misoR napísal:
Citujem komentar z diskusie: "Mam krátko vodicak. Ak vidím cyklistu ďaleko od neho. Nemaju vestu prilbu. Ešte idú po strede cesty."

Takze co som tu cital nejaky clanok, co tu ktosi zdielal v poslednych dnoch, je na tom asi nieco pravdy, ze ked sofer vidi, ze cyklista nema helmu a ine prvky, vyhne sa mu skor vacsim oblukom.

Keď šofér vidí. Len škoda, že veľmi často nevidí a dopadne to ako v tom príspevku vyššie. A ešte jedna vec: To naozaj argument, resp potvrdenie úplne iracionálnej teórie proti noseniu prilieb vyberieš diskusný príspevok týpka čo má krátko vodičák, čiže nič odšoférované??
17.07.2020 - 08:48:56
02
zas vykonštruované situácie len aby som mal pravdu :D po väčšine ciest sa dá jazdiť úplne normálne (ak nestretnete zakomplexovaného idiota ktorému treba kakať), ale samozrejme treba prispôsobiť chovanie a reakcie situácii. napr pri tom odbáčaní do ľava, inak treba reagovať na prívodnej tepne do okresného mesta v rannej špičke kde je premávka 500 áut za minútu a v nedelu na obed kedy sa tade premele možno 20-30 áut
17.07.2020 - 09:14:30
02
:D 500 aut za minutu. To ktore okresne mesto ma 12 pruvdovku na vjazde a 12 prudovku na vyjazde a v spicke vytazenu na 100% v oboch smeroch?
Stazujes sa na vykonstruovane situacie a sam konstruujes nezmysly. Pouzivajme realne cisla.
17.07.2020 - 09:30:15
02
Volodja napísal:
Keď šofér vidí. Len škoda, že veľmi často nevidí a dopadne to ako v tom príspevku vyššie. A ešte jedna vec: To naozaj argument, resp potvrdenie úplne iracionálnej teórie proti noseniu prilieb vyberieš diskusný príspevok týpka čo má krátko vodičák, čiže nič odšoférované??

Nejakych odhadom 7-10 rokov dozadu som k tomuto cital vysledky prieskumu ktory kdesi robili. Sledovali kolko priestoru davaju vodici cyklistom bez prilby a s prilbou. Vysledok bol ten ze cyklistov s prilbou vodici obiehali s ovela mensou medzerou a vysvetlovali to tym ze cyklisti s prilbou su z pohladu vodica viac skuseni a teda neskocia zrazu pred auto alebo co. Bolo to uz davnejsie, prilby sa uz sice nosili ale u nas este tusim neboli povinne. Je mozne ze to niekto daval ako argument preco nie povinnemu noseniu prilby. Nechce sa mi to hladat ale myslim ze sa to bude dat najst. Tym neobhajujem nenosenie prilby, sam ju nosim 20 rokov, len reagujem na reakciu :D
17.07.2020 - 09:48:26
00
Nuz ja tiez zbystrim ked obieham dakeho ujca (este som ich s prilbou nevidel), pretoze predpokladam, ze ide z krcmy a bez bicykla by siel po styroch. X krat sa predpoklad potvrdil. No a takyto plus kdejake babky blinkre vyhadzovat nezvyknu...
17.07.2020 - 10:43:29
03
vran napísal:
Nejakych odhadom 7-10 rokov dozadu som k tomuto cital vysledky prieskumu ktory kdesi robili. Sledovali kolko priestoru davaju vodici cyklistom bez prilby a s prilbou. Vysledok bol ten ze cyklistov s prilbou vodici obiehali s ovela mensou medzerou a vysvetlovali to tym ze cyklisti s prilbou su z pohladu vodica viac skuseni a teda neskocia zrazu pred auto alebo co. Bolo to uz davnejsie, prilby sa uz sice nosili ale u nas este tusim neboli povinne. Je mozne ze to niekto daval ako argument preco nie povinnemu noseniu prilby. Nechce sa mi to hladat ale myslim ze sa to bude dat najst. Tym neobhajujem nenosenie prilby, sam ju nosim 20 rokov, len reagujem na reakciu :D


Áno, viem na čo asi narážaš. Konkrétne asi na toto https://www.cnet.com/news/brain-surgeon-theres-no-point-wearing-cycle-helmets/ . Niektoré argumenty sú absurdné, niektoré z časti racionálne, ale čo je absurdné je extrapolovať to na celú diskusiu o prilbách. U nás to pred časom vytiahla Cyklokoalícia  Ľudia, čo sa s nimi pokúšali diskutovať o helmách, boli exotmi z cyklokoalície zosmiešňovaní a diskusia bola na úrovni hejtu. Niečo ako antivaxeri v cyklistike. Neverím preto, že stále sa nájdu noví a noví mudrlanti, ktorí budú nezmyselne obhajovať nenosenie prilieb. Stačí malá nepozornosť v meste, diera na ceste, stret s iným cyklistom, autom, chodom a môže byť vybavené. Samozrejme, inak sa na prilbu bude pozerať človek, ktorému zachránila helma lebku a možno aj život a inak "hrdina" so šťastím.
A ak niekto jazdí bez blikačky po tme, tak to je už úplna retardácia. A že takýcho cyklistov po nociach jazdí po cestách habadej. Mŕtva blikačka stojí aj do 3 eur, predávajú to skoro všade a stále je to lepšie ako nič.
17.07.2020 - 10:48:40
11
Volodja napísal:
Keď šofér vidí. Len škoda, že veľmi často nevidí a dopadne to ako v tom príspevku vyššie. A ešte jedna vec: To naozaj argument, resp potvrdenie úplne iracionálnej teórie proti noseniu prilieb vyberieš diskusný príspevok týpka čo má krátko vodičák, čiže nič odšoférované??


