Dalsi fasoun, co by len ludi k muru staval, ked sa mu nieco nepaci.
Ja nikoho neobhajujem, len mi taki ako ty lezu na nervy svojim neustalym vyplakavanim a stazovanim sa.
31.05.2020 - 11:25:58
011
Prísne pravidlá dodržujú hlavne tam, kde to netreba 😂😂😂😂 na čerstvom vzduchu treba nosiť rúško 😂😂😂
31.05.2020 - 11:41:40
00
capulo lenze ty si sa zasekol niekde na zaciatku marca
31.05.2020 - 11:57:05
019
Aký mala/má koronavirus vplyv na vašu prácu? Ja ako obchodný zástupca pre priemyselné lepidlá, mám problém dohodnúť si schôdzky. Ľudia sa moc stretávať nechcú, alebo skôr riešia/hasia veci ako nedostatok ľudských zdrojov, či prepúšťanie, zákazky...
Tak ma to zaujíma, ako to vidíte vy... :)
31.05.2020 - 14:43:43
00
(roboty dosť) Prázdne cesty cez koronu, parádne sa jazdilo, vykládka a nakládka bez prítomnosti vodiča (tak ako by to malo byť vždy). Teraz po korone sa to zas zopsulo do starých koľají.
31.05.2020 - 14:59:38
01
Ako vyzera dorziavanie karanteny v UK
https://www.lidovky.cz/svet/johnsonuv-poradce-cummings-v-tom-neni-sam-jen-v-anglii-nedodrzuje-karantenu-polovina-lidi-s-priznaky.A200530_140639_ln_zahranici_ele
31.05.2020 - 20:24:44
00
AdMich napísal:
Aký mala/má koronavirus vplyv na vašu prácu? Ja ako obchodný zástupca pre priemyselné lepidlá, mám problém dohodnúť si schôdzky. Ľudia sa moc stretávať nechcú, alebo skôr riešia/hasia veci ako nedostatok ľudských zdrojov, či prepúšťanie, zákazky...
Tak ma to zaujíma, ako to vidíte vy... :)

ano, je to spomalene v priemysle a vsetko sa zdrazuje, od skrutiek az po postovne,i nak hladame alternativu k loctitu 3450 reps. rovnake vlastnosti ale s dlhsou dobou spracovatelnosti. :D
31.05.2020 - 21:23:20
00
AdMich napísal:
Aký mala/má koronavirus vplyv na vašu prácu? Ja ako obchodný zástupca pre priemyselné lepidlá, mám problém dohodnúť si schôdzky. Ľudia sa moc stretávať nechcú, alebo skôr riešia/hasia veci ako nedostatok ľudských zdrojov, či prepúšťanie, zákazky...
Tak ma to zaujíma, ako to vidíte vy... :)


