Na to si zvykni. Treba sa držať zákona aj s rezervou, potom si OK.
23.04.2020 - 08:32:36
00
Nedavanie znamenia pri zmene smeru jazdy je teraz v mode, rozsirene ako mor. Bil by som za to palicou po prstoch.
Pritom je to len mikropohyb prstami.
23.04.2020 - 08:40:35
03
Na to si tiež zvykni 😂😂 defenzívna jazda, v hlave maj stále "čo ak"
23.04.2020 - 08:42:54
00
Raz mi policajt vyhodil ziaka pocas skusky za to, ze sa pozrel na radiacu paku. Vraj sa nevenoval vedeniu vozidla. Inemu policajtovi nevadilo, ze sa ziak nevedel pohnut do kopca a spravil...
Kazdpadne plati, ze skusobny komisar rozhoduje o tom, ze frekvetatnt autoskoly ziskal dostatok vedomosti, navykov a zrucnosti, aby bezpecne viedol vozidlo. Ak nie, pokracuje sa vo vycviku a kona sa opakovana skuska. Ak si niekde niekto vie vodicak kupit, urcite to nie je v autoskole.
23.04.2020 - 08:52:31
00
Názory, že na vine je autoškola sú úbohé sprosté drísty.
V živote som nevidel auto s označením autoškola jazdiť príliš rýchlo. Občas spravia žiaci chybu, ale preto je na streche to označenie "Autoškola", aby som zvýšil pozornosť, lebo je tam niekto, kto sa iba učí.
No poniektorí čerství držitelia vodičáku sú po skončení kurzu "odtrhnutí z reťaze" a nevedia, čo so sebou a už vôbec nevedia čo s autom.

Ja som za to, aby sa zaviedli prísne postihy za prekročenie rýchlosti (aj iných vážnych porušení). Terajšie pokuty sú na výsmech. Zbohatlík zaplatí a ide ďalej.
Napríklad: prekročíš maximálnu povolenú rýchlosť o
+20 km/h = 1 rok bez vodičáku bez možnosti skoršieho vrátenia + čistenie priekop okolo cesty 20 hodín;
+30 km/h = 2 roky bez vodičáku bez možnosti skoršieho vrátenia + čistenie priekop okolo cesty 30 hodín;
+40 km/h = 3 roky bez vodičáku bez možnosti skoršieho vrátenia + čistenie priekop okolo cesty 40 hodín;
+50 km/h = 5 rokov bez vodičáku bez možnosti skoršieho vrátenia + zhabanie vozidla + čistenie priekop okolo cesty 100 hodín;
Jednoducho treba sprísniť postihy.
Samozrejme je to na debatu, ale viem si predstaviť tú hanbu pre zbohatlíka v oranžovej veste, ak bude čistiť priekopu :D :D
23.04.2020 - 09:06:23
06
Zase to také zložité nieje. Autoškoly sú tu už dlhé roky a tí skúšajúci sa už dávno s učiteľmi poznajú, takže keď vieš do ktorej školy máš ísť, tak nemáš problém.

Ja som robil vodičák v Brne, z 15 skúšaných som bol jediný na prvej skúške - zbytok opakoval. Skúšajúci potom aj povedal, že nepotrebujeme viac vodičov, ale dobrých vodičov. Robiť skúšky na tretí pokus nebolo nič nezvyčajné
23.04.2020 - 09:08:54
00
spytam sa inak, kto z vas nikdy neprekrocil rychlost? kazdemu sa to stane. ak ta vtedy namera policajt mas prist o vodicak? mas ihned dostat pokutu? ved nemozem mat 100% casu zrak na palubnej doske.

aj podla zakona, aj ked pojdes 300 a nikoho neohrozis alebo neobmedzis, dostanes na mieste pokutu okolo 800 € (ten kto tych 300 pojde, ma na to auto a pravdepodobne tym padom aj na pokutu) a neprides o pokutu.

riesenim nie je odoberanie vodicakov. ved kolko ludi prislo o vodicak za alkohol a sadnu ozrati aj druhy krat? je to o spolocenskej vychove. tak ako nevedia vodici obiehat cyklistu v normalnej vzdialenosti, rovnako nevedia pouzivat smerovky.