Ja tu teoriu neobhajujem, ani neberiem toho sofera ako etalon zo skupiny vsetkych vodicov, ale zaujalo ma to, pretoze o tom hovoril aj ten clanok, ze vyskum preukazal podobne zmyslanie soferov. Sam nerozlisujem, ci cyklista ma alebo nema helmu alebo ine prvky, obchadzam ho vzdy cez protismer. Mne prave pride blbost este v tej chvili pozerat, ci ma nieco na hlave alebo ci ma vestu. Vidim bicykel, tak v hlave mam nauceny univerzalny ukon na predbiehanie bicykla a nie to este si vyberat alternativu.
17.07.2020 - 10:53:47
01
misoR napísal:
Ja tu teoriu neobhajujem, ani neberiem toho sofera ako etalon zo skupiny vsetkych vodicov, ale zaujalo ma to, pretoze o tom hovoril aj ten clanok, ze vyskum preukazal podobne zmyslanie soferov. Sam nerozlisujem, ci cyklista ma alebo nema helmu alebo ine prvky, obchadzam ho vzdy cez protismer. Mne prave pride blbost este v tej chvili pozerat, ci ma nieco na hlave alebo ci ma vestu. Vidim bicykel, tak v hlave mam nauceny univerzalny ukon na predbiehanie bicykla a nie to este si vyberat alternativu.

Àno, s tým súhlasím. Tiež sa dá súhlasiť aj s tým, že keď vidím na ceste cyklistu bez helmu, tak je asi podgurážený a je riziko, že jeho trajektória nebude rovná a urobí vlnu rovno pod kolesá. Osobne by som nosenie prilieb dal ako povinnosť, minimálne mimo mesta určite. Keď si idem nakúpiť, alebo idem krátky pomalý commute v meste, helmu tiež nenosím. Žial v našej spoločnosti je ale príliš vysoká koncentrácia polodementov, viď spomínaní anti-vaxeri, a tí príkazy potrebujú.
17.07.2020 - 11:05:30
00
Osobne helmu nosim ci idem 3km do roboty alebo 40km v lese. Uz aj v meste mi zachranila hlavu, asi 500m od bytu.
17.07.2020 - 11:49:46
01
vran napísal:
Nejakych odhadom 7-10 rokov dozadu som k tomuto cital vysledky prieskumu ktory kdesi robili. Sledovali kolko priestoru davaju vodici cyklistom bez prilby a s prilbou. Vysledok bol ten ze cyklistov s prilbou vodici obiehali s ovela mensou medzerou a vysvetlovali to tym ze cyklisti s prilbou su z pohladu vodica viac skuseni a teda neskocia zrazu pred auto alebo co. Bolo to uz davnejsie, prilby sa uz sice nosili ale u nas este tusim neboli povinne. Je mozne ze to niekto daval ako argument preco nie povinnemu noseniu prilby. Nechce sa mi to hladat ale myslim ze sa to bude dat najst. Tym neobhajujem nenosenie prilby, sam ju nosim 20 rokov, len reagujem na reakciu :D


Zaujimave, ale mam obavu ze to bude jenda s tych "super statistik". Zamerne to prezeniem, jeden testovaci subjekt muz vo veku 20 rokov na TT biku vo full aero mode a druhy, dama v rokoch na liberte s previsajucou zadnicou cez sedacku a tulipanmi na nosici. Zaver bol cyklistu s prilbou minaju tesnejsie....
17.07.2020 - 13:51:51
00
Kenai napísal:
Tolko k jazdeniu po viacprudovych cestach. Vodic ocividne cyklistu v lavo necakal.
https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/969265850162612

Zdá sa, že išel úplne nelogicky stredom cesty. Keď už, tak mal ísť stredom medzi odbočovacím a priebežným pruhom. Ale najbezpečnejšie po krajnici. Duplom v noci a neosvetlený.
17.07.2020 - 21:37:18
01
tento hrdina sa vyhrážal 4 člennej rodine s malými deťmi fyzickým násilím na pešej zóne v Piešťanoch, podávam trestné oznámenie

Prílohy:

IMG_20200802_201751.jpg
IMG_20200802_201751.jpg 1.02 MiB thumb_up-1thumb_down

02.08.2020 - 22:38:24
09
Daj blizsie info. Takto to ma nulovu hodnotu
02.08.2020 - 22:41:21
04
Neviem či sa mi to zdá no podobá sa na niekoho tu z fóra :^)
03.08.2020 - 00:37:01
00
bmprsvz7777 napísal:
tento hrdina sa vyhrážal 4 člennej rodine s malými deťmi fyzickým násilím na pešej zóne v Piešťanoch, podávam trestné oznámenie


Ak mas totoznost sem s nou, ak nie tak pozri podla datumu a casu a miesta stravu.
03.08.2020 - 18:55:28
00
keyboard_arrow_up