Dostal som tip na lacný tachometer tak som to skúsil a kúpil XOSS G+ :
https://www.xoss.co/pages/xoss-g.html
nákup cez eBay za cca 30USD, predáva ho aj alliexpress ale eBay je aktuálne lacnejší
pozor, nepomýliť si s XOSS G (bez plus) to je jednoduchší model
v balení nájdete: tachometer, základný držiak, kablik na nabijanie
Príloha:
Komentár súboru: Xoss G+
xoss_G_plus.png
xoss_G_plus.png 131.92 KiB thumb_up0thumb_down


Podporuje ANT+ a BT senzory
snimac rychlosti snimac kadencie, snimac rychlosti+kadencie, pulzmeter

Uz dlhsie vlastnim snimac rychlosti + kadencie
ANT+ Sensor Bike Bicycle Computer Speedometer Bluetooth LE 4.0 Smart Fitness Speed Cadence Sensor za cca 23USD
Príloha:
coospo_speed.jpg
coospo_speed.jpg 20.94 KiB thumb_up0thumb_down



A pulzmeter CooSpo H6 ANT Bluetooth V4.0 Fitness Wireless tiež za cca 23USD
Príloha:
coospo_heart.jpg
coospo_heart.jpg 12.04 KiB thumb_up0thumb_down




plusy
- Cena
- Dobre vyhotovenie
- Dobra vydrž baterky - Presnosť GPS - Jednoduché ovládanie
- Funkčné a rýchle párovanie snímačov
- Synchronizácia na Strava

mínusy
- Občas dlhšie hľadanie GPS
- Pomalšie sťahovanie dát do telefónu – cca 2min/hodinový výjazd
- Neprišiel som na to ako si môžem individuálne nastaviť obrazovky
- Na synchronizáciu potrebujete smartphone

Strava
synchronizácia je bez problémov, v každom prípade odporúčam prihlasovanie cez meno (email) a heslo, nie cez iné služby (gmail, facebook a podobne)
na stravu aplikácia nahráva:
- polohu + nadmorská výška :)
- rýchlosť
- kadenciu
- pulz
- teplotu
Príloha:
strava1.PNG
strava1.PNG 130.82 KiB thumb_up0thumb_down


na obrázku je jazda s malým dieťaťom, preto ta "rýchlosť"

dalsie komentare ked bude viac skusenosti
este pridam nejake fotky :D
04.05.2020 - 23:46:32
01
este pridam nejake obrazovky a fotky:
Príloha:
DSC_7717.JPG
DSC_7717.JPG 73.16 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
DSC_7724.JPG
DSC_7724.JPG 105.61 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Screenshot_20200504-180953.png
Screenshot_20200504-180953.png 91.29 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Screenshot_20200504-181856.png
Screenshot_20200504-181856.png 43.61 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Screenshot_20200504-181904.png
Screenshot_20200504-181904.png 37.21 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Screenshot_20200504-181913.png
Screenshot_20200504-181913.png 34.54 KiB thumb_up0thumb_down



ked to cele zhodnotim tak za 30+23+23USD mozete mat tachometer s GPS + vsetky snimace co je super pomer vykon/cena
ak chcete nieco podobne od Sigma alebo Garmin zaplatite nepomerne viac
samozrejme ma to aj nejake nevyhody, ale myslim, ze v tomto pripade to velmi dobre kompenzuje cena

casom ak sa mi bude chciet, dopisem dalasie info
04.05.2020 - 23:59:52
01
prebalený iGPSport iGS20E? https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/gps-igpsport-t40400.html
05.05.2020 - 00:02:13
00
lukas6s8p napísal:

praveze vobec nie... este raz si precitaj moj prispevok
podporuje snimace, ma vacsiu vydrz a pamat
05.05.2020 - 00:05:17
00
no krabička vyzerá dosť podobne. to že iGS20 nepodporuje bezdrôtové senzory ešte neznamená, že na plošáku niesu príslušné čipy a len sa nevyužívajú
výdrž je tiež podobná, pár hodín sa dá nahnať aj úpravou fw
kúpil som ho, potrebujem nejaký záložný logger, držiaky mi ostali z Brytonu, možno budem používať zároveň s Lezyne, na ktorom bude mapa a nebudem prepínať
05.05.2020 - 00:18:18
00
Predava ho aj Gearbest https://www.gearbest.com/bike-computers/pp_3002376025995913.html?wid=2000001#goodsDetail
05.05.2020 - 09:51:13
00
Naozaj to vyzera ako prezleceny iGPSport. Najväcsi problem je, ak to automaticke podsvietenie nejde vypnut ako v pripade iGPSportu, lebo s tym sa neda v tme jazdit ako to vypaluje oci.
05.05.2020 - 10:48:40
00
Nemal som s tym podsvietenim nikdy ziadny problem, vobec mi to nevypalovalo oci. Skoda, ze som tento computer nezachytil skor. Pred mesiacom som kupil Edge 530, lebo ma uz nebavilo uploadovat vyjazdy cez kabel, co tento kusok uz ma poriesene.
05.05.2020 - 11:03:11
00
Odpovede na vaše otázky:
Na iGPSport sa to podobá, ale funkciami skôr na model 50, HW bude iný
Tento tachometer sa da nájsť ako projekt na kickstartery
https://www.kickstarter.com/projects/1549595669/cost-effective-gps-cycling-computer-for-enthusiasts

pamäť ma cez 7MB, môj testovací hodinový záznam má necelých 100kB takže to vychádza na cca 70 hodín záznamu
Ak sa nepoužívajú snímače, záznam bude asi menší...
Podsvietenie sa dá nastaviť – stále zapnute, automatika, stále vypnute – nastavíte cez telefón
Kábel sa používa len na nabíjanie – nahrávanie ide cez BT do telefónu, z telefónu automaticky na Strava
Všetko okrem párovania snímačov nastavíte cez telefón – snímače ktoré mám sa napárovali okamžite...
Výdrž – píšu že 25h – koľko vydrží v skutočnosti neviem, uvidíme po par nabitiach
V telefóne to ma celkom peknú aplikáciu kde si môžete porezať jazdy – množstvo grafov a tabuliek...
Ako naj nevýhodu vidím nemožnosť si nastaviť vlastné obrazovky – takže máte len 3 možnosti zobrazenia ktoré sú fixne dané
možno to časom zmenia s novším FW ale moc tomu šancu nedávam :D
Snímanie GPS/Glonass/Galileo je presne, neskúšal som v lese alebo medzi vysokými budovami, ale je presnejšie ako telefón, resp. Strava v telefóne
Výšku meria celkom presne – má vstavaný barometer
05.05.2020 - 12:20:27
02
Ak sa da podsvietenie vypnut, tak potom super. Pls. pridal by si foto tych troch obrazoviek, ze ake je tam to rozlozenie udajov?

Este tri otazky k vyskovym datam:

1. Je na displeji mozne pozriet pocet nastupanych a pocet sklesanych metrov, alebo len aktualnu vysku?

2. Je mozne vysku pri starte kalibrovat alebo sa len musis zmierit s tym co zobrazi tachometer a podla aktualneho tlaku to vyrazne kolise?