a vek 25 rokov? ked si spravim vodicak v 24, budem mat prax rok. ak v 30. ani sekundu a mozem jazdit jak sarkan rovnako ako v 18. na pezinskej babe nas predbiehali v rychlosti 100+ 4 auta, jednemu to pekne podsmyklo za nami, s tym, ze ak by dostal smyk, sme pravdepodobne minimalne v nemocnici. ked som dosiel hore, chalani cca do 30 rokov. nevidim v tom rozdiel ci ma niekto 20, 30, 40, 50 a pod. ked bude niekto chciet jazdit rychlo a nebezpecne, v strednom pruhu bez smerovky na D1 80 km/hod, tak to bude robit aj ked ma 75 rokov.

a len aby som nenadaval na vodicov, kedze som jeden z nich a aj mne sa podarilo nedat pre nieco smerovku alebo samozrejme jazdim rychlejsie, ako je maximalna povolena rychlost. je to aj o vychove cyklistov. dat v rozumnom case znamenie o smere jazdy, nerobit zo seba sagana dve sekundy po objaveni bicykla (vid prispevky Male Karpaty), atd atd.
23.04.2020 - 10:08:42
03
zduse mi hovoris, minule som sa chvilu nepozeral na dosku a mal som 160 :-D
23.04.2020 - 10:20:13
01
Myslim ze auto je rovnako nebezpecne ako zbran. A rovnake pravidla na ziskanie vodicaku by mali byt ako na ziskanie zbrojaku. Ja som si nedavno predlzoval platnost zbrojaku a na psychotestoch som stravil skoro 4 hodiny. Uz mi s toho j....o. Myslim ze niekto na vedenie vozidla mentalne nema.
23.04.2020 - 11:02:37
00
toygrik napísal:
spytam sa inak, kto z vas nikdy neprekrocil rychlost?.

A v každej situacii to prekročíš o viac ako 20 kmh? Tam kde je 40 daš v pohode 65? Čo ked to bude sídlisko a spoza auta, odparkovaneho ti tam vkročí náhle človek? Ako zareaguješ na to v 65-ke?
23.04.2020 - 11:16:16
00
A taký slušný pán to bol
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nehoda-strom-sportovni-auto-ultima-gtr-zraneni-vrtulnik-policie-petrovicky-klatovsko.A200423_083717_plzen-zpravy_jzk
23.04.2020 - 11:21:30
00
Stale si myslim ze jazda nad MPR vytvara menej problemov ako idioti co nepouzivaju smerovky, nepozeraju do spetakov atd....
23.04.2020 - 11:21:41
01
cult napísal:
Myslim ze auto je rovnako nebezpecne ako zbran. A rovnake pravidla na ziskanie vodicaku by mali byt ako na ziskanie zbrojaku. Ja som si nedavno predlzoval platnost zbrojaku a na psychotestoch som stravil skoro 4 hodiny. Uz mi s toho j....o. Myslim ze niekto na vedenie vozidla mentalne nema.


Psychotest nic neriesi.Dnes ho urobis a zajtra moze byt vsetko inak ;-)
23.04.2020 - 11:23:49
00
duves napísal:
A v každej situacii to prekročíš o viac ako 20 kmh? Tam kde je 40 daš v pohode 65? Čo ked to bude sídlisko a spoza auta, odparkovaneho ti tam vkročí náhle človek? Ako zareaguješ na to v 65-ke?


Na Racianskej smerom do mesta vedla zastavok je pri Nam. Biely Kriz, Mlada Garda a aj Riazanska znizena rychlost na 40. V zivote som tan nesiel 40, ak nesiel niekto predomnou pomalsie, nebol tam cyklista, pripadne som nebol cyklista, alebo tam nebola kolona. Ked som siel prvy, tak podla GPS na waze dost pravidelne 60+. Nehanbim sa za to a mozes/-te ma za to ukamenovat a dat na blacklist. Popravde, nepoznam jedineho sofera, co jazdi v Ba pravidelne, ze by tam jazdil rychlostou nizsou ako 50.

Co sa tyka uzkych ulic, ci uz sidliskovych alebo aj v centre miest, tu budem s tebou suhlasit a som aj za znizenie rychlosti na 20 km/hod a tak isto som za znizenie pri zakladnych skolach, skolkach, atd. kde sa mozu zhromazdovat deti.
23.04.2020 - 11:38:51
01
Ja tam jazdim 45 podla tachometra :) Kedze tam radi studenti prebehuju cez prechody a vjazd a vyjazd z toho parkoviska pri garde je taky, ze musis ist krokom.
23.04.2020 - 11:45:58
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up