Daj dve vrstvy pasky a koleso fukaj na lezato. Patky pred fukanim potri tmelom. Nafukas tak aj pumpou doma
13.05.2020 - 14:03:57
11
je to velmi rozne, raz idu nahodit pomali aj malou rucnou pumpou a inokedy ma aj kompresor problem, moze byt aj patka trocha viac zlomena zo skladovania a bude tam medzera a nenaskoci to, treba pozriet kde je problem, pomackat, podeformovat plast a skusit znova.
13.05.2020 - 14:36:02
00
Práveže mne ten plášť ide hodne ľahko nasadiť, preto som bol prekvapený, keď som čítal ako niektorí máte problém nahodiť alebo zhodiť plášť.
13.05.2020 - 14:40:04
00
No ved preto 2 vrstvy pasky. Zvecsi priemer v rafiku. Utesni problem. Patka ma malo gumy a je voľnejšia to je u sajzle bežné
13.05.2020 - 14:40:55
00
podla mna by paska nemala byt v mieste dotyku patky, mala by zakrivat iba diery. Ale beriem ze existuju nejake kombinacie patiek a rafikov ktore mozu mat problem.
13.05.2020 - 14:53:29
00
Bade napísal:
bud si ho tam dal megavela alebo je davno vyschnuty. dva roky ti nemoze deci tmelu ostat tekute.
co mi na to povies teraz.

Prílohy:

IMG_20200513_144501.jpg
IMG_20200513_144501.jpg 1.33 MiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: stena zotreta prstom
IMG_20200513_144458.jpg
IMG_20200513_144458.jpg 1.03 MiB thumb_up0thumb_down

13.05.2020 - 14:55:12
04
ze mas zazracnu kombinaciu rafku, pasky, ventilku, plasta, tmelu - a setri si to lebo je to mozno posledny krat v zivote :-D
13.05.2020 - 15:27:35
09
Ten zazrak bude urcite spocivat v tom perfektnom porozumeni problematike, len nikomu neodporucam sa tym riadit. :)

podla mna by paska nemala byt v mieste dotyku patky, mala by zakrivat iba diery.
13.05.2020 - 15:37:49
00
Čo mám skúsenosti s viacerými plášťami, tak nahodiť pätky je asi najhoršie na Vittoriach, ale keďže už teraz používam 4 ks Vittorií (BARZO, MEZCAL) a ešte 2ks (AGARRO) som si objednal a nejako to točím na 2 sadách ráfikov podľa aktuálnej nálady, tak som sa nejako naučil systém nahadzovania pätiek. V podstate mám dielenskú pumpu SKF...S tou to ani neťukne, tak som si dokúpil ten SCHWALBE booster. Pri rozumnom natlakovaní boosteru podľa meraču na SKF pumpe na 7 bar vzduch prejde plášťami a nič. Booster tlakujem podľa maxima na pumpe čo je 10bar. Booster má uvedený limit 11 bar. Tlačiť do neho 10 bar s pumpou SKF chce už značnú silu. Následne treba vybrať jadro ventilu a tých 10 bar tam naraz pustiť. Zvyčajne pri tomto presnom postupe pätky Vittorií zapadnú. Potom treba len určitý cvik rýchlo vytiahnuť booster, prstom utesniť ventil a mať v ruke pripravené jadro ventilu. Následne dotlačiť do 2,5-3 bar, pretože pätky s boosterom zapadnú tak na 90% plochy.
Teraz mi prídu pokusne prvé kilové plášte AGARRO, tak budem skúšať nahadzovať aj tie..isto si užijem nové veľmi zábavné skúsenosti :)
13.05.2020 - 16:35:28
00
a je to naozaj problem plastov ?
na inom rafiku sa to chova rovnako ?
13.05.2020 - 16:42:02
00
Mne isli nahodit Continental RaceKing Protection zle na troch typoch rafikov. Skusal som fakt vsetko, nahadzujem jedine Schwalbe boostrom. Dat ich na koleso, je tiez porod.
13.05.2020 - 16:43:55
00
Je pravdou, že je to závislé aj od typu ráfiku. Mám ešte pôvodnú tretiu sadu hliníkových MAVIC crossmax a na nich sa mi všetky plášte dajú nahodiť rukou, žiadne montpáky. Pri tlakovaní pätky sadajú ľahšie, ale tou SKS (nie SKF-to som sa odrbal :) )pumpou som sa na tom dosť umakal.....Na dvoch sadách ROVAL Control a Control SL to už bez boosteru bolo bez šance.
13.05.2020 - 16:50:44
00
Urcite to bude zavisle od rafiku (wtb st), pretoze ja som nahodil 2x Barzo lidl pumpou

