Bade napísal:
ja som skusil metalicke shimano platne na Hope kotucoch. po mesiaci isli do prec. brzdny nastup paradny, ucinnost tiez ale to piskanie mi trhalo usi. skusal som ich nastavovat, presmirglovat, odmastit , zabehnut. nepomohlo nic. ako sa trocha zahriali tak kvilili ako besne. vratil som sa k organikam.


akoby si o mne pisal ... presne rovnaka skusenost, ... metaliky nikdy viac
08.06.2020 - 20:45:30
00
Ten Ashima set jazdim iba na maratonoch. Pri kazdodennom jazdeni by to slo rychlo dole. Metaliky jazdim lebo musim. Kvoli zivotnosti. Organiky ked sa zadari, viem znicit aj za tyzden :-) S tym piskanim mavam aj ja problem. Je to alchymia to nastavit.
Jaiub Ved zober bez Ti zakladne , aspon na skusku. Tie stoja 10€. Metaliky ale vydrzia strasne dlho. Urcite viac nez dva pary organik. Cenovo to dokonca vychadza lepsie.
08.06.2020 - 20:54:28
00
Jaiub napísal:
Ako hodnotis tie metaliky voci polymerom? Uz dlhsie sa odhodlavam na g04ti, ale je mi luto zato dat tolko grosov.. :?: Ale prijal by som vacsi brzdny ucinok a vacsi kotuc nechcem

Veď nemusíš hneď titánové platničky, myslím že v metalickej zmesi sa dajú kúpiť aj s oceľovým telom G04S. Ja vždy ako dobrzdím originál shimano resin platničky prechádzam na metalické shimano. Nad niečim iným už ani neuvažujem.
08.06.2020 - 20:54:44
00
Vyskúšaj Galfer čiernu zmes(organiky). Za seba môžem po pár jazdách na nich hodnotiť, "u mňa dobrý". Určite účinnejšie než originál organiky.
08.06.2020 - 21:02:19
00
jachmel Tak jasne, z pohladu zivotnosti to uz moze vychadzat inac. No teraz mam tie nove, novsie g03a a zatial sa nemozem stazovat na zlu vydrz, prave naopak a v tom by mali byt lepsie ako g02a. Skus, mozno budes prekvapeny ak si zvyknuty na g02-ky a nevyhovuje ti vydrz.

Tak viete chlapci, ked uz, tak uz :-D Asi ich ale najblizsie uz skusim. Zivotnost aj piskanie mi je zname, ale je citelna ta brzdna sila voci organikam? Niekde som zachytil ze ani moc nie a preto som to zatial odlozil... A ako to je s tym piskanim? Bol som v tom ze len za studena, no vyssie spominaju ze naopak po zahriati... Ci stale? :-D
08.06.2020 - 21:04:59
00
Ak by som sa mohol spýtať, tak kde zháňate veci od Galferu? Ja som videl aj tu na MTBikeri, ale len pár ks a nič pre mňa z toho. Majú rôzne zmesi..rád by som vyskúšal a neviem to nejako kúpiť. Okrem toho majú celkom schopne vyzerajúce kotúče a tiež som to tu na SK eshopoch moc nevidel. Tiež chcem niečím nahradiť SHIMANO metalické platne, lebo to píska a vzadu si nevedia sadnúť s kotúčom. tam navyše vibrujú. Skúsil som tiež brúsiť, odmastňovať, nastavovať a nič. Dobré skúsenosti mám ešte s trickstuff power organic...brzdia krásne, bez slabnutia, bez pískania, ale miznú riadne rýchlo. Tak chcem ešte vyskúšať swissstop a galfer. Swissstop z R2bike v pohode..len ten Galfer???
08.06.2020 - 21:14:40
00
JaiubPraveze neviem porovnat ucinnost, dlho som organiky nejazdil. Musim ich niekedy na skusku nahodit.
08.06.2020 - 21:19:08
00
jachmel napísal:
Ten Ashima set jazdim iba na maratonoch. Pri kazdodennom jazdeni by to slo rychlo dole.


Toto presne ma zaujima ako to myslis. Kedze su uvedene kotuce viacej derave ako masivne, znamena to ze sa vyrazne rychlejsie opotrebovavaju platnicky? Alebo naopak dostava zabrat kotuc ako taky a mizne pred ocami? Zvazujem ich uz davnejsie...
Dakujem za odpoved
08.06.2020 - 21:28:28
00
branomelis kotuce galfer bud cyklomira.cz alebo bikepart.cz, popripade este par dalsich cz shopov. Na sk som ich este nevidel, mne sa pacia kotuce road 160 :-) Platne som zatial nasiel v spoke
https://www.spoke-store.sk/galfer-fd452/?v=13001
Cena sice rovnaka ako shimano metaliky, ale ak by bola lepsia ucinnost a nepiskali by... :?:
bonfo su to oni? Odkial si ich bral?


Naposledy upravil Jaiub dňa 08.06.2020 - 21:33:25, celkovo upravené 1 krát.

08.06.2020 - 21:30:17
00
kedze sme xc-kari tak ucinnost je taka ... - brzda inak reaguje, inak to brzdi, brzda nieje tak kusava na zaciatku. povedal by som ze organiky pri nasom brzdeni a vahe brzdia lepsie. metalika sa prejavi az v dlhsom zjazde.
mne pistia hlavne ked ich dobre zahrejem a potom vychladnu - je to taky rev dinosaura, no po par normalnych brzdeniach su zasa ticho. co sa vydrze tyka - na metalickych od BBB som odjazdil cely rok vratane zimy, na jesen som dost casto zmokol. organiky od shimana mam za mesiac-dva dolu v suchom slnecnom pocasi, teraz na dvojdnovke s taskami v prudkych zjazdoch sa stracali pred ocami - takze cenovo sa oplatia urcite.
co sa tyka kotucov tak TRP co som jazdil to nejak neublizovalo - este jedny platne by zniesli, teraz mam sram centerline - uvidim koncom leta co to snimi spravi.
08.06.2020 - 21:32:44
00
Dík za tip...Možno by sa zišlo napísať tam požiadavku, lebo tam vidím pre moje Sainty len organiky. To používam vzadu, ale Galfer má aj takú celkom schopnú zmes čo by sa hodila na predok. Netreba mi až úplne ostré metalické..Galfer ich má tuším červenej farby. Tie by som chcel na predné koleso a čierne na zadné. A kotúče mám overené SRAM Centerline a Formula..ale Galferácke vyzerajú schopne..Len na skúšku by som kúpil. :)
08.06.2020 - 21:40:38
00
este som si spomenul na original platne co boli v trp spyke - semimetalicke - to bolo asi najlepsie co som mal - brzdilo to stale, nepiskalo a vydrz bola min 2-3x taka ako organiky. skoda ze ich moc vyrobcov nema v ponuke.
08.06.2020 - 21:50:19
01
galfer organiky som mal original na hope. osobne nic moc, metalicke už boli dobre, niečo medzi boli napr BBB modre... semimetaliky mi pridu asi top, len už podpultovka :D
na starých saintoch na žihadle 5 som jazdil goldfren, žrali sice kotuče ale brzdilo to ako blaznive
08.06.2020 - 22:05:37
00
Ktore galfer su metaliky, cervene, zelene? Neviem to akosi najst.
08.06.2020 - 22:12:55
00
to netuším , v hope brzdičke boli čierne s napisom na kove galfer :) teraz metaliky mam zas zlate.
08.06.2020 - 22:17:42
00
keyboard_arrow_up