup, phm, t.z. mas ist na nablizsiu pumpu, do najblizsieho obchodu.

Kde prosim ta vidis " v nevyhnutnom rozsahu" pri ceste do prirody? Ja tam vidim v ramci okresu alebo mesta.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=vlada-pristupila-k-obmedzeniu-pohybu-obyvatelstva-a-kontrolam-na-hraniciach-pred-a-pocas-velkonocnych-sviatkov

Prílohy:

vychadzanie.PNG
vychadzanie.PNG 123.12 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2020 - 12:51:09
02
iron.hide napísal:
inak tiez vas nuti zamestnavatel zobrat si v tejto dobe dovolenku? mna hej, vraj si mam do konca maja vybrat celu staru dovolenku, a to nechcite vediet kolko dni

Tak sa zase netvar, ze ta nikdy nenutili vycerpat co najskor staru dovolenku, bez ohladu na dobu. Su na to nejake dovody, kvoli vykazovaniu. Detaily som neskumal.
Treba riesit pricinu, ze preco mas tolko starej dovolenky :)
Firmy v tejto dobe nutia cerpat aj tohtorocnu dovolenku, pripadne rovno prepustaju.
09.04.2020 - 13:02:49
00
Borovicova ulica v Nitre s prevahou “ marginalizovaných “ obyvateľov pre výskyt koronavirusu uzavreli . Hermeticky uzavreli aj 5 cigánskych osád a gét v Spisskom okrese . +19 pozitívne testovaných zo 1671 , 51 hospitalizovaných okolo 100 čakajú s príznakmi a 5 ľudí na ÚPV . Celkovo je tu 701 pozitívne testovaných .
pista samozrejme máš pravdu . Nemám čo dodať , bo ak o5 niečo dám tak ma niektorí zrušia , že som sprostý dochtor . Napr. taký superšporťák na hranici dôchodkového veku a pojedač megadavok vitamínu C mylne sa domnievajuci že ho to ochráni ma domrda , že som hlupák . Vlastimil
mu to vypalcuje a mám po dobrej nálade 😂. Tak na šibačkovy čas sa budem viac točiť okolo svojich žien . Konečne sa spomalím a vydýchnem ... a že som stratil výkonnosť , nevadí . Sú aj dôležitejšie veci ako waty na kilogram . Užívajte v zdraví 😎
09.04.2020 - 13:15:36
017
Ramon1
Zaujmal by ma tvoj nazor na cielovy stav. Uplne zastavenie sirenia (IMHO nerealne)? Kolektivna imunita? Kedy? ... vdaka.
09.04.2020 - 13:19:37
00
mal by to byť Borová ulica
09.04.2020 - 13:30:05
01
zamestnávateľ ti môže nariadiť až polovicu nárokovateľnej dovolenky.Starú dovolenku väčšinou nariaďujú vyčerpať v prvom štvrťroku nového roka.
09.04.2020 - 13:30:55
01
keyboard_arrow_up