Edit: este 2 poznamky k tomu.

- robil som to prvykrat, mozno zaciatocnicke stastie

- isiel som podla odporucani vyrobcu a pouzil som o 5 mm sirsiu pasku
13.05.2020 - 17:22:26
00
branomelis napísal:
Čo mám skúsenosti s viacerými plášťami, tak nahodiť pätky je asi najhoršie na Vittoriach, ale keďže už teraz používam 4 ks Vittorií (BARZO, MEZCAL) a ešte 2ks (AGARRO) som si objednal a nejako to točím na 2 sadách ráfikov podľa aktuálnej nálady, tak som sa nejako naučil systém nahadzovania pätiek. V podstate mám dielenskú pumpu SKF...S tou to ani neťukne, tak som si dokúpil ten SCHWALBE booster. Pri rozumnom natlakovaní boosteru podľa meraču na SKF pumpe na 7 bar vzduch prejde plášťami a nič. Booster tlakujem podľa maxima na pumpe čo je 10bar. Booster má uvedený limit 11 bar. Tlačiť do neho 10 bar s pumpou SKF chce už značnú silu. Následne treba vybrať jadro ventilu a tých 10 bar tam naraz pustiť. Zvyčajne pri tomto presnom postupe pätky Vittorií zapadnú. Potom treba len určitý cvik rýchlo vytiahnuť booster, prstom utesniť ventil a mať v ruke pripravené jadro ventilu. Následne dotlačiť do 2,5-3 bar, pretože pätky s boosterom zapadnú tak na 90% plochy.
Teraz mi prídu pokusne prvé kilové plášte AGARRO, tak budem skúšať nahadzovať aj tie..isto si užijem nové veľmi zábavné skúsenosti :)

prve 29 plaste original k biku som mal geax teraz vittoria Toro, to bol rovnako porod nahodiť aj zhodiť, plastových pak som polamal asi 5... na notubes rafik som ich nenahodil vobec, na XT rafik sli ťažko ale dalo sa. zato maxxis plašte bez problemu všade, 3 typy rafkov.... spešl plašte rovnako v pohode....
tie vittorie zas budu dobre držať tlak.... kus gumy, tieto posledne modely už som neskušal, kedže maxxis ma na výber vela vzoriek aj prevedení meniť nebudem :)
13.05.2020 - 18:34:43
00
Presne tak to je ako píšeš žihadlo. Ikony o kúsok lepšie idú nahodiť. Držia tlak tiež pekne, ale Vittoria drží tlak bezkonkurenčne. Aj pri nízkom tlaku, keď už trochu by mohlo ísť cez bočnicu, tak síce som dnes na asfalte, keď som vyšiel z hory skoro hodil držku, ale tlak nepovolil. Keď nafúkaš a necháš týždeň tak, tlak je rovnaký. Teraz mám na skúšku na prednom Rovale Michelin FORCE AM. Bol som v nedeľu na menšom 50km výjazde, myslel som, že sa to utesní a v pondelok skoro prázdny. Len ako píšeš, tak na Vittoriách som zlomil montpáky. Odvtedy som si kúpil hliníkové a druhú sadu hliníkových (poplastované) aj do kapsičky pod sedlo do terénu. Mám aj silné kovové, ale to ak sa ti šmykne ruka, tak som si pekne odrbal ráf. A pri veľkej výmene plášťov používam na nahodenie túto vychytávku od BBB : https://bbbcycling.com/sk_sk/btl-78-easytire :)
13.05.2020 - 18:48:19
00
keyboard_arrow_up