áno,stačí vymeniť air shaft,pozri moje inzeráty(hádam neporušujem pravidlá inzercie)
04.03.2020 - 06:49:56
01
Mal by to byť typ 13
https://www.bike-components.de/en/RockShox/DebonAir-Upgrade-Kit-for-Pike-Revelation-starting-from-2014-Model-p63790/
04.03.2020 - 07:33:47
02
Po dlhsej dobe sem musim napisat a uviest veci na pravu mieru, lebo dost som tu toho v minulosti popisal o problemoch s tvrdym chodom pike a vinil som z toho Charger patronu.
Minuly rok som sa zranil takze som travil vela casu s bikom len v pivnici a problem s ultra pevnym chodom pike nebol v tlmiacej patrone tak ako som si myslel povodne ale v spodnych nohah resp. ulozeniach. Pri zatazeni vidlice sa spodne nohy nesmykali a bola tam aj jemna vola. Vidlica sa pri zatazeny skaredo kusala a vpodstate sa chovala pri urcitych prekazkach ako pevna vidla. Vidla uz je prec a nova vidla toto nerobi.
14.05.2020 - 09:50:57
01
mal som kedysi davno podobny problem so starym Lyrikom
14.05.2020 - 10:32:14
00
Caute, idme sa sem poradit. Mam Pike RC A1 Solo Air. Rad by som ju upgradol na novy DebonAir Spring. Nemal by s tym byt problem, len by som rad vedel ci potom mozem pouzit tie iste tokeny? Nemyslim v zmysle ze ten isty pocet, ale ci tam mozem nechat tie iste tokeny alebo je treba iny typ tokenov? Co som nasiel tak su rozne typy tokenov pre Pike Solo Air a pre Pike Dual Position Air.
Tak len neviem ze ked tam dam novy DebonAir Spring, ci tam mozem pouzit tie Solo Air tokeny?
Vdaka :)
18.06.2020 - 11:14:07
00
Tokeny nie je potrebne menit.
18.06.2020 - 11:26:15
01
Bubobubo
https://youtu.be/MP4SFPyITiY
18.06.2020 - 13:37:50
00
Ja mam Pike 2014 RC. Siel som si sam robit servis, kupil som si naradicko, olej... a ako som si zacal citat na forach na mtbr.co.uk ta vydla je Jeden tragicky pribeh. Od vyroby je koli lockout marketingu nastelovana ze tvrde rany prakticky netlmi. A to mam 70kg co to len umocnuje. Tak som zmenil rebound stack na soft a hlavne aj High speed compresion stack na soft. Oficialny navod nieje ale doporucuje sa premiestnit dva 16mm kruzky zo styroch a dat ich uplne navrch kde nemaju ziadny vplyv. A ja teda niesom ziaden lakmusovy papierik na chod tlmenia. Niekedy si nevsimnem zamknity tlmic, uplne zavrety rebound a pod. Ale rodiel markantny. Najviac citit ze bajk proste zrychlil pri zjazdoch, jednoducho ta HSC musi pomahat aj pri beznom natriasani na utlacenych lesnych trailoch a mozno tomi pomaha aj rychlejsi rebound. A dalej lahsie sa mi prejde cez take technicke kamenne casti, napr. Na konci TBK2. ked sa ide len takou manipulacnou rychlostou, menej bojujem z vydlou, mam viac priestoru a sily na ovladanie bajku. Predtym som do toho musel dat viac rychlosti a sily ak som to chcel prejst na supu. Este je v plane tam skusit redline olej 2.5wt ktory je cca o 30% redsi. Ale bez zmeny shimstack by olej nepomohol lebo by HSC takcitak neotvaralo pri narazoch.dokonca mam domnienku ze aj povodny 3wt je na mojich 70kg ok pri otvorenom rebounde a LSC. Ale aspon sa vyskusa. Dalej sa este hram s tlakmi vzduchu. Stale sa mi nedari prilis vyuzivat cely zdvih. Mam tam teraz jeden token ale aj ten skusim vybrat. Vydla mi pride akurat ked ma 20% sag. Ak dam viac uz mi pride ze sa prirychlo zanara. Da sa fungovat aj s 25% ale to zatvaram potom LSC aj na 5-6 klikov a to uz mi zas pride ze ta vydla uz nieje taka rychla a pohotova. Ale predtym to bolo ake take riesenie na ten tvrdy HSC. Teraz mi pride lepsich tych 20%. Ale nevyuzivam cely zdvih.
19.06.2020 - 16:30:59
00
Skoda ze si rovno zmenil aj HSC. Ako som ti uz pisal pri tvojej hmotnosti mohol byt na vine ten medium rebound lebo ten pri tych prvych pike naozaj nebol pre 70 kilovych. Ja som nakoniec pri mojich utrapach s pike zistil ze hsc nebol vobec problem ak lsc boli uplne otvorene. Ten prietok lsc je tam dost obrovsky, zacne to mat efekt az od 5-6 klikov.
Boli v prdeli ulozenia a vnutorne nohy klzali iba po hrnach ulozeni. Normalne to vytlacilo tie kanaliky do noh. Vsetky problemy odisli ked som kupil uplne inu vidlu.
19.06.2020 - 21:47:50
00
Swarz napísal:
Skoda ze si rovno zmenil aj HSC. Ako som ti uz pisal pri tvojej hmotnosti mohol byt na vine ten medium rebound lebo ten pri tych prvych pike naozaj nebol pre 70 kilovych. Ja som nakoniec pri mojich utrapach s pike zistil ze hsc nebol vobec problem ak lsc boli uplne otvorene. Ten prietok lsc je tam dost obrovsky, zacne to mat efekt az od 5-6 klikov.
Boli v prdeli ulozenia a vnutorne nohy klzali iba po hrnach ulozeni. Normalne to vytlacilo tie kanaliky do noh. Vsetky problemy odisli ked som kupil uplne inu vidlu.


