Ešte pridávam recenzie jedných z najrenomovanejších redakcií na ten NX Eagle (SX som ešte nenašiel, je asi príliš skoro).
https://www.mbr.co.uk/reviews/groupset/sram-nx-eagle
https://www.bikeradar.com/reviews/components/groupsets/groupset-mountain/sram-nx-eagle-first-ride-review/
01.05.2020 - 11:45:49
00
Presne ako Imajoros pise.
SX dost bieda.
Nikdy sa to neda nastavit na 100%.
Chod nie je hladky.
Problem prehodit z najvacsieho.
Na najmensom/najtazsom mi strielala retaz, prestala po cca 300-400 km.
Zjazdim to a pojde do kosa.
07.05.2020 - 20:58:36
02
Ja som dal bike v utorok do servisu nech mi to nastavia a budem objektivny..funguje to super. Prehodi vsade bez problemov a hned. Vraj sa s tym dost vyhrali..patku udajne vyrovnavali. Dal som na tom skoro 100km a fakt to funguje fajn.
09.05.2020 - 13:19:38
01
Čaute, pridám aj ja svoj postreh. Začiatkom mája som kúpil CTM Rambler 3.0, je na ňom sada SX EAGLE... Radí to podľa mňa fajn, na žiadnom prevode nejak nechrčí reťaz alebo čo... Iba mám dojem, že ako ho chlapci v NZ v predajni skladali, tak sa pred záverečnou ponáhlali a odflákli doštelovanie. V strede kazety pri dvoch prevodoch trvá strašne dlho kým to prehodí na ťažší, prípadne na ľahší prevod... Cestou z kopca sa to ešte dá ako tak prepáčiť ale aby človek išiel do kopca, zaradil ľahší prevod a musel pretočiť hádam 10x kľukami aby to zaradilo ľahší prevod je strašné, stratím tým rýchlosť a keď nechcem aby v tom momente hodilo tú rýchlosť cez zuby musím zosadnúť... a pri radení najmenšieho pastorku mi zvykne zhodiť reťaz medzi kazetu a rám... Čiže týmto by som sa chcel s vami aj poradiť či treba aj SX radu nastavovať s tým červeným zázrakom z plastu alebo nie... a či to padanie reťaze z posledného pastorku môže byť zle nastaveným spodným dorazom... v piatok idem na garančnú prehliadku tak nechcem aby to znovu odflákli, tak nech viem na nich pritlačiť že nech to nastavujú dovtedy kým to nepôjde normálne...
19.05.2020 - 12:14:04
00
ano, to padanie z najmensieho pastorku je zapricinene zlym nastavenim dorazu (skrutka byva oznacena H)
19.05.2020 - 13:02:53
00
Syn ma na bajku SX a ano je to tazke, plastove ale funguje to. Sice to chce poriadne nastavit a eventualne castejsie stelovat, ale ide to. Netreba len hejtovat, je to predsa entry level do 1x12.
19.05.2020 - 14:16:31
00
MadmaxSVK napísal:
v piatok idem na garančnú prehliadku tak nechcem aby to znovu odflákli, tak nech viem na nich pritlačiť že nech to nastavujú dovtedy kým to nepôjde normálne...

Tak najskôr by som odporúčal, nech si to sám skúsiš opraviť a prípadne ak to viac rozhasíš, tak aj tak ideš na garančku :) Ak sa ozaj bojíš, že niečo pokazíš, tak si zaznamenaj kroky ako si ich robil + v akom poradí a potom sa budeš vedieť vrátiť naspäť.

Lebo čo ak sa ti to rozladí niekde na výlete, alebo keď nebude otvorený servis... Však sú to 3-4 skrutky a jasne dané pravidlá čo čo robí, tak smelo do nastavovania a oslobodzovania sa od závislosti na servisoch.

