Jaroh Moze to riesit napomenutim. Vid moje predosle video z prvej serie tejto katastrofy. https://www.mtbiker.sk/forum/post1632475.html#p1632475

Este mi napada, vie niekto definiciu co je chodnik a co nie. Ide mi o to ze ak je to napriklad sukromny pozemok patriaci domu, je to chodnik a si ucastnikom cestnej premavky. Pripadne ides po vyjazdenej cesticke travnikom vedla cesty, je to chodnik? Tak isto je niekde definovane co je jadza na biku a co nie? Trackstand je jazda ? Ak chceme najst sposob ako z tejto pakarne von, tak mozno tadialto.
30.08.2020 - 16:06:38
00
Jasne ze moze. Ale moze mu dat aj 30e. Akurat osobne neviem o pripade, kedy by policajti takychto cyklistov v reale vobec riesili. Maju kopu inej roboty (fakt) a denne vidia vela zavaznejsich priestupkov ktore mozu/musia/maju riesit.

Aj tie videa krpzba natocila jedina hladka dopravakov (ak dobre vidim) pravdepodobne prave za ucelom PR videi.
A vsimni si, ze v prvom videu iba dohovaraj/napominaju, a v druhom aj za "tie iste" priestupky aj davaju pokuty. Prave na zaklade §11ods3 a cl2ods1 sadzobnika pokut.

A ako som pozeral na tie bloky, tak jedna perlicka: bloky su v roznej hodnote 5,10, 20, 100e.
Ale bezne sa stava, ze policajtovi daju napr. iba balik 20eurovych. A ten potom nemoze dat blokovu pokutu za menej ako 20, lebo taky blok nema... podakovat treba funkcionarom, co PZ riadia...
30.08.2020 - 16:19:51
03
Kenai napísal:
Jaroh Moze to riesit napomenutim. ... Tak isto je niekde definovane co je jadza na biku a co nie? Trackstand je jazda ? Ak chceme najst sposob ako z tejto pakarne von, tak mozno tadialto.

Myslim,ze jedno ako na biku ides,ale proste vezies sa.My sme kedysi za mlada isli podchodom tak,ze sme zliezli z biku a nasadli bokom na ruru,ze keby cosi ,v sekunde zoskocime a vybavene.No ale samozrejme dole policajti a nezaujimalo ich ze sme nesli na biku normalne,ale ze sme len tak zviezli,dostali sme po 50 korun pokuty a boli sme vybaveni.
30.08.2020 - 16:29:15
00
Kenai napísal:

Este mi napada, vie niekto definiciu co je chodnik a co nie....

Niečo taketo: "Na účely tohto zákona sa rozumie chodníkom komunikácia alebo časť cesty určená pre chodcov, ktorá je spravidla oddelená od vozovky výškovo alebo iným spôsobom."
30.08.2020 - 18:05:29
00
Hmm velmi vseobecne kruci. Ide mi o majetkovu podstatu totiz cca 1,5m pred domami je v principe sukromny pozemok a okapovy chodnik, nie chodnik v zmysle verejnej komunikacie. Ja som tak raz uz uhadal pokutu zaparkovanie. Dali mi papucu na sukromnom pozemku. Mozno by sa to dalo uplatnit aj tu.
30.08.2020 - 23:15:57
00
Okapový chodník a jazda na biku mi akosi nejdu dokopy.
Údaj 1,5m si kde vzal?
31.08.2020 - 06:56:45
00
Jazda bikom na chodniku, parkovanie autom na chodniku..pan bude charakter.
31.08.2020 - 08:44:32
01
toto je tiež pekná trapošina...

https://www.facebook.com/watch/?v=313513729881609
31.08.2020 - 09:07:40
00
presne tak cely fail toto......cyklisti mozu vsetko....predpisy pre nich neplatia, jazda na chodniku, stopky, cervenu, CHKO ci NP je v pohode, ved cyklista predsa nic nenici.... ti policajti su pekne drzi a neskutocne si dovoluju....
31.08.2020 - 09:45:23
01
Co presne sa ti nezda na cyklistovi a CHKO ? To ma zaujima :) .. inak si dovolim len jeden komentar : jazda po lesnej ceste v NP, kde nie je cyklotrasa je porusenie zakona, to je fakt. Tazba LKTckom v NP (pripadne v oblasti ktora patri medzi strategicky vodny zdroj) , ktore ma povolenie , porusenie nie je. Ale nejaky rozdiel tu ja vidim :) .. a nie je v "prospech zakona"
31.08.2020 - 10:10:41
04
Netreba to tak prežívať. Tie porušenia.

