Gusto0 napísal:
brzdy su nove - skracovat hadice som si nechaval v servise aby som sa vyhol vlastnej chybe.
pri vymene platni som si vsimol ze jeden piest sa vysunie ale nevrati sa uplne naspat. bublinka v systeme ma napadla. no napadla ma aj vyrobna chyba, suche piesty. no nemam zatial chut sa stym otrvavovat. celkovo umiestnenie strmena vo vnutri ramoveho trojuholnika tak ze hadica ide do strmena odspodu nieje zrovna stastne riesenie. davat dolu nastaveny strmen sa mi nechce. ak to budem odvzdusnovat tak natocim bike tak aby sla hadica dohora.

Všimni si, že predná brzda Shimano odvzdušňovaná v normálnej polohe na vidlici sa odvzdušní veľmi jednoducho a prakticky vždy bezchybne. Jeden známy ma upozornil, že je to pravdepodobne tým, že odvzdušňovacia skrutka je v takomto prípade úplne dole. Avšak zadná brzda je v trojuholníku zadnej stavby a skrutka smeruje dohoda aj keď bajk zdvihneš predným kolesom hore. Zadnú brzdu teda odvzdušňujem rovnako ako prednú. Odmontujem zadný strmeň a upevním ho do malého prenosného zveráku dole pod bajk tak, aby bola odvzdušňovacia skrutka v dolnej polohe. Hadica ide smerom hore k páke. Odvzdušňujem najskôr tak, že tlačím kvapalinu odspodu cez ventil striekačkou hore až pokým sa lievik na páke nenaplní asi do 3/4 a nevychádzajú žiadne bublinky. Potom sa snažím ešte kvapalinu z lievika pretlačiť späť dole cez odvzdušňovaciu skrutku strmeňa do fľaše rovnako ako v návode odporúča odvzdušňovať Hope. Takto sa mi darí tiež veľmi dobre odvzdušniť aj zadnú brzdu, hoci v sa mi to v zadne stavbe predtým nedarilo.
07.08.2020 - 12:14:23
04
Ja som naposledy tlacil zhora dole stlacanim paky, dole sa mi vysuval piest striekacky, parkrat zopakoval zdola hore, zhora dole a brzdi dobre :)
07.08.2020 - 12:56:49
00
Rozhodujem sa medzi Shimano Saint a XT 8120.

Docital som sa toto:
Páky Deore, Zee, SLX, XT, Saint, XTR z najnovších generácií a 2 predchádzajúcich sú krížovo kompatibilné. Zdieľajú hlavný valec s rovnakým priemerom a keď stlačíte spúšť, hlavný piest prejde v rovnakej vzdialenosti.
Ak čítate správy o väčších hlavných piestoch v pákach pre strmene pre 4 piesty alebo že na zatlačenie 4 piestov je potrebné viac oleja, nie je to vôbec pravda.

Jediná vec, ktorá je pravdou, je to, že vo vnútri väčšieho strmena samotného (so 4 piestami) je viac oleja, čo sa dá očakávať.

XTR / Saint / XT / SLX / Zee BR-M9120 / 820/8120/8020/7120/640 majú piesty rovnakej veľkosti (2x16 mm + 2x18 mm) .

+ Modely XTR / XT / SLX BR-M9120 / 8120/7120 sú prepracované na priamejšiu cestu vo vnútri strmeňa, čo má za následok lepšiu reakciu na aktiváciu spúšťača páky.

+ Je tiež ľahšie odvzdušniť nové modely, oproti Saint / XT („staré“) / Zee, kde je odvzdušňovacia bradavka rovnobežná s banjo a v ďalšej časti strmeňa je stále možné zachytiť vzduch.


+ Dá sa nastaviť smer banjo, čo je skutočne užitočné v porovnaní so Saint / XT („starým“) / Zee, kde je banjo v pevnej polohe. Takže v závislosti od upevnenia strmeňa rámu môže smerovať celkom nadol a vyžadovať, aby bola hadica po konci banjo ohnutá dosť tvrdo.

Kvôli rozdielu v modulácii mierne menia / prepracovávajú krivku servovlny pák rôznych skupín.

