Ja som niesol zo stolarstva kuchynsku dosku 60x200cm, alebo z farby-laky 25kg vrece klebru na zadnom nosici (bicykel som tlacil), a na kazdej strane riaditok tasku s potravinami. Cestou z roboty sa na bicykli mozete stavit v stavebninach, alebo kupit 5kg zemiakov, 4kg muky, konzervu ananasu, 6 piv, kura....
Lojzo ponesie batoh ako vyskohorsky nosic.


Na bicykel date aj detsku sedacku, alebo zahaknete cyklovozik alebo detsky bicykel. Zjazdujete aj schody a mozete si sadnut.
Ked tak, jedine tu so sedackou a tucnymi kolesami.

Elektricka kolobezka (skusal som ju, nejaku xiaomi alebo iny cinsky nazov) ma mozno cez 15kg a rovnako moze dostat defekt ako bicykle. Keby aspon ten nemohla dostat, nech aspon v niecom boduje. Dojazd 10-30km podla jej hmotnosti a ceny. Potom do kopca co? Dat za to 500-1000€? .Radsej doporucim taku malu obycajnu do prace v meste za 50€ a mozete aj po chodnikoch pre chodcov a aj cez vratnicu vas pustia do kancelarie. Nie ze by vam dedko vratnik prikazal zakmut elektricku na parkovisku v suterene aj ked vas sef proti nej nic v kancelarii nema.

Videl som cyklopotulky kde vsetci mali bicykle a jedna zena na tej mtb kolobezke ich vsetkych zdrzovala. To je vhodne na dogtreking, kde pes taha. Je to tazke a odrazat sa neustale do kopca a ani sa neda oddychovat z kopca pri sedeni.
Ist na klobezke Jilemnickeho 25ku? Ani pesia tura cez les do kopca, ani na 52km mtb cyklotrase.
Kolobezka je vyhodna do mesta, kde je to vsak nebezpecne. Alebo na cyklotrasy, ktorych je malo.
Prejst po hlavnej popri vyjazde z dialnice, kde vychazdaju unaveni soferi po 4 hodinach jazdy...
28.07.2020 - 12:15:42
00
Vuk - mam uz vyse roka Xiaomi a na obe kolesa som dal plne pneumatiky. Uz kludne jazdim aj cez sklo. A ma 12 kil, nie 15.
Tie zdielane Bolt maju udajne vykon 500W, takze v pohode utiahnu dvoch ludi aj do kopca.
Xiaomi ma len 250W, ale do prace cez mesto mi to staci.
mimochodom - prave sa mi podarilo spratat stary bajk do krabice od tejto kolobezky :) nech mi nezavadzia.
--inak ty si strasny mudrlant.
28.07.2020 - 12:30:08
03
Češi by povedali na Vuka, že ich Švejk je proti nemu hadr.
Prípad je úplne jasný.
28.07.2020 - 12:45:22
00
28.07.2020 - 12:49:44
00
Nie, to musi byt troll. V skutocnom zivote take nieco nemoze existovat.

BTW mam pocit, ze s kazdou inkarnaciou je profil osoby trochu iny, takze sa asi za tym strieda viacero ludi ;-)
28.07.2020 - 12:55:05
00
Nabijacku do ruksaku, nabijes v praci alebo doma?

vsak to ma dojazd len 30km a tym chcem povedat ze to nieje na cyklovylety a nie kadzy ma moznost v praci nabijat.
------------------------------------
Su aj celoodpruzene terenne kolobezky.

Celoodpruzene elektrokolebezky, zvladnuce to co full enduro?
-------------------------------------
ked si lahky a mas viac ako polovicu baterky, rozbehnes sa aj na slabuckej 250W Xiaomi

Rozbehol som sa po rovine a ona potvora zastavila. Ten co mi ju pozical povedal, ze pomaly si sa rozbehol, to treba ako ked startujes preteky. Skusal som 3x a vzdy zastavila.
------------------------------------
si ju zamkni pri bike racku.

kadial prevliect o ram retaz? https://cdn.alza.sk/ImgW.ashx?fd=f3&cd=MSXI12a3. zadne koleso ma male otvory a odmontuju ho. A je to na kradez lahsie schova ju niekde do auta zaparkovane na stromov na zadne sedadlo -------------------------------------
Pocul si niekedy o batohu?