Ja napríklad v meste v zásade jazdím po chodníku. Na cestu sa neodvážim ísť.
31.08.2020 - 10:15:35
07
Lto - ano ano, ved ty si presne ten typ cyklistu....ty si mozes vybrat ktory zakon porusis, lebo sak podla teba jeho porusenim nesposobujes velku skodu.... podla niekoho napriklad vykradnut milionara predstavuje malu skodu takze ma aj on si pravo vybrat ktory zakon bude porusovat? ci on uz nie? lebo len cyklista moz?. ak sa ti nejaky zakon nepaci nemas ho porusovat, dosiahni jeho zmenu k lepsiemu.
31.08.2020 - 11:01:09
01
Dvenohy: Ty si asi typ cloveka, ktory bude dodrzovat zakon, aj keby mal pri tom zomriet jeho najblizsi , alebo on sam :) .. lebo zakon sa porusit nesmie /zdoraznim , ze ja radsej pojdem po chodniku, nez by som riskoval auto na dakej sibnutej ceste .. prikladov je tu dost, alebo radsej porusim MPR, aby som sa vyhol problemu, - ak je to riesenie/ . Alebo ak ide o zakon, ktory meni veci tak, ze vcera si tade mohol, dnes nie, pricom sa nezmenilo inak vobec nic /to je napr. pripad NP/.

Ten priklad , ktory som sem daval je tak kontrastny, ze by si mal chapat o com pisem. Ziadna skoda /nie mala, ako pises/ a naopak potencionalna velmi vysoka skoda /ale zjavne si vobec nepochopil, co sa ani necudujem .. co naznacuje, ze nerozumies tomu o com pises - CHKO a NP/. Ale nebudem viac sa namahat, vies akurat napadat druheho /to som si vsimol uz davnejsie pri debatach o ebikoch .. mozno je to symptomaticke/. Este dodam, ze treba rozlisovat aj priestupok a trestny cin. Je medzi tym dost velky rozdiel a doporucujem ti nastudovat aj zalezitosti ohladne priestupkov, ako sa uz snazil Kenai. Ono totiz je velky rozdiel medzi tym, ak jazdit po chodniku a ohrozujes chodcov a ked jazdis po chodniku kde nikto nie je a ani tam nemoze skocit. Zakaz jazdit po chodniku nie je preto, aby bol zakaz, ale aby si neohrozoval chodcov. Podobne mas s prejdenim na cervenu ako chodec.O tretej rano, kde najblizsiu hodinu auto nepojde .. pojdes na cervenu, alebo pockas 3 minuty /odpoved ale nie je taka jednoducha, ako by s mohlo zdat z toho co pisem/ ? V Cine na cervenu dostanes minusove kredity :lol:

Btw, na moju otazku si neodpovedal. Tak skusim este raz .. aky je problem CHKO a cyklista ? Pokial viem, podla zakona v CHKO je zakazane jazdit bicyklom len mimo cestu (akukolvek). Teda krizom po lese. Peso tlacit mozes. Co ostatne povacsine inak ani nejde.
Co sa tyka zmien v zakone .. naozaj si myslis, ze toto je nieco co ma tak velmi trapi v zivote, ze by som venoval svoj cas niecomu takemu ? Ze nic ine neexistuje :D ... a voci komu asi tak ? Co som don Quijote ? Nestaci vidiet, s cim bojuje napr. taky Vlk ? A tam su ine porusenia zakona. Tvrde porusenia zakona, trestne veci :)
V tomto pripade ale sa nezmeni nic, pretoze nejde o zakon, nejde o snahu pretlacat nieco, ale o to, ze vyhrava vacsina /nejde len o volby/. A vacsine su bicykle a lesy pekne u prdele. Viz. lanovka na Chopok, Vysoke Tatry, atd.

Mohol by som ja, alebo niekto iny, napisat, ze sa mam odstahovat niekam, kde to bude podla mojho gusta. Lenze na to napisem len tolko, nech sa prisposobuju ti, ktori sem prisli po mne :) Nie ten sposob, ze mala dedinka, kde veci funguju po ich, sa zrazu nastahuje 5x tolko cezpolnych a za chvilu maju svojho starostu a veci su o 100% inak. Prikladov je dost.

Este na zaver .. silne ti doporucujem, aby si prestal zovseobecnovat. Jazda po chodniku na bajku a kradez naozaj nie su ani len nahodou porovnatelne a ani byt nemozu. Ak v tom vidis podobnost, tak je to naozaj velmi , velmi zle. Pre tentokrat ti odpustim, ze si ma nepriamo obvinil z toho, ze potencionalne kradnem, ale do buducna sa toho radsej vyvaruj ;)

laco: to vysvetluj dvojnohemu .. ten za chvilu napise, ze som vrah (maciatok :lol:) .. pretoze (dopln hocico).
31.08.2020 - 11:29:25
07
vsimol som si jeden neduh - vela ludi sa striktne zacina riadit zakonom - na co nemaju zakon, nevedia co robit. stracaju vlastnu hlavu a zdrave uvazovanie.
31.08.2020 - 11:40:46
25
Chalani, mne sa to nechce citat, nie je jazda po chodniku povolena ak ides pomaly? :-) Som sa zacal bat, ze ma chytia policajti, daju na FB a prihodia dramaticku hudbu.
31.08.2020 - 12:20:27
00
keyboard_arrow_up