robim ako ITckar, mna sa to dotklo len tak ze robim z domu, ale napr ITckari od zakaznika boli istu dobu na 60%...
a mozno ma to ovplivni neskor, ze nam daju viac HO kedze zistia, ze to funguje aj tak a daco usetria :)
31.05.2020 - 21:33:23
00
Ja mozem povedat, vo firme vo Viedni kde robim (software engineer) , tak samozrejme HO, a napriek tomu, ze mame svoj produkt a tym padom "len" nerastieme (nie su novi zakaznici, ale stari zostavaju) tak prepustili 10% firmy. Vela z nich prezentovali ze dovodom bola restrukturalizacia, ale ktovie. Nastastie som medzi tymi 10% nebol, ale doba je neista - ako "gastarbeiter" som trosku v napati, ale dufam, ze to cim skor pominie, resp. ze som dostatocne hodnotny :D.
Napriek tomu, ze preferujem kancel, dufam, ze HO sa stane beznou praxou - minimalne nejakym pomerom 3 dni v praci - 2 dni doma :P
31.05.2020 - 21:42:02
00
Robio až toho používate aspoň za 500€ mesačne, zoženiem :)
31.05.2020 - 22:01:10
00
Už ako chalani z IT odvetvia píšu, tak sa nebudem ničím líšiť... Robíme z domu, prekvapivo celá firma plnohodnotne a veru že nás málo nie je :) Aktuálne sa vraciame pomaly už nazad, ale stále nie je nič fix. Uvidíme, čo tieto zistenia prinesú aj do HO. Doteraz HO síce nebolo tabu, no jednalo sa o príležitostnú vec. To sa možno zmení, uvidíme. Máme niekoľko produktov, tie ktoré si vyžadujú obchodovanie a nové zákazky sú aktuálne trošku problematické, tie zabehnuté idú, prijmy niečo klesli, ale zatiaľ je to vcelku OK, uvidíme, či sa to ešte neprejaví časom. Robili sa nejaké zmeny v rámci štruktúry firmy, ale dá sa povedať, že k prepúšťaniu zatiaľ nedošlo.
31.05.2020 - 22:50:56
00
AdMich napísal:
Robio až toho používate aspoň za 500€ mesačne, zoženiem :)

to nie, ani zdaleka, hobuzial.

Inak k HO, ja niesom velky zastanca HO, podla mna drviva vacsina ludi nema sebadisciplinu aby boli efektivnejsi ako v praci reps. spravili toho viac. O to viac ked ste team a potrebujete si vymienat informacie velmi casto.
31.05.2020 - 23:46:44
00
Preco by malo byt cielom HO byt efektivnejsi ako v praci alebo spravit toho viac ako v praci?
To znamema ze v praci sa clovek flaka?
01.06.2020 - 06:52:30
01
IT segment to postihne medzi poslednymi. Drviva vacsina ludi robi v priemysle, obchode a stavebnictve. EU bude tlacit peniaze do ekonomik zo spoda, z vrchu, ale je to len pripojenie dalsieho pristroja pacientovi na JIS-ke. V 2008 regulerne skrachovalo kopec firiem a islo sa dalej. Len teraz je vsetko slnieckove, lebo vsak na dlh idu vsetci, tak preco nie ja.
01.06.2020 - 07:01:28
00
Robio napísal:
to nie, ani zdaleka, hobuzial.

Inak k HO, ja niesom velky zastanca HO, podla mna drviva vacsina ludi nema sebadisciplinu aby boli efektivnejsi ako v praci reps. spravili toho viac. O to viac ked ste team a potrebujete si vymienat informacie velmi casto.


Tí, ktorí sa flákajú na Home Office, sa spravidla flákajú aj keď sú na ofise. Akurát za málo muziky sú ešte drahši a vedia zatiahnuť do neefektivity aj ostatných. Podľa mňa je ich naštastie drvivá väčsina nie je. Ani len väčšina. Možno na úradoch štátnej správy je to inak, netuším. A naopak - tí, ktorí performujú na ofise, odvedú dobrú robotu aj keď pracujú z domu.
Čo sa týka výmeny informácií, ja som mal pocit, že počas korony sme komunikovali s kolegami viac, hoci vzdialene.
HO má budúcnosť, korona to poriadne otestovala. Firmy prídu/prišli na to, že ak si nebudú si prenájimať až také veľké priestory a zamestnanci nebudú míňať firemnú, vodu, elektrinu, kávu, fixky, flipcharty atď - ušetria veľa peňazí. Money talks and bullshit walks.
Plno zamestnancov bude happy, že budú môcť väčšinu času pracovať z domu a nebudú musieť míňať peniaze a hlavne čas na presun do práce. Niektorí zamestnanci zistia, že nebudú musieť vyhadzovať stovky eur na nájom v BA, ale budú môcť robiť z obce, kde majú trvalé bydlisko a do BA ísť len na otočku, ak by bolo treba.
01.06.2020 - 07:29:40
07
keyboard_arrow_up