Aku ma ta miska celkovu vysku (aj s lemom)?
19.06.2020 - 15:15:20
00
Mini a Super Mini, posledne zbohom:
Mini and Super Mini, two Dalla Corte classics, are going towards a well-deserved retirement. Starting last month, the production lines of these two iconic machines have ceased.
Born from the intuition of co-founder Bruno Dalla Corte - father of the current CEO Paolo Dalla Corte – these two machines have been the answer to the increasing market demand for a small single-group machine with nothing less than the technology and performance levels of professional multi-group espresso machines.
Mini has been the original Dalla Corte home-espresso machine – small, compact and equipped with a 3L water tank, it has filled the homes of many home-baristas that still to this day extract their morning brew with Dalla Corte Mini. On the other side, Super Mini was specifically designed for restaurants, bakeries and other small shops since it could be plumbed directly to the water supply.
The last Mini and Super Mini currently available in Dalla Corte’s main production warehouse, will be the last ones to be sold to coffee lovers and home-baristas that will appreciate their consistency, performance and simplicity.
19.06.2020 - 15:19:24
10
kupovat ci ne?
19.06.2020 - 15:23:55
00
... to je otázka ...
19.06.2020 - 16:09:58
00
Tak tu už prestáva všetka sranda. :D Posledná možnosť na kúpu super jednoduchej mašinky na rýchlu prípravu skvelej kávy. ;)

Prílohy:

B4EB1588-68AA-40DB-A46E-184929EB9C18.jpeg
B4EB1588-68AA-40DB-A46E-184929EB9C18.jpeg 679.91 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2020 - 17:02:20
02
Tak ECM flow control bude v pondělí doma 🙂 musím někde začít studovat profily 😀
21.06.2020 - 10:52:34
02
Ahojte, Kedze som tu dostal dobre rady, vkladam kratku recenziu rucneho mynceka JX-Pro od 1Zpresso https://www.1zpresso.co/j-series

Mam ho od stvrtka, velmi rychla doprava a skusal som espresso a v60 prevazne na svetlejsej kave, ale aj jedno city+ som pomlel.

Mlyncek je tazky, mohutny a pomerne velky. Po mechanickej stranke - strojarina je to skvost. Ulozenie osky ako v tanku neuhne nech tam je nasypane cokolvek, vdaka loziskam vsade (aj v v tom drevenom drzadle ktorym sa toci) ide pekne a plynulo. Nenasiel som ziadne nepresnosti vo vyrobe, vsetko pekne sedi a licuje. Nastavovanie mletia hore je pohodlne, kvantum krokov, na v60 asi zbytocne detailne ale na espresso sa hodi ako som zistil. Zo spodnej nadobky sa pomletej kave moc nechce, dost sa na ten hlinik lepi, treba vyklepavat, alebo steteckovat. Kamene vyzeraju kvalitne, ale asi len cas ukaze kolko vydrzia, su to ich vlasne nie Italmill, ale dalsich 100 EUR sa mi nechcelo doplacat...

Svetlejsie prazenie mlete na espresso nie je sranda utocit, ale mam svojich 100 kg takze pre mna bez problemu, manzelka dost frflala. Aj teda celkom dlho trva, ale ziadna tragedia. V porovnani s Rancilio Rocky mi pripadala konzistentost mletia mierne lepsia, aj v ramci chutovej skusky ,ale neajaky extremny rozdiel to nie je. Co je ale mozno trochu aj problem (menej drobnych castic), lebo som musel hodne menit hruhku mletia na 5 skusobnych kavach, co na Rockym stacil 1 clik (okrem jednej city+) tu som pre optimalnu extrakciu musel dost cvicit s nastavovanim hrubky mletia.... ale najneskor 3 pokus som vzdy dostal vyborny vysledok.

Tocenie na V60 uz zvladne aj zena, konzistencia krasna aj vysledna chut kavy.
Za mna spokojnost, ak mate nejake otazky, kludne sa pytajte.
22.06.2020 - 08:58:23
01
cabanak: na to lepenie skus rdt, budes prekvapeny
22.06.2020 - 09:25:33
00
Vdaka za recenziu. Este prosim pozri proti svetlu, ako je vycentrovany spodny kamen oproti vonkajsiemu, ci je medzera rovnaka po celom obvode. Pripadne nim zatoc a uvidis.
cabanak napísal:
... Co je ale mozno trochu aj problem (menej drobnych castic), lebo som musel hodne menit hruhku mletia na 5 skusobnych kavach, co na Rockym stacil 1 clik (okrem jednej city+) tu som pre optimalnu extrakciu musel dost cvicit s nastavovanim hrubky mletia...

Moze to byt aj tym, ze ma jemnejsi krok nastavovania, ako Rocky. 1 klik posuva kamen o 12.5 um (=0.0125 mm), ale tym, ze su konicke, medzera medzi kamenmi sa nezmeni o 12.5 um, ale ovela menej ()vedel by som prepocitat, keby som poznal uhol konusu, ale nepoznam). U plochych kamenov je dostatocne jemny krok uz 0.01 mm (= 10 um), Rocky bude mat asi o dost viac.


Naposledy upravil peterg dňa 22.06.2020 - 09:42:47, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2020 - 09:33:33
00
martinovic napísal:
cabanak: na to lepenie skus rdt, budes prekvapeny

Ahoj, to je pridat par kvapiek vody do kavy pred mletim ? skusim
Inac celkom dorazne zakazuju pouzivat vodu na cistenie toho mlynceka, neviem o co im ide, co by tam mohlo hrdzaviet neviem...
22.06.2020 - 09:38:13
00
Nie pridat, len strieknut malym rozprasovacom 1 strek do nadobky, kde si das najprv kavu, a potom ju az presypes do mlynceka.
Hrdzaviet moze oska aj loziska, nebudu nerezove (asi), pripadne skus magnetom.
22.06.2020 - 09:44:32
00
cabanak - cistit vodou a rdt je dost velky rozdiel. Ja to robim malym 15ml rozprasovacom z ciny, raz strieknem cca 0.1g vody na navazenu kavu v nerezovom pohariku, zatrasiem a nasypem do mlynceka.
22.06.2020 - 09:57:26
00
peterg napísal:
Nie pridat, len strieknut malym rozprasovacom 1 strek do nadobky, kde si das najprv kavu, a potom ju az presypes do mlynceka.
Hrdzaviet moze oska aj loziska, nebudu nerezove (asi), pripadne skus magnetom.

Aha, dalsia flasticka na silvii. Nedavno som si po videu James Hoffmanna dal na silviu flasticku so solnym roztokom a kapatkom :D
Vyskusam magnet. Inac vycentrovanie kamenov som samozrejme pozeral ako prve, v ramci mojich ocnych schopnosti v strede, v ramci dotahovania do 0 to bud vobec neskrtalo, alebo potom velmi pevne drzalo takze asi celkom slusne ulozenie :clap:
22.06.2020 - 10:00:56
00
cabanak: inak to za 47mm italmill kamen ktory stoji cca 30 euro chcu doplatok 100? dost divne. Kazdopadne tie nerezove su urcite lepsie na pour over, italmill zas na espresso.
22.06.2020 - 10:08:42
00
martinovic: To nie je doplatok za kamene, ale rozdiel ceny medzi JE-Plus (kamene Italmill) a JX-Pro (pour-over kamene). JE-Plus je este masivnejsi, s vacsou nadobkou na pomletu kavu. A rozdiel je 90 eur, nie 100. Casto je to otazka cenovej politiky, nie skutocnych vyrobnych nakladov.
22.06.2020 - 10:27:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up