Pre majiteľov low end sád, ktoré treba často nastavovať: odporúčam si skúsiť vymeniť aj bowdeny za nejaké kvalitné. Pár dní dozadu som na X5 sade menil radiaci bowden za XTR a mal som po zmene pocit, že mám zrazu X9 radenie. Staré, alebo nové lacné a nekvalitne pripravené bowdeny často výrazne negatívne vplývajú na kvalitu radenia a napríklad sa aj ťažšie s nimi nastavuje prehadzovačka tak, nech pekne chodí po celom rozsahu kazety.
19.05.2020 - 14:50:16
01
Vdaka chalani za postrehy... nemam problem sa do toho pustit nejak aj sam, len ako som pisal nie som si isty ci treba aj ten pripravok na nastavovanie, lebo ak hej tak je to aj pre takeho co s tym robi kzdy den viac menej hop alebo trop... a co sa tyka low end prehadzovaciek, verte alebo nie, doteraz som mal mtb z Decathlonu za 290€, cca 2 roky a nemusime sa bavit o tom aka low end rada od sramu bola na tom a proste slapalo tak jak malo, ziadne rapotanie, chalani v boroch v servise sa s tym vzdy vyhrali a ten bike bol nezmar. Dal som tam sirsie kevlarove plaste, sirsie rajdy a platformy a inak vsetko povodne a lietal som na nom po BA trailoch... rock gardeny, korene, mensie skoky a ten bike ide ako cukrik. Momentalne ho ma frajerka :) ale naspat k teme, tym H srobkom sa tym ze sa doladi spodny doraz moze vyriesit aj ten problem na strednych pastorkoch co som opisoval alebo to moze byt, mozno trepnem, krivou patkou?
19.05.2020 - 16:29:04
00
K low end sadám - treba si uvedomiť, že keď bola 7-8 rýchlostná sada, tak tam bola tolerancia o dosť vyššia a nebolo potrebné až také precízne nastavenie a až tak precízne fungujúci menič ako keď na rovnakom / podobnom priestore sa zrazu vyskytuje 11-12 prevodov :)

8 rýchlostná lacná sada môže byť skutočne raz nastavená za 5 minút a fungovať tisíce km len s výmenami reťaze, ale to neznamená, že aj 12 rýchlostná sada toho istého výrobcu niečo také dokáže.

Je možné, že SX/NX/... sada nebude jednoducho schopná fungovať perfektne ak má menič napríklad nejakú vôľu v základe alebo ju časom získa. Našiel som teraz na nete, že aj s GX mali ľudia nejaké problémy, takže to nebude nejaká výnimočná situácia.

Nehovorím, že je to tento prípad, ale netreba tieto fakty zanedbávať :)
19.05.2020 - 16:47:15
02
Mam scott scale 980 2019 je tam komplet sada SRAM NX . Suhlasim so všetkými postrehmi a negatívami čo tu popísali ostatný ...citil som to rovnako, zle a nepresne to radilo ,rapotalo a kadeco , neslo to ani poridadne nastaviť.

Ale potom som si kupil rovnač na patku prehadzovačky :D
A prehadzovačka radi nadherne po všetkych prevodoch bez zavahania a nastavoval som to sam doma podla navodu na internete :D
konečne si tu jazdu na biku uzivam. :)
21.05.2020 - 13:39:50
02
Ahoj mam bike Trek roscoe 7 2020 so sram SX a ta prehadzovacka je total srot dokonca kazeta ma akoby volu, nasiel by sa tu niekto kto by mi poradil aky prehadzovac od shimano SLX,moze byt konkretne toto https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/prehadzovace/mtb-10-11-12-prevodov/shimano-prehadzovacka-slx-m7100-1x12-k-cierna-super-dlhe-ramienko-shadow.html ? bol by niekto ochotny pozriet video co som natocil a poradil by mi ci kazeta ma tak,,lietat" vdaka.bike ma mesiac a bol v servise ked mi vratili bike a vypadlo koleso tak tam uz nemam ani chut chodit...
30.05.2020 - 23:33:35
00
seibertroman Mám ten prehadzovač, tiež som ho vymenil za SX. Resp. vymenil som všetko za SLX okrem kazety zatial.
03.06.2020 - 10:59:10
00
AdMich napísal:
seibertroman Mám ten prehadzovač, tiež som ho vymenil za SX. Resp. vymenil som všetko za SLX okrem kazety zatial.

a je to urcite rozdiel ze .?
03.06.2020 - 11:01:50
00
Takze davam info ako som dopadol na garancke.... samozrejme ze servisak sa s tym nejako extra nepohral. Radilo to o trosku lepsie ale stale nic moc a ta reraz z posledneho pastorku padala stale. Kedze som ho kupoval v NZ a byvam v BA tak sa mi to reklamovat stale nechcelo tak som to zobral do vlastnych ruk a kupil som si ten cerveny plastovy pripravok na nastavenie vzdialenosti kladky. Aj ked sa vsade uvadza ze sa da pouzit iba na radu NX a vyssie tak som to riskol. Robil som to podla prilozeneho videa a tam chalan hovori ze ak je vzdialenost vacsia co i len o 1mm tak to neradi dobre a to bol moj pripad. Dosteloval som to podla mierky, upravil dorazy aby nepadala retiazka a teraz musim povedat ze to konecne radi uplne paradne. Pol otacky smerom hore alebo dole a retaz krasne prehodi. Tu je link na video: https://youtu.be/4aZimmO5dn4
03.06.2020 - 18:25:53
01
Toto platí iba pre sram alebo tento problém má aj shimano ?
03.06.2020 - 19:26:16
00
keyboard_arrow_up