To, ze ty si firemne auto nepotreboval, neznamena, ze ini ho nedostanu. V starej firme flotila octavia/superb 2.0TDI. A na sluzobky sme museli tiez brat "reprezentativne auto" teda octavia alebo passat a tie mas vo vacsine pozicovni tiez v takej motorizacii. V aktualnej firme dokonca maju MB AMG a benzinove Artheony. To pod 100kW nema ani jeden.

A moje 96kW mondeo je tak akurat, lenze su aj tazsie auta co im tolko stacit urcite nebude a naopak taka fabia s 80kw ide ako namydleny blesk.

A k tomu, ze vykon obcas treba. Mam teraz problemy s turbom (diesel ftw) a obcas to netaha. Na dialniciach cista katastrofa. Hlavne tu v CR.
22.04.2020 - 17:15:30
00
Zipsik napísal:
Zaujimalo by ma ci by bolo menej takychto nehod keby mlady napr do 25 nemohli jazdit vo vykonnejsom aute ako napr 60kw 🤔

Jasne tiez sa to vie rozbehnut ale trva to tomu ovela dlhsie.... tak by mozno nejazdili ako kkti....


Niečo takéto majú v Chorvátsku

https://www.google.com/amp/s/auto.sme.sk/c/amp/7319838/v-chorvatsku-platia-pre-mladych-vodicov-prisnejsie-pravidla.html
22.04.2020 - 18:02:04
00
jezus:este dobre,ze to nema este potvrdzovanie,das plny plyn a na displayi sa objavi,ste si naozaj isti,ze chcete plny vykon? ano/nie .. :D
22.04.2020 - 19:13:00
02
110mat110 napísal:
To, ze ty si firemne auto nepotreboval, neznamena, ze ini ho nedostanu. V starej firme flotila octavia/superb 2.0TDI. A na sluzobky sme museli tiez brat "reprezentativne auto" teda octavia alebo passat a tie mas vo vacsine pozicovni tiez v takej motorizacii. V aktualnej firme dokonca maju MB AMG a benzinove Artheony. To pod 100kW nema ani jeden.

A moje 96kW mondeo je tak akurat, lenze su aj tazsie auta co im tolko stacit urcite nebude a naopak taka fabia s 80kw ide ako namydleny blesk.

A k tomu, ze vykon obcas treba. Mam teraz problemy s turbom (diesel ftw) a obcas to netaha. Na dialniciach cista katastrofa. Hlavne tu v CR.




To co pises nieje riesenie ale len vyhovorky preco sa to neda....

Ono sa to da aj by to bolo mozne urobit....

Kludne napriklad s tym ze firma prebera zodpovednost za zamestnanca pod 25 rokov ktory dostane sluzobne auto silnejsie ako 60kw....

Popripde by take auto dostal mladsi zamestnanec len na sluzobku a nie na stalo.....

Keby sa chce urcite by sa to zaviest dalo... ;)
22.04.2020 - 20:19:54
00
hmm a keby tak prebrali takuto zodpovednost autoskoly? 😁
22.04.2020 - 20:22:14
04
Bohate by na zaciatok stacilo urobit tie testy trosku realnejsie... lebo netrafit sa do tych obrovskych parkovacich miest dokaze len skutocny idiot..... aj uplne vypatlana pipka tam tu fabiu a podobne autoskola auta napcha bez vacsich problemov.....
22.04.2020 - 20:29:07
00
60kw na 700kg neni tak malo :) a na motorkaru docela dost :D .. nechcete to trosku prepocitavat aj na vahu auta ? :D .. prd vam to ale pomoze .. lebo nehod, ktore zapricinilo silne auto nie je vela. Podstatne viac je inych .. a so slabsimi autami. Z kopca sa da dobre rozbehnut aj bez motora :)
Nechcete rovno zaviest cinsky system ? Ak bude mat clovek malo kreditou, tak ani auto neotvori. A ak este menej, rovno ho to auto prejde, aby sa netrapil :)
22.04.2020 - 20:32:39
02
Nechápem prečo sa povinne neobmedzuje rýchlosť v os autách. Nákladné majú všetky 90, niektoré 88, 85 alebo 80...
22.04.2020 - 21:28:38
00
Obmedzuje.250km/h je max.
22.04.2020 - 21:42:17
00
Izzy68 napísal:
Tu treba ist inou cestou

Suhlasím, potrebujeme rakúskych policajtov.
22.04.2020 - 21:53:31
00
to su ti zeleni muzickovia, ktori ti za isty financny obnos povedia, co si prave zle urobil ? :-D
Hlavne by nemal dostat vodicak kazdy, kto za neho zaplati... Ale padlo tu viac postrehov, z ktorych kazdy ma nieco do seba. Hlavna je vsak podla mna vychova vodica, uz od dietatata
22.04.2020 - 22:14:50
05
https://drahovsky.blog.sme.sk/c/534212/maximalna-povolena-rychlost-na-ceste-pre-motorove-vozidla-je-90-km-hod.html
23.04.2020 - 06:54:10
00
todam napísal:
hmm a keby tak prebrali takuto zodpovednost autoskoly? 😁

Rozhodnutie o udeleni vodicskeho preukazu je v rukach policie na zaklade skusok ich komisara.
23.04.2020 - 07:56:08
05
Ono neni problém autoškola. Nikto nevyjde z autoškoly ako skúsený vodič. Problém je chýbajúca prax. Ja jak som vyšiel z autoškoly tiež som mal "problémy", síce nehoda nebola a tukance začali až na nákladom (znova prax) ale sem tam som nevedel čo a ako...
23.04.2020 - 08:09:27
01
jfab napísal:
Rozhodnutie o udeleni vodicskeho preukazu je v rukach policie na zaklade skusok ich komisara.

Neviem ako je to dnes, dcera neprešla pred 3 rokmi na prve 2 skušky. Teraz ich nepustia len tak lahko. Myslim, že jazdí dobre, i ked ju napomínam, aby neprekračovala maximalku (ťažká pravá noha). Lenže ako vidim, je to komplet zamorene Slovensko. Dokonca mi jeden rovesník vravel, že napomínal synovca, že prečo nepoužíva smerovku pri zmene pruhu. No a mlady na to, že to nebude robiť, že nie je "nejaký sedlák". Moj nazor je, že tu už žial žiadne dohováranie nepomôže.
Moj otec, ak by urobil to, čo sa dnes bežne robí (prejsť na červenu, nezastaviť na stopke) asi nespal celú noc. To viem určite, to bola ina generácia.
Ja som vodičák robil na jesen 1980, nemal som 18, dali mi ho až po 2 mesiacoch po skuškach v januari 1981, ked som mal 18.
Pamätam si, že tam v našom kurze nejaka žena (ne)urobila testy. Pytala sa našho učitela teorie, že za kolko to mala v testoch a povedal, že za 49,5 bodu, no otazky boli iba na cele body, takže taky vysledok nemohla mat. Min.počet bodov bol 50 na úspešné vyhodnotenie. Vodičák dostala, pochopil som, že sa to nejako "uhralo". Slovensko je prerastene klientelizmom. Stačí byť svedkom dopravnej nehody, jeden obyčajny občan a ten druhy so "známosťami" a už kde kade telefonuje. Tu už nikdy nebude poriadok, žial nie.
23.04.2020 - 08:28:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up