Jano1987 Presne tak, ako vravi mart80, napis do CTM, vysvetli im problem aj pristup predajcu. Skratka vrzganie nie vzdy zmizne cistenim a mazanim a robit to dookola bez vysledku je...
14.07.2020 - 11:52:46
00
Záruka sa samozrejme vzťahuje na celý bicykel, ale len na výrobné vady. Nie na poškodenie a bežné ojazdenie. Ale napríklad mne už na kolesách Mavic v rámci záruky 2x menili ložiská (bike je Canyon).

To praskanie - je to pakáreň, lebo robiť to môže hocičo a tie zvuky sa šíria rámom, takže je ťažké odhaliť zdroj. Treba proste eliminovať - napr ak to robí len, keď sedíš a nie keď ideš postojačky, bude to asi sedlovka/zámok/sedlo atď. Proste sa zameraj na jednu časť naraz a rozober, vyčisti a premaž. Postupne to nájdeš. Mne zvláštne vŕzgal veľmi drahý cesťák asi 3 roky, kým som náhodou zistil, že sú to horné dva pastorky Dura Ace kazety, resp. ich uchytenie na unášač. Nikdy by som na to neprišiel nebyť najkého fóra, kde to niekto spomenul ?‍♂️
14.07.2020 - 12:34:04
00
Kazdopadne daj potom vediet ako to cele dopadlo ci uz odhalenie problemu alebo samotna reklamacia.
14.07.2020 - 21:39:32
01
Tento týždeň nemám čas sa tomu venovať... Ale dám vedieť.
15.07.2020 - 06:06:17
00
Jano1987 napis nazov toho obchodu. Sprav im zlu reklamu. Odbitie, ze na pohyblive casti sa zaruka nevztahuje je sprostost. Nenechaj sa len tak odbit. Zacni to riesit papierovo. Pripadne pozri ich na googli pripadne fb pripadne ine socialne siete kde im mozes nechat zlu recenziu. Mozno sa k tomu inak postavia. Bicyklove shopy maju teraz trosku navrch kedze roboty maju dost kvoli bicyklovemu boomu ale aj tak.
15.07.2020 - 10:46:05
05
Presne tak, praskat moze cokolvek. Ak mas pocit ze praska nieco vzadu tak to moze byt vsetko mozne. Napriklad sedlo, sedlovka, sedlova objimka, kazeta, nity na kazete, pevna osa ci rychloupinak, naboj, stred, salter, bowden a kludne i vyplet alebo patka, atd atd. Nemal by to byt az taky problem odhalit ked si mal uz vsetko rozobrane. Zober nejaky olej a na vyjazde postupne premazavaj. Ked prestane pukat vies co to je. Kludne mozes pouzit vodu z bidonu, na chvilkove utisenie to pomoze. Ak na nic neprijdes tak to bude nieco viac vo vnutri ako napriklad stred. Moze to byt i ramom ako je zvareny tak po sebe mozu trubky suchat pod zvarom, pripadne mozes mat puknuty ram.
15.07.2020 - 14:01:35
02
Možno výplet, mne po prvých mesiacoch začalo pukať predné koleso. Zaniesol som vycentrovať a odvtedy je pokoj.
15.07.2020 - 16:54:46
00
Salsa Warbird Carbon GRX 810 Di2 review
https://www.velonews.com/gear/gravel-gear/salsa-warbird-carbon-grx-810-di2-review/

Prílohy:

Warbird-Mud-South.jpg
Warbird-Mud-South.jpg 308.49 KiB thumb_up3thumb_down

16.07.2020 - 11:02:12
02
Dnesna zasielka z MTBIKER shopu Rock Machine Gravelride CRB 700 - 2020, kde mi ho rovno prerobili na bezduse. Zatail som sa prebehol len okolo bytovky a zatial spokojnost - ono nemam ani s cim porovnat, lebo som nikdy nemal ziadny cestak, gravel... Posed a pedale sa este bude ladit.

