Rozhodne to nie je OK, naopak je to zle.
Vycisti oblast zapadiek a ratchet ringu a namiesto nejakej hustej a lepivej vazeliny tam pouzi riedku, pripadne hustejsi olej.
30.06.2016 - 06:58:01
02
tak tak použi tam olej a nemusí byť zrovna hustý, ja dávam 5W ktorý používam do vidlice...
30.06.2016 - 07:01:25
00
Oblast ratchet ringu bola vycistena a premazana vazelinou (tou najredsejsou aku som mal). Zapadky su taktiez ciste a namazane povodnym mazivom od vyrobcu (novy orech). Skusim to cele nanovo vycistit a pouzit olej.
30.06.2016 - 10:14:07
00
skusil som teda olej...15w ckovy som mal po ruke...ale to iste...skusil som este vyhodit tesnenie medzi orechom a telom naboja. A potom to bolo okej. Cize problem bude v tesneni. Uz pred casom mi menili original tesnenie v servise (lebo sa tiez takto zadrhaval) za klas. o-kruzok. No vyzera ze budem musiet vymenit za este tensi o-kruzok. Bez tesnenia je to pri slapani okej a retaz sa uvolni len ked sa pohupujem na biku (zatazim zadok). Ale predpokladam ze to je normalne a pretoze zaberie tlmic a skrati sa vzdialenost medzi kazetou vzadu a pilou vpredu. Alebo by mala byt napnuta retaz aj vtedy?
03.07.2016 - 22:01:07
00
Isto to tu je ale nenašiel som to mám zadný náboj XLC na 12mm pevnú os a ako z neho dám dole orech?
15.02.2017 - 18:19:23
00
Ahojte, mam podobny problem s nabojom Novatec. Tazko sa mi toci orech, a ked pootocim kluky dozadu, tak sa kazeta s orechom neotoci, a nasledne sa uvolni retaz, az kym sa nenatiahne napinak.
Ked som dal dole orech, vycistil, namazal, a poskladal, tak som si vsimol, ze ked dotiahnem tie matice nadoraz ale rukou s citom, tak to drhne, ale ked tu pri orechu necham volnejsiu, tak ide vsetko hladko, az na to ze orech ma volu cca pol milimetra. Loziska boli nedavno menene, ked som to rozoberal, tak bolo vsetko pekne ciste, tak neviem...
20.03.2017 - 13:51:46
00
Mal si tento problem uz od vymeny lozisk? alebo to zacalo samo od seba? ak od vymeny tak bud niesu loziska nalisovane az po doraz a tym padom po dotiahnuti osky drhnu alebo ze pri lisovani sa zabudlo na rozperny valcek medzi loziskami, alebo rozperny valcek medzi orechom a nabojom
20.03.2017 - 14:16:31
01
mailer napísal:
... tak som si vsimol, ze ked dotiahnem tie matice nadoraz ale rukou s citom, tak to drhne, ale ked tu pri orechu necham volnejsiu, tak ide vsetko hladko,..

pozeral / cital si nejaky navod, ako sa to ma robit ?
lebo dotahovat sposobom "asi to bude najlepsie takto" nie je to prave orechove ...
20.03.2017 - 15:55:56
00
no kolo bolo v servise cez zimu, potom som jazdil, ale nepamatam si presne ci to uz robilo, skor nie ako ano, lebo takto extremne som si to vsimol az teraz. Ono zas v januari bol sneh, takze akekolvek obmedzenie funkcnosti ci uz radenia alebo ineho som pripisoval snehovej vrstve.
V navodoch to dotahovali len rukou bez klucov, a uz vobec nie na silu. Ja som to dotiahol tiez len kym to slo a nie silou. Ale ked som chcel aby to nedrhlo, tak som to musel povolit.
Este raz to otvorim, a pozriem, pripadne ak najdem nieco cim tie loziska dotlacim, tak to skusim, mozno fakt nie su zalisovane.
Skoda, ze neviem zistit presny druh naboja, je tam iba napis novatec a logo, ma uz snad 8 rokov.
20.03.2017 - 17:12:16
00
Dodis601 napísal:
Isto to tu je ale nenašiel som to mám zadný náboj XLC na 12mm pevnú os a ako z neho dám dole orech?

odskrutkuješ matice na ose a vyberieš ju von, ona drží orech.
21.03.2017 - 07:56:40
00
Takze som preventivne kupil nove loziska, a rozobral to. Islo to lahko, v podstate vykkepnut. Jedno v naboji trocha drhlo ale niak vazne a oproti tomu novemu malo akoby zdeformovanu prachovku. Nove som naklepal pomocou gola sady, krasne to islo dnu. Poskladal a problem rovnaky. Tak som to jedno na strane orecha este poriadne doklepol a bolo.
Takze verdikt: nebolo riadne zalisovane lozisko na strane orecha az na doraz.
22.03.2017 - 07:14:57
01
Oživím túto tému, nech nezakladám novú.
Bicykel má po ani nie 2000 km v prednom kolese malú vôľu. Asi 1 max 2 mm s ním viem pohnúť do strán. Dá sa vymedziť vôľa aj na pevnej osi a priemyselných ložiskách? alebo je ložisko v prdeli a bude treba nové? Pevnú os som dotiahol ako to šlo a problém pretrváva.
06.08.2020 - 21:24:21
00
ro_so napísal:
Oživím túto tému, nech nezakladám novú.
Bicykel má po ani nie 2000 km v prednom kolese malú vôľu. Asi 1 max 2 mm s ním viem pohnúť do strán. Dá sa vymedziť vôľa aj na pevnej osi a priemyselných ložiskách? alebo je ložisko v prdeli a bude treba nové? Pevnú os som dotiahol ako to šlo a problém pretrváva.

To budú už najskôr vybehané ložiská, ak si to vieš sám, tak ich vymeň za tie iste alebo to daj do servisu.
07.08.2020 - 09:32:51
10
Zalezo od konstrukcie naboja niktore sa daju doladiť ine nie. Loziska vyklenuta nalisovat nove. Moze byt ale aj vyplet povolený ked to ma len 2000km ad novoty a nik ho nedotiahol
07.08.2020 - 09:33:39
00
Tak to potom dosť slabá výdrž, je to obyčajné HT a vôbec som tomu nenakladal extrém. Výplet dotiahnutý nebol, ale ani sa mi nezdá povolený.
07.08.2020 - 11:18:16
00
keyboard_arrow_up