duves napísal:
Zelene auto nedava prednosť bielemu, to v žiadnom prípade. Celu situaciu si zjednoduš na rovnu komunikaciu. Ak z rovnej cesty odbačaš doľava, tebe dava prednosť protiidúce auto? Obaja idete po hlavnej. Tak skus teraz dať k tomu vyjadrenie.


Asi si nečítal môj posledný príspevok
27.08.2020 - 18:52:40
00
kirik napísal:
ta zvisla znacka je trosku matuca. ukazuje, ze na krizovatke sa da ist doprava, rovno aj do lava. chapem, hlavna je vpravo. potom viem odbocit ako biele auto, to sa asi myslel tym rovno, ale kde sa da ist dolava? ved je tam dalsia zvisla znacka (biela sipka v modrom), ktora urcuje, ze sa da ist len tak, ako to biele. alebo tam nieco nevidno na fotke?

Doľava je Jilemnického ulica so zákazom vjazdu.
Zvislá značka určuje, že z 3 ulíc pred vodičom je hlavná tá vpravo a vodorovné značenie, spolu so zvislými značkami na vjazdoch do vedľajších ciest, označuje možné smery jazdy.
Takže po hlavnej bez smerovky a vľavo so smerovkou.
27.08.2020 - 19:03:30
02
lubor1, len si nemal stastie na dobreho ucitela. Tiez som robil vodicak v r.87 na sk. C, platila vyhlaska 100 z roku asi 1984. O smerovkach sa v nej pisalo to, co aj teraz v dnesnom zakone. A aj dnes sa najdu instruktori autoskol, ktore ucia ine, nez je dane pravidlami cestnej premavky.
27.08.2020 - 21:17:15
01
jfab toto je dost pravdepodobne nakolko bol nas instruktor 2 roky starsi od nas.
cixno1 ale v pripade tej fotky ak idem po hlavnej nemenim smer jazdy ale idem po hlavnej ktora ide do zakruty a nemam dovod davat zmenu smeru. Je to to iste akoby ta hlavna bola rovno.
Ja viem, ze tu smerovku na krizovatkach davat treba len som chcel poukazat na to co niekto nevedel pochopit preco ich niekto nedava. Aj mna ucili ich nedavat ak idem po hlavnej, ci to bolo dobre alebo zle je ina debata ale ked to tak ucili mna, tak tak jazdi minimalne cca 35 vodicov co sme boli na kurze, ak si medzi tym nerozsirovali vodicak ako ja.
28.08.2020 - 08:02:38
00
Moja otazka bola, ci sa ma clovek riadit tvarom krizovatky v reale (t.j. podla toho ako uzna za vhodne), vodorovnym znacenim alebo zvislym znacenim (dodatkova tabula tvaru krizovatky). Zvisle znacenie je nadradene, takze podla toho by sa mala dat smerovka vpravo, ked ides po hlavnej. Ale je pravda, ze tym ostrovcekom to uz nie je take jednoznacne. Kym tam ten ostrovcek nebol, tak smerovku som daval, ked som siel po hlavnej a nedaval, ked som siel rovno.
28.08.2020 - 08:54:26
00
Nedavno som mal tu cest ist po novom cyklochodniku pri Slovnaftskej, kde namiesto toho, aby som siel pekne po hlavnej a nemusel nikomu davat prednost tak treba prejst 3x cez prechod a dat prednost + sa pripojit spat na Slovnaftsku. A ako to chodi v Dansku?

28.08.2020 - 12:26:44
02
Toto nieje v Dansku, ale tot u nas v NL. Ked si nauceny ze mas napravo cyklistov, tak ich cakas vsade. 3 tyzdne na Slovenku a musim si na nich zase zvykat.
28.08.2020 - 14:30:41
00
Jasne, myslel som na Holandsko ale napisal Dansko (podla jeho nicku) :D Ale aj v Dansku boli rovnake cyklochodniky a fungovalo to dokonale. Len u nas sa snazia cyklistom zneprijemnit zivot cyklochodnikmi a tak ich natiahnu na 2x taku dlzku a poprepletaju prechodmi. Ved naco sa snazit, cyklista ma cas. Keby sa ponahlal, tak ide autom a preto tie musia mat prednost.
28.08.2020 - 15:25:19
00
akeho nicku?
28.08.2020 - 15:29:36
00
Eh... vzdy som bol v tom, ze tam ma Denmark a nie Dutch :D
28.08.2020 - 16:08:01
00
ten cyklista z videa ked pride sem, tak lezi na kapote na prvej ceste, ale krasna je ta predstava, ze by to tu tak fungovalo
28.08.2020 - 16:30:49
00
Vec vychovy... Keby sa tak vsetko projektovali, ludia si zvyknu.

Ale jasne. Staci ist "kruhacom" Slovnaftska-Bajkalska.... :DDD Idem pomaly, ukazujem ze idem dolava (tj zostavam na kruhaci) a aj tak sa vzdy predomna niektovopcha a ak ma otvorene okno, tak mi aj vynada :D
28.08.2020 - 16:57:08
00
Na mňa inak všetci čumia v Nemecku, že keď idem cez prechod zastavím a čakám kým nemám 100% istotu, že auto zastaví. Škola východného bloku 😂
28.08.2020 - 18:36:27
00
No ja neviem, nemam pocit zeby nemci nejako pustali chodcov. Skor mam pocit ze chodci nerisia semafor a preto vodici zvyknu davat pozor. Aspon vo frankfurte
28.08.2020 - 19:13:46
00
Tak tade som nebol ani nepamätám. .. Ja som myslel skôr vidiek... Napr okolie Kempten, Kaufbeuren, Lindau...
28.08.2020 - 19:29:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up