Ja som nad tym rozmyslal, Bolo treba zmenit hlavne to HSC, skor by som ponechal medium rebound. Nikdy som nemal pocit ze je rebound pomaly ale to je aj tym ze nefungovalo tlmenie ako malo a tym padom sa nemalo ani moc co vracat :) Ta zmena HSC je dolezita pri charger 1 RC lebo od vyroby je to akoby extra stiff, mozno na 120 kg jazdca. Pri RCT3 je tam ta struna ktorou sa da pritlacit shimstack a zapne sa akoby lockout pre pedal platform. od vyroby je v RCT3 medium HSC. RC je jednoduchsia ma len shimstack a kedze si v RC zratali ze ak na highend vydle bude chybat funkcia lockout ktoru maju aj 5korunove vydle tak sa to moze prejavit na predajoch, vybrali si cestu tvrdeho shimstacku pre HSC a tym padom ked sa zavrie aj LSC tak sa vytvori lockout pre stehnobuchacov. Pri RCT3 sa da mat oboje, aj funkny HSC aj lockout. na RC iba jedno. a kazdy pricetny clovek co pouziva Pike s charger 1 RC na zjazd by si to mal upravit. Mam na to naradie a know how ak by s tym niekto chcel pomoct. Da sa presunut aj iba jeden alebo naopak tri (ale tam by som pridal mensi kruzok nad ten jeden posledny, iba jeden velky pliesok bez opory nad preload ring by mohol robit neplechu)
A teraz mi dava konecne zmysel aj uprava tokenmi. Doteraz to nemalo ziaden efekt lebo ta tlmiaca patrona robila vsetku pracu tlmenia, respektive ju blokovala.
New school pre tlmenie je viac vyuzit na tlmenie a support aj vzduch. patronu. Tokeny zbrzdia big hit udalosti a vdaka vacsej negativnej komore sa moze pridat vzduch na lepsiu podporu zanarania pri brdzeni, pretazeniach, strmakoch bez toho aby sa stratila pociatocna citlivost. zjednodusene povedane, Old school metoda znamena, vsetko toto obstaravala tlmiaca patrona a vzduchova ci ocelova pruzina bola iba na to aby sa tlmiaca patrona vracala do pociatocnej polohy. samozrejme realita je urcity balans medzi tym ale viac vyuzivat vzduch znamena mat rychlejsiu odozvu vydle, tj. lepsi komfort, grip, rychlost
22.06.2020 - 13:03:16
00
Ja som rovnakú vec spravil na mojom Lyriku RC, s tým, že som tam dal ešte aj 2,5wt a rebound ponechal medium. To jak to teraz žerie všetko a pritom sa neprepadá do zdvihu stojí naozaj za otvorenie tlmenia a pohrania sa s tým.
Síce človek príde o lockout ale pri takej vidle to bolo nezmysel už od začiatku.
22.06.2020 - 13:55:20
10
scart335 napísal:
Ja som rovnakú vec spravil na mojom Lyriku RC, s tým, že som tam dal ešte aj 2,5wt a rebound ponechal medium. To jak to teraz žerie všetko a pritom sa neprepadá do zdvihu stojí naozaj za otvorenie tlmenia a pohrania sa s tým.
Síce človek príde o lockout ale pri takej vidle to bolo nezmysel už od začiatku.

Mam redline extra light olej na ceste. Pri vymene z RS 3wt (viskozita 14) na redline (visk. 8) mam v plane vratit rebound na middle setting.
23.06.2020 - 13:07:22
00
to je viskozita 8 ?
23.06.2020 - 13:24:36
00
KinDo napísal:
to je viskozita 8 ?

ano, 8
29.06.2020 - 13:25:14
00
je tu niekto kto presiel na patronu C1 pre pike vidlice?
24.07.2020 - 13:58:21
00
keyboard_arrow_up