V nastaveniach sukromia na Strave sa da nastavit, ci maju byt aktivity sucastou heatmapy, alebo nie. Takze udaje su zo vsetkych aktivit nahratych na Stravu, bez rozdielu platformy, ked nahras tvoju a mas povolene pouzitie pre heatmapy, tak bude sucastou heatmapy, ale nesmie byt sukromna.
17.07.2020 - 18:12:38
00
aha..no lebo ja stravu nepouzivam...som tam len registrovany,lebo si pomaham tou mapou pri planovani vyletu...ale tym padom mozem ten moj zaznam teda pouzit pre heatmapu..ok dik za vysvetlenie
17.07.2020 - 18:23:29
00
chcem sa opýtať, nakoľko sú tie výškové metre hodnoverné? reku by som si tu nedaľeko od domu spravil "gerlaching"

od konca Dolán po rázcestie Jagerka - Rybáreň a späť na začiatok Dolán spravím 440 m výškových?

Prílohy:

trasa gerlachingu.png
trasa gerlachingu.png 1.67 MiB thumb_up0thumb_down

02.08.2020 - 12:18:48
00
V prvom rade si prestuduj pravidla Gerlachingu, lebo takto ho nespravis, aj ked tam nastupas 10k metrov
02.08.2020 - 17:25:44
00
Klídek, ja to nejdem robiť na rekordy ani záznamy, ja len tak pre seba... ako osobná výzva... A aspoň to nebudem mať také jednotvárne a mám to kúsok od chalupy... ja len že tá cesta na Majdán je taká celkom slušná asfaltka... Dnes doobeda som sa bol previesť 2 obrátky, v pohode kopček v priemere tak 5-6% stúpanie...

Ide mi o tie hodnoty z freemap, či je to hodnoverné
02.08.2020 - 18:04:22
01
aha, tak preto tie uvodzovky, v pohode potom
kazdopadne, ak uz teda chces nastupat tych 2655m, tak to urcite urob s rezervou, cize daj aspon 3000m :)

inak cez vikendy je to celkom frekventovana trasa, myslim, ze tadial jazdieva celkom dost cyklistov, tak to mozno zober do uvahy (ci uz ako vyhodu, alebo nevyhodu :) )
02.08.2020 - 18:09:03
00
Keď som zásadne popresúval existujúce TZT aby odpovedali realite, tak sa v mape zobrazili ihneď (doslova), nové cyklistické tiež ihneď (a už ich takto začína preberať aj mapy.cz pri ich aktuálnej aktualizácii). Ale už dávno som vytvoril novú žltú TZT z Lokce na rozhľadňu Barabírka a zobrazuje sa na freemap len na turistickom podklade a ani to nie korektne na všetkých zoom vrstvách. V spoločnej turisticko-cyklistickej vrstve vôbec. Jedine čo mi tam chýba tak číslo trasy, ktoré ešte musím niekedy zistiť. Viete kde by mohol byť problém prečo sa stále nezobrazuje?

https://www.freemap.sk/?map=13/49.386570/19.424607&layers=T
https://www.freemap.sk/?map=13/49.386570/19.424607&layers=X

A neviete či je niekde na nete databáza všetkých TZT? Minimálne 2 roky existuje u nás nová žltá TZT 8580 ale neviem sa dopátrať k trasovaniu, jedine si ju sám celú prejsť...

Potom som si ešte všimol, že niektoré lokálne značky sa tiež zobrazujú separátne, môže to robiť tag symbol=education? Pokiaľ ho trasa má, tak sa zobrazí všade prerušovanie (aj v spoločnej turisticko-cyklistickej vrstve) a pokiaľ ho lokálna značka nemá tak len v turistickej vrstve plnou čiarou ako klasická TZT? Ale aj tu som si všimol výnimku, kedy ani s tým tagom sa náučný chodník v spoločnej vrstve nezobrazuje (len cyklistické značky a tam kde súbežná cyklistická značka nie je, tak tam je to bez značenia), ale v turistickej vrstve sa tiež zobrazuje nekorektne v niektorých zoom vrstvách. Aktualizácia trvá týždne, mesiace? Prejaví sa to len keď to bude zobrazovať korektne vo všetkých zoom vrstvách?

https://www.freemap.sk/?map=14/49.453771/19.467732&layers=X
https://www.freemap.sk/?map=14/49.278216/19.450991&layers=X

