Keď som zásadne popresúval existujúce TZT aby odpovedali realite, tak sa v
mape zobrazili ihneď (doslova), nové cyklistické tiež ihneď (a už ich takto začína preberať aj mapy.cz pri ich aktuálnej aktualizácii). Ale už dávno som vytvoril novú žltú TZT z Lokce na rozhľadňu Barabírka a zobrazuje sa na freemap len na turistickom podklade a ani to nie korektne na všetkých zoom vrstvách. V spoločnej turisticko-cyklistickej vrstve vôbec. Jedine čo mi tam chýba tak číslo trasy, ktoré ešte musím niekedy zistiť. Viete kde by mohol byť problém prečo sa stále nezobrazuje?
https://www.freemap.sk/?map=13/49.386570/19.424607&layers=Thttps://www.freemap.sk/?map=13/49.386570/19.424607&layers=XA neviete či je niekde na nete databáza všetkých TZT? Minimálne 2 roky existuje u nás nová žltá TZT 8580 ale neviem sa dopátrať k trasovaniu, jedine si ju sám celú prejsť...
Potom som si ešte všimol, že niektoré lokálne značky sa tiež zobrazujú separátne, môže to robiť tag symbol=education? Pokiaľ ho trasa má, tak sa zobrazí všade prerušovanie (aj v spoločnej turisticko-cyklistickej vrstve) a pokiaľ ho lokálna značka nemá tak len v turistickej vrstve plnou čiarou ako klasická TZT? Ale aj tu som si všimol výnimku, kedy ani s tým tagom sa náučný chodník v spoločnej vrstve nezobrazuje (len cyklistické značky a tam kde súbežná cyklistická značka nie je, tak tam je to bez značenia), ale v turistickej vrstve sa tiež zobrazuje nekorektne v niektorých zoom vrstvách. Aktualizácia trvá týždne, mesiace? Prejaví sa to len keď to bude zobrazovať korektne vo všetkých zoom vrstvách?
https://www.freemap.sk/?map=14/49.453771/19.467732&layers=Xhttps://www.freemap.sk/?map=14/49.278216/19.450991&layers=XAni okolo
Potom som na Svedernícky vrch zaznačil lokálnu zelenú značku bez tagu symbol=education, lebo to nie je náučný chodník. Som zvedavý ako sa tam zobrazí. Zdá sa mi to celé nejaké rozhádzané
https://www.freemap.sk/?map=15/49.271418/18.651754&layers=XEDIT: ešte som si všimol, že tie TZT čo sa zle vykresľujú nemajú tag osmc:symbol, je tak dôležitý? Na cyklocestách som si ho nevšimol, idem ho skúsiť podopĺňať.
EDIT2: BINGO, pomohlo, tak som to tam poopravoval popridával tvar značiek (pruh, spätnálomka, farebný roh), už sa to vykresľuje presne ako je realita lokálnosť aj farba
Mohlo to byť v povinných políčkach...
Pomohlo:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Slovakia/Hiking_routes#Hiking_Routes_Marker_Symbols