Prílohy:

rm gravelride.jpg
rm gravelride.jpg 763.29 KiB thumb_up9thumb_down

16.07.2020 - 18:19:22
017
serkajú ma tie WTB riddlery, na skúšku som dal Schwalbe RoadCruiser, úplne v pohode... ale Riddlery s dušou som natlakoval na 5 atm, patky som namazal silikonovym olejom a aj tak nezaskočili všade na miesto... tá metóda, čo som tu videl na videu, že montpákou to obkrúžiť, aby zapadli na miesto nefunguje, sa človek nedostane ani do 1/2 kolesa a už je tam pnutie jak hovado...

snáď to pri jazde ponaskakuje... alebo použiť jarovú vodu? tie WTB ST i19 ráfky majú blbú konštrukciu ráfku je tam zvnútra taký výstupok... ale sranda je že 19 vnútroná šírka a je na nich napísané, že vhodné pre pneu od 23-60 mm to by bol jaký balón 2,3" gumy na takom úzkom ráfku

Prílohy:

20200719_114455.jpg
20200719_114455.jpg 455.16 KiB 2 thumb_up1thumb_down

19.07.2020 - 11:04:42
01
Ten vystupok je praveze na dobru vec.Paradne drzi patku ked nahodis plast bezdusovo.
A urcite nepouzivaj olej na mazanie patiek,mozu sa ti plaste smykat a odthne ti ventil duse.Mydlova,jarova voda sa vypari a plast drzi na mieste.
19.07.2020 - 12:44:13
11
jasné, na bezdušáky OK, to budem riešiť až na budúcu sezónu, ale s plášťami to je oštara... skôr tie Riddlery sú moc natesno... Schwalbiny išli v pohode nasadiť...

tak skúsim to vyčistiť (natieral som trošku len prstom hranu patky) a skúsim jarovú vodu "výdatnejšie"

edit: tak som to skúsil riadne s tou jarovou vodou a dokonca na viackrát (vypustiť, napatlať, natlakovať) a síce trošku pomohlo, ale ešte sú tam kúsky kde to nenaskočilo... sila... asi by to chcelo ten booster či ako sa to volá, prípadne kompresor s tlakovou nádobou...
19.07.2020 - 13:12:39
01
Tiez mam tie rafiky.Skusal som nejake Merida mtb plaste a tie isli rukami a po nafukami pekne patky pukali,plaste sa rovnomerne usadili.Dal som ich s dusou aby mi pritlacila bezdusovu pasku,ktoru som lepil.Teraz budem nahadzovat Maxxis Detonator a ked som to skusal,tak som skoro montpaky zlomil.Akurat premyslam,ci ich dat bezdusovo,alebo az buduci rok.A ci vlastne aj budu drzat,ked niesu tlr.
Edit madbugie Na kolko si to natlakoval?Daj max co znesie rafik a plast.
.
No a teraz moje skusenosti s baranmi.Dal som 160km za 4 dni,no a musim povedat,ze je to dost zvlastne :-) Na jednej strane sa mi paci rozmanitost roznych uchopov,ale akosi este neviem zatocit o 180° na malom polomere :-) S rovnymi nebol problem.Dalej v spodnom uchope som chcel preradit na velku pilu,tak som si rovno aj pribrzdil :-) Teren som skusil iba mierny,polna cesta a tam som zistil,ze som akysi neisty v stoji.Predsalen na mtb mam 740mm a tu som klesol na 440mm.Bol som aj dost natiahnuty,tak som vymenil 90mm predstavec za 60,je to lepsie,ale chcelo by to este o nieco kratsi.A mozno je to len o zvyku,kedze som nikdy barany nejazdil.Zatial ma to bavi :-)
19.07.2020 - 14:34:12
00
Som sa naštval po výjazde, lebo to akurát triaslo... tak som to zhodil, celé napatlal jarovou vodou, jedna strana zaskočila pri 6 atm, druhá pri 7 aj keď plášťe sú iba do 4, som si povedal j e b e m na to, ja ich aj roztrhám...

edit: teraz som si spomenul, že tá moja lidl pumpa meria o 0,5 atm viac, takže 5,5 a 6,5 to bolo reálne... a disky neviem, ale tie sú robené aj na cestné plášte 23 - 25 takže takých 7-8 atm musia dať určite si myslím...
19.07.2020 - 17:05:51
00
RANDAL napísal:
tak som vymenil 90mm predstavec za 60,je to lepsie,ale chcelo by to este o nieco kratsi.A mozno je to len o zvyku,kedze som nikdy barany nejazdil.Zatial ma to bavi :-)


Pozor potom ak pojdes nejaky rychly zjazd. Cim kratsi predstavec, tym bude bajk nervoznejsi. Pozri napriklad toto video, zjazdy tam skusaju s roznymi dlzkami predstavcov od cca 5.minuty a o 80mm sa vyjadrili ako "absolutely terrifying = desivy"
https://www.youtube.com/watch?v=B69I_uayeMA
19.07.2020 - 21:41:48
00
keyboard_arrow_up