Ani okolo

Potom som na Svedernícky vrch zaznačil lokálnu zelenú značku bez tagu symbol=education, lebo to nie je náučný chodník. Som zvedavý ako sa tam zobrazí. Zdá sa mi to celé nejaké rozhádzané :?:

https://www.freemap.sk/?map=15/49.271418/18.651754&layers=X

EDIT: ešte som si všimol, že tie TZT čo sa zle vykresľujú nemajú tag osmc:symbol, je tak dôležitý? Na cyklocestách som si ho nevšimol, idem ho skúsiť podopĺňať.
EDIT2: BINGO, pomohlo, tak som to tam poopravoval popridával tvar značiek (pruh, spätnálomka, farebný roh), už sa to vykresľuje presne ako je realita lokálnosť aj farba :) Mohlo to byť v povinných políčkach...
Pomohlo: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Slovakia/Hiking_routes#Hiking_Routes_Marker_Symbols
09.08.2020 - 12:45:30
00
Mali by sme presnejšie spísať postup toho značenia. :( osmc sa začalo používať na SK neskôr. Ale je lepšie to značiť aj takto, bude to jednotné zo zvyškom sveta. Tie symbol=... sa používajú ešte na "starej" mape, preto sa zobrazili (ale tuším tiež pozná osmc, ale to teraz hádam, už som dááávno na tie štýly nepozeral).
Dlaždice sa na "outdoor" vrstve kešujú (do nejakého zoom-u) tak je možné, že hodí staršiu verziu (ale týždne by to nemalo byť). "Stará" mapa, tam sa pozerá na zmeny a ak sa niečo v danom štvorci (z12 sa berie ako základ) zmenilo, tak ho dá prekresliť. Je tam ale sem-tam problém, že ak sa zmení niečo v relácií (neposúva/nepridáva sa bod) tak si "nevšimne" zmenu. A aby to bolo dokonalé, vo vedľajšom štvorci mohla byť iná zmena a tak tam sa tá zmena relácie zobrazí. :)
09.08.2020 - 19:43:32
00
kayle, prešiel rok, a to plánovanie trasy je furt naprd. Už to tu, aj u vás na webe, písali viacerí.

Ak by ste to urobili tak, ako sme navrhovali, nemusel by som v PC používať emulátor Androidu, aby som mohol plánovať pohodlne v Locuse.

Ide o to "ručné kreslenie". A podmienkou je tiež, aby počas plánovania trasy, bolo možné prepnúť sa v rámci módov. Napr. z bicykla na horský bike, potom napr. do ručného kreslenia, a za tým na horský atď. atď.

Však si naštudujte, ako sa plánuje v Locuse a urobte to rovnako.

Ale je to marný, je to marný, je to marný. 😉
09.08.2020 - 20:47:03
02
Co by si chcel zadarmo prosim ta.
09.08.2020 - 21:38:18
00
Prepáčte. Programuje to aktuálne len jeden človek, a nemá v TODO liste na vysokých priečkach.
10.08.2020 - 06:47:39
00
kayle má tag complete=no/yes nejaký význam vo freemap sa to renduje rovnako, inde neviem. Nové cyklocesty čo som dopĺňal tak ho nepoužívam vôbec a čo som dopĺňal začaté hlavne na Liptove tak mali complete=no, čo som si nevšomol keďže sa to rendrovali normálne. Mám to teraz všade poprepisovať či nechať tak? Som si to všomol len teraz :?:
10.08.2020 - 08:12:08
00
complete=yes/no značí či uvedená trasa je/nie je celá zaznačená. Na starom webe bola tabuľka/zoznam všetkých trás, porovnanie s KST zoznamom a zvýraznené či je/nie je komplet.
Pár dní, alebo aj viac dozadu, tie dni letia... :( sa to aj na https://groups.google.com/forum/#!forum/osm_sk prejednávalo. Že by bolo asi vhodné to značiť ako fixme, ak nie je komplet.
+ úvaha, ak bude čas a nálada prerobiť tú tabuľku aj do nového webu.
Takže aby som odpovedal na otázku, má to význam, aj keď priamo na mape to nie je vidieť.
Asi by bolo vhodné, aby to zatiaľ bolo jednotné. Takže aspoň na tie, ktoré nie sú komplet by bolo complete=no dobré mať.
10.08.2020 - 09:51:39
00
Tak to upravím potom...
10.08.2020 - 12:30:16
00
Malé varovanie.
Ak používate freemap locus plugin na aktualizáciu mapy tak 11.8.2020 nastane malá zmena. Zmení sa názov súboru a aby nebol problém, je vytvorená nová položka pre mapu.
Pôvodná v5 mapa sa už nebude generovať a bude mať názov 'Freemap - Slovakia V5 - mapa ODSTRÁŇTE'. Preto PO 11.8.2020 ju môžete zmazať. Nejaký čas to tam nechám, aby kto to pravidelne neaktualizuje to videl a vedel sa zariadiť.
Nová v5 sa bude volať 'Freemap - Slovakia V5 - mapa'.
10.08.2020 - 13:52:09
03
keyboard_arrow_up