6piv, 1,5kg kura, 4 konzervy ananasu, 5kg zemiakov, 2kg pomarancov, 3 vina, 4kg muky, ryza, cukor, slivkovy a uhorkovy kompot, savo, 2l tekuteho mydla....
Moj dedko na ukrajine pravidelne chodil s plnymi taskami flasiek z oboch stran a este mal lesnicky batoh na chrbte.
--------------------------------------
po meste tych kamionov zas tak moc nechodi a po nosnych tahoch/okreskach na tom aj tak nechces jazdit

u nas chodi velke mnozstvo nakladakov, je u nas strasne vela firiem kde sa dopravuje naklad, najprv stavali dialnicu, teraz robia zeleznicu, ako sa dostat z arealu povazskych strojarni s kamionom? jedine cez mesto
-------------------------------------
zosadni z kolobezky, prejdi cez priechod, ked nevies vyriesit krizovatku...

nejde len o krizovatky, nechcem jazdit ani povedla aut na vyznacenom pruhu.
------------------------------------
mala prasklina je max. tak na defekt a comukolvek vacsiemu sa hadam vyhnes, nie?

vsak je to nestabilne a tazke na ovladanie, uzke riadidla, male koliesko a vysoka rychlost
iron.hide napísal:
ty jo, nechapem jak to ti ludia dokazu, jazdit na tom s mobilom v ruke. Ved tie riaditka su take uzke, ze ich musim drzat stale oboma rukami, inak by som sa ihned vytrtkal.
Neda sa kvoli tomu ani ukazovat rukami smer (mozno tak nohou, ak by som fakt chcel).
28.07.2020 - 13:40:22
00
fokel napísal:
Nie, to musi byt troll. V skutocnom zivote take nieco nemoze existovat.

BTW mam pocit, ze s kazdou inkarnaciou je profil osoby trochu iny, takze sa asi za tym strieda viacero ludi ;-)

nie troll, Cervo na nas testuje novu umelu inteligenciu... ono sa to uci... :devil:
28.07.2020 - 13:53:30
06
A"I"
28.07.2020 - 14:00:36
00
Musíš nakupovať menej vína. A radšej vatu. Ta zaberie miesto v ruksaku a už žiadne kurča sa tam nevmestí.
28.07.2020 - 14:06:15
00
Nabijacku do ruksaku, nabijes v praci alebo doma?[/i]

vsak to ma dojazd len 30km a tym chcem povedat ze to nieje na cyklovylety a nie kadzy ma moznost v praci nabijat.

------------------------------------

Nemate v robote zastrcky? To mi nehovor.....ci clovek robi v kancli alebo vo fabrike volna zastrcka sa vzdy najde....a ak ti zamestnavatel nedovoli nabijat kolobezku.... (hodina nabijania stoji asi 2 centy) tak to musi byt riadny ***** :tmi:


Su aj celoodpruzene terenne kolobezky.

Celoodpruzene elektrokolebezky, zvladnuce to co full enduro?
-------------------------------------


Kolobezka predsa nieje bicykel ani nema byt bicykel tak preco to s bicyklom porovnavas? ???


ked si lahky a mas viac ako polovicu baterky, rozbehnes sa aj na slabuckej 250W Xiaomi

Rozbehol som sa po rovine a ona potvora zastavila. Ten co mi ju pozical povedal, ze pomaly si sa rozbehol, to treba ako ked startujes preteky. Skusal som 3x a vzdy zastavila.
------------------------------------

Tak to ju mal kamarat asi pokazenu.... pretoze konkretne so xiaomi kolobezkou sa staci zlahka odrazit a ides :)


si ju zamkni pri bike racku.

kadial prevliect o ram retaz? https://cdn.alza.sk/ImgW.ashx?fd=f3&cd=MSXI12a3. zadne koleso ma male otvory a odmontuju ho. A je to na kradez lahsie schova ju niekde do auta zaparkovane na stromov na zadne sedadlo


-------------------------------------

Na ciaomi kolobezky existuje zamok na kotucovu brzdu ....

