Tak ako nehovorím že som zo svojou váhou spokojný 😀 ale mám skoro dva metre, takze pod sto určite nepôjdem. Chcel som skôr vedieť či je pri nových ešte nezabehnutým brzdách bežný dlhší chod páky.
05.05.2020 - 18:18:15
00
Nie. Moje slx sú stále dosť gumené, ale zastaviť s nim naozaj nieje problém. Skús ešte raz odvzdušniť
05.05.2020 - 18:24:11
00
Ja som pri rovnakom probléme,skracovaní a gumenej páke odskrutkoval odvzdušňovaciu skrutku,jemne stlačil páku a bolo vidieť,že tam dali málo kvapaliny.Tak som tam kvapol zopár kvapiek až kým jej nebolo úplne po vrch,zaskrutkoval a bolo po probléme.
05.05.2020 - 19:26:28
01
caute, poradte...chcem vymenit SLX M675 2 piest, ze nejake 4 piesty. SRAM Guide RS, XT M8120, alebo Shimano Saint? samozrejme tie SRAM su podstatne lacnejsie. alebo co by ste odporucali? hlavne aby nevadli pri dlhsom zjazde.
06.05.2020 - 18:34:52
00
Kúp len nové 4 piestové strmene od Shimana a vybavené.
06.05.2020 - 18:40:08
02
To ako keby si chcel kúpiť rýchle auto, bez toho aby si povedal na čo má byť určené.
Daj váhu, typ jazdenia, aké zjazdy kde a podľa toho ti ľudia poradia.
Ja by som len tak hodil do pléna Shimano ZEE.
06.05.2020 - 18:42:46
01
Tesak napísal:
trochu teorie..... nezaskodi

ja to opravim, ak dovolis :)
- kompatabilita DOT neni uplne 100%, ano, DOT4 a DOT5.1 je sice zamenitelne aj to fungovat bude, ale taperbore brzdy su citlive na kvalitu a DOT4 neni moc vhodna, dovod je na dlhsie, da sa dohladat pri specs typoch, je to nieco o viskozite, taperbore je tak ktoru nestastna konstrukcia .. neni ani zdaleka vec glykolu , ten sa pouziva kvoli inym veciam, zaklad je voda, nie glykol
- nezaavadnost mineralneho oleja je blud, pokial sa nepouzije ten speci rastlinny olej, ci co to ma jedna firma, tak urcite zavadny je a to dost
- mineralny olej je podstatne nachylnejsi na prehriatie a taktiez ma problem pri nizkych teplotach (viskozita)
- kompatabilita mineralneho oleja je imho ok
- DOT je korozivna, ale brzdam nevadi :), ani ich neskoroduje (max. tak okraj tych dierok pre pretlak) .. mineralny olej na kotuci vadi celkom dost :D
- nasava, ale nijak to nevadi, pokial sa bajk neskladuje v extra vlhej pivnici a raz za nejaky cas meni
- zivotnost DOT kratka neni, uz dlho mam plno roznych dotkovych brzd, kde to nemenim roky a nevadi to nicomu
- zivotnost mineralneho oleja neni az tak uplne
- gumove tesnenia nemaju rady DOTku .. to je problem asi najvacsi .. a agresivnost DOTky
06.05.2020 - 18:51:55
01
Prosim poradit
Cestne radenie tiagra 4720
K tomu potrebujem hadicku a brzdy post mount.
Zo shimano stranky som vycital ze by malo fungovat s br-rs785 a sm-bh90-j/jk-ssr.
Ale info k br-rs785 hovori o hadicke sm-bh59-j/jk-ss tak som zmeteny.
Co by mohlo fungovat s tymto riadenim?
Poprosim radu na hadicku a post mount brzdy.
Dik
07.05.2020 - 00:44:59
00
Dublinboy napísal:
To ako keby si chcel kúpiť rýchle auto, bez toho aby si povedal na čo má byť určené.
Daj váhu, typ jazdenia, aké zjazdy kde a podľa toho ti ľudia poradia.
Ja by som len tak hodil do pléna Shimano ZEE.

mám nejaky prehlad o brzdách slx-xt-xtr ale neviem kam zaradiť zeečka a sainty aké sú tam rozdiely?
07.05.2020 - 01:01:45
00
Dublinboy napísal:
To ako keby si chcel kúpiť rýchle auto, bez toho aby si povedal na čo má byť určené.
Daj váhu, typ jazdenia, aké zjazdy kde a podľa toho ti ľudia poradia.
Ja by som len tak hodil do pléna Shimano ZEE.


no tak za prve som tazky, 120kg, a typ jazdenia? bezne vyjazdy po lesoch, nejake traily, zjazdy po rozbitych cestach aj chodnikoch, korene atd., ale zase nic extremne. nie som nejaky profik, ale dovolim si sem tam aj prudsie svahy. este by som dodal, chcel by som zrejme skuspit bazarove brzdy, ponukaju tam Saint. XT8120 aj SRAM Guide RS, preto sa pytam, co by bolo vhodne. momentalne mam paky SLX a prasiatka XT dvojpiest. kotuc idem vymenit 180 za 203.
07.05.2020 - 06:57:14
00
stefotn napísal:
Prosim poradit
Cestne radenie tiagra 4720
K tomu potrebujem hadicku a brzdy post mount.
Zo shimano stranky som vycital ze by malo fungovat s br-rs785 a sm-bh90-j/jk-ssr.
Ale info k br-rs785 hovori o hadicke sm-bh59-j/jk-ss tak som zmeteny.
Co by mohlo fungovat s tymto riadenim?
Poprosim radu na hadicku a post mount brzdy.
Dik

Možno ti tu niekto poradí, ale asi by si lepšie spravil keby si to napísal do cestného fóra. :nod:
07.05.2020 - 07:54:10
00
Zee a Saint sú to najlepšie od Shimana čo sa týka bŕzd. Obe sú 4-piesty určené primárne pre DH a Enduro. Momentálne už 4-piesty majú aj najnovšie rady SLX a XT.
07.05.2020 - 08:30:50
00
mal som ZEE na HT a tie brzdili proste stale rovnako a vyborne. ziadne vadnutie, tvrdnutie ani nic podobne. resp len minimalne. XT co mam su tiez OK no pri dlhsom zjazde uz to nie je uplne ono. ale ja mam radsej hore kopcom ako dole, tak mi to az tak nevadi :) na Fulla by som urcite ale isiel do 4 piestov
07.05.2020 - 08:36:25
01
bender111 Na tvoju váhu jednoznačne 4-piesty. Tým sme už vylúčili 2-piesty a kadejaké náhrady akože bŕzd pripadne rady vymeň kotúče a podobne.
Shimano je dobrá voľba lebo náhradné diely, jednoduchosť odvzdušňovania a dosť vysoká spoľahlivosť.
ZEE alebo Saint versus XT alebo SLX by som povedal že je v “kusavosti”, modularite a technických serepetičkách.
V tvojom prípade by som asi šiel do tých XT lebo nejazdiš ťažké zjazdy kde by si potreboval okamžitý nástup 100% brzdnej sily. Určite to skombinuj s metalickými platňami. Vezmi tie z bazáru a budeš spokojný.
07.05.2020 - 09:00:24
04
Dublinboy napísal:
Shimano je dobrá voľba lebo náhradné diely...


Nieco sa u Shimana zmenilo? Lebo co pamatam, tak ND u Shimana = nova paka, novy strmen a nova hadica.
07.05.2020 - 09:12:19
01
keyboard_arrow_up