3. V uvode si pisal "na stravu aplikácia nahráva: polohu + nadmorská výška". Cize Strava berie data o pocte nastupanych metrov z tachometra a mas v zazname vyjazdu na Strave moznost kliknut pod nastupanymi metrami na odkaz "Elevation?" a zobrazi sa Ti potom moznost "Correct Elevation" ako na obrazku?
Príloha:
strava_elevation.jpg
strava_elevation.jpg 16 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2020 - 12:29:44
00
tie vyskove data zaujali aj mna... tachometer nevie zobrazit nastupane metre, asi to pocita strava
tachometer zobrazuje nadmorsku vysku a pocita a zobrazuje sklon po akom ides
zaznam ktory mam nahraty je uz po importe/exporte takze preto to tam nemusi byt
taktie este nemam istotu ze ked mas rychlostny snimac, kedy ho berie do uvahy a kedy nie :)
kalibraciu vysky som nenasiel :-( ale podla toho rychleho testu co som urobil je dost stabilna
05.05.2020 - 12:48:17
00
Pokial Strava dane zariadenie podporuje / akceptuje data z jeho barometra, tak sa vzdy po importovani zaznamu do Stravy zobrazi ta moznost "Correct elevation" a jej potvrdenim zrusis vyskove data z barometra zariadenia a nahradis ich vyskovymi datami podla Stravy. Cize tieto slabiny ohladne vysky zostali rovnake ako pri iGPSport - tiez zobrazoval len aktualnu vysku, tiez sa nedala kalibrovat a tiez Strava vyskove data ignorovala. Skoda, ze na tomto nepopracovali viac, lebo inak je to v mnohych smeroch velmi dobre zariadenie. V kazdom pripade ako jednoduchy logger trasy a nahrada dumb tachometra je to slusne tak ci tak.
05.05.2020 - 12:57:15
00
Jezus, ako Strava ignorovala vyskove data pri iGPSport? Lebo este donedavna som ho pouzival a vzdy po importe vyjazdu do Strava som opravoval vysku cez "Correct elevation" (nastupane metre boli vzdy tak 1/2 -2/3 z toho co mali ostatni, resp. z toho co vypocitala Strava).
05.05.2020 - 13:33:31
00
Ako som napisal vyssie - ak Ti Strava nezobrazuje moznost korekcie poctu nastupanych metrov, tak to znamena, ze vyskove data zo zariadenia ignoruje a nahradza ich svojimi. V case ked som ja pouzival iGPSport iGS20 Strava vyskove data z neho ignorovala. Vypisal som na to aj ticket, ale notifikacia o vyrieseni mi neprisla doteraz a to uz su 2 ci 3 roky.

Ak si pouzival iGPSport iGS20 a moznost korekcie vyskovych dat si mal v ponuke, tak to znamena, ze medzicasom to Strava zacala akceptovat, ale pozeral som teraz na moje starsie zaznamy na Strave z tohto zariadenia a ja tam stale nemam moznost korekcie vysky, takze sa mi to zda divne, ze Tebe by to na tom istom zariadeni vyskove data akceptovalo a mne nie. Anyway ak Ti ukazovalo polovicne / dvojtretinove hodnoty nez ostatnym z vyjazdu, ktori merali inym zariadenim s barometrom, tak to nie je vobec dobra vizitka pre iGPSport, alebo vsetci ostatni na vyjazde merali mobilmi bez barometra resp. inymi zariadeniami, ktorych vyskove data Strava neberie do uvahy a v tom pripade si mal realne data Ty a skreslil si si ich prave tou korekciou. Medzicasom aj Strava spresnila svoje vyskove mapy a uz to väcsinou tak neprehana, ale stale je tam iste umele navysenie nastupanych metrov ked to clovek necha korigovat podla Strava vyskovych podkladov, cize treba sa riadit udajmi zo zariadenia s barometrom a nie Strava datami.
05.05.2020 - 13:49:03
00
Jezus, v prilohe je screenshot zvyjazdu meraneho iGPSPORT iGS20E. A ten barometer v nom bola/je ozaj tragedia, lebo ked viem, ze pred domom mam vysku 179 m, najvyssi bod vyjazdu je napr. 583 m (cesta tam vedie niekolkymi stupaniami a klesaniami) a iGS20E mi ukaze nastupanych 250m, tak mu verit nebudem. Ale meranie nastupanych metrov mi nejak presne nefunguje ani v Edge 530, lebo ked dam prepocitat cez Strava, tak zvykne ubudnut nejakych 50m.
Príloha:
snip_20200505135731.png
snip_20200505135731.png 46.99 KiB thumb_up0thumb_down



PS: Na danom vyjazde nameral iGS20E nastupanych 752 m (islo sa z PK cez Konske hlavy cez Klokociny dolu do Perneka a odtial okolo Cmelka cez Babu spat do PK).
05.05.2020 - 14:06:52
00
keyboard_arrow_up