Tj stojan na bajky spojis s brzdou a neodnesu ti ju :)



Pocul si niekedy o batohu?

6piv, 1,5kg kura, 4 konzervy ananasu, 5kg zemiakov, 2kg pomarancov, 3 vina, 4kg muky, ryza, cukor, slivkovy a uhorkovy kompot, savo, 2l tekuteho mydla....
Moj dedko na ukrajine pravidelne chodil s plnymi taskami flasiek z oboch stran a este mal lesnicky batoh na chrbte.


Ked idem nakupovat polovicku domu nepojdem na kolobezke ani na bicykli ale autom....


--------------------------------------
po meste tych kamionov zas tak moc nechodi a po nosnych tahoch/okreskach na tom aj tak nechces jazdit

u nas chodi velke mnozstvo nakladakov, je u nas strasne vela firiem kde sa dopravuje naklad, najprv stavali dialnicu, teraz robia zeleznicu, ako sa dostat z arealu povazskych strojarni s kamionom? jedine cez mesto


Nikto nevravi ze kolobezka je do kazdeho prostredia a pre kazdeho.....
-------------------------------------
zosadni z kolobezky, prejdi cez priechod, ked nevies vyriesit krizovatku...

nejde len o krizovatky, nechcem jazdit ani povedla aut na vyznacenom pruhu.

Tak ale toto uz je tvoj osobny problem... ja s tym nemam problem ani v BA. Alebo TT. :)

------------------------------------
mala prasklina je max. tak na defekt a comukolvek vacsiemu sa hadam vyhnes, nie?

vsak je to nestabilne a tazke na ovladanie, uzke riadidla, male koliesko a vysoka
rychlost


Nieje to tazke na ovladanie, nieje to nestabilne... po par minutach jazdenia zvladas kludne jazdu s jednou rukou rovnako ako na bajku....
28.07.2020 - 14:15:05
01
Feďo mal vlastnu temu moze mat aj on.
28.07.2020 - 14:16:54
00
Však má. https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/aj-manualne-pracujuce-lisky-to-maju-v-zivote-tazke-t42781-75.html
28.07.2020 - 14:19:08
00
Tak neviem aký chlpatý 🍌robia ... je taký problem všetky výplody tohto “ Monka” automaticky presmerovať do jeho vlastnej témy ? Kto bude dostatočne uchylny alebo pod vplyvom psychotropných a omamných látok môže jeho tému navštíviť ... my ostatný budeme mať pokoj
28.07.2020 - 14:33:05
05
Nemate v robote zastrcky?
vsade nieje zasuvka
-----------------
Tak to ju mal kamarat asi pokazenu.... pretoze konkretne so xiaomi kolobezkou sa staci zlahka odrazit a ides :)
jemu to islo, pokazena nebola.
---------------
Ked idem nakupovat polovicku domu nepojdem na kolobezke ani na bicykli ale autom....
auto vsetci nemaju a cestou z prace ti zavola zena aby si kupil nieco, dokial nezatvoria alen nevykupia akciu a naco ist naspat, ked obchod je hned vedla prace ale daleko od domu.
-------------------------------------
Nieje to tazke na ovladanie, nieje to nestabilne... po par minutach jazdenia zvladas kludne jazdu s jednou rukou rovnako ako na bajku

iron.hide sa tiez vyjadril ze ako to mozu drzat jednou rukou?

pre tych co si nevedia upravit prispevok


Naposledy upravil Hosť dňa 28.07.2020 - 15:32:51, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2020 - 14:40:28
00
“Monk” je brutálne rýchly ... ani som nestihol opraviť a už nemôžem . Vďaka ITíčkari tohto fórumu .

... my ostatní
28.07.2020 - 14:49:10
00
keyboard_arrow_up