Je to naozaj tak ?
Povodne som sa priklanal k Saintom, ale teraz vaham, ci radsej nie XT 8120.
08.08.2020 - 19:22:23
00
Ahoj jazdím XT 8120 modulácia, brzdná sila proste som veľmi spokojný, teraz jazdím chvíľu druhý bajk, na prvom som dal opraviť zadné koleso a čakám na plášte a novú reťaz tam mám M615 a je to ako nefér na porovnanie :) 2 piest 4 piest a deore vs Xt. No je to veľký rozdiel hlavne tá možnosť modulácie nástup dávkujem si ich zatiaľ som ich nemusel odvzdušnovať iba som raz menil platničky po 3000 km :) Sainty sú vraj viac kusavé predsa len DH brzdy tam potrebujú zastaviť hneď :D alebo ako to povedať a samozrejme treba vedieť brzdiť čo veľa ľudí nevie.
08.08.2020 - 19:36:15
10
Prečo nikto nerobí odvzdusnovacie/napĺňacie nipple na opačnom konci strmena ako je prívod z hadice od paky? Tak aby pri napĺňani išiel olej najprv okolo piestov a až potom do hadice?
08.08.2020 - 21:12:28
00
myslis takto? nove Shimana to tak maju

Prílohy:

one-way-bleed.jpg
one-way-bleed.jpg 63.46 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2020 - 08:49:59
04
Áno, niečo také. Čiže moje M7000 Slx brzdy sú starý spôsob.
09.08.2020 - 22:39:06
00
tu by mal byt zoznam https://bike.shimano.com/en-EU/technologies/component/details/one-way-bleeding.html
10.08.2020 - 08:21:50
00
Mám tento nový systém (7120) a môžem potvrdiť, že odvzdušnenie je oveľa ľahšie a rýchlejšie ako predtým. Ešte keby tam šupli niečo na spôsob Bleed Edge od SRAM-u tak by to bolo dokonalé.
10.08.2020 - 08:30:12
00
Je nejaky zasadny rozdiel medzi BR-MT520 a DEORE BR-M6120? Okrem priplatku cca 15€ pri sade deore.
13.08.2020 - 18:14:06
00
Minimálne páčky sú vylepšené (vynovené). Dajú sa oprieť s takým výčnelkom o riadítka, čím sa opäť o niečo eliminuje ich pružnosť pri stlačení. Ďalšie rozdiely treba asi troška hlbšie poštudovať.
13.08.2020 - 18:59:23
00
Neviem nikde najst ani ake piestiky su, priemer atd. Odvzdusnovanie je rovnake u oboch, skoda ze nie ten novsi sysem. Bud su neni podrobnejsie testovane/rozoberane, merane sily atd. alebo ma google nechce nechat najst podrobnejsie info :D
15.08.2020 - 06:19:43
00
Zdravim mam dva mesiace stare brzdy shimano xt menil som kolesa kotuce a platnicky a zrazu som si vsimol ze prava zzdna packa ma trochu horsi chod aj pomalsie sa vraca a je meksia v servise mi povedaly ze je tam netesnost ako ide hadica z packy a daly tam nejake silykonove lepidlo , packa sa uz vraca normalne ale ostala stale meka , mam nastavenu rovnaku vzdialenost na prst od gripov a prava packa je proste meksia aj ked ju zatlacim a citim ako sa platnicky dotknu kotuca stale ide viac pretlacit , ked ju nastavim aby bola tak ako lava zasa vzdialenost na prst je odost vecia.Neviete co to moze bit ? Ci kupit novu packu alebo to moze bit vzadnom prasiatku ?
15.08.2020 - 07:30:23
00
Chod do normalneho servisu, ziadne silikonove lepidlo tam nepatri. Novy trn a olivu, odvzdusnit system a paka pojde normalne. Ak by aj nie, pises, ze brzdy maju dva mesiace, tak reklamacia.
15.08.2020 - 08:19:04
04
Bajk som kupoval v kaktus bajku v ba a tam som to dal servisakovy vraj je tam take tesnenie ktore sa neda kupit je to zalepene pod tou gumou jak ide von hadica , moze to bit trn a oliva ? Skusim este iny servis
15.08.2020 - 08:38:45
00
keyboard_arrow_up