Chcel by som vidiet ako ludia ako dvenohy neporusuju vobec ziadny zakon, predpis, nariadenie. Tiez ma tu niektory z adminov/moderatorov za podobnu vec zdzubal, odsudil, ale na otazku ci nikdy nechodi ani na sekundu bez drzania riaditok uz neodpovedal....
31.08.2020 - 12:56:14
00
Cez prechody jazdim zasadne 10cm od okraja zebry, takze fakticky neprechadzam cez prechod. Raz som tak presiel popred auto fizlov, nieco sa im nepacilo a zatrubili na mna... tym to ale skoncilo :D
31.08.2020 - 13:09:51
00
a to bola chyba, mal si ich udat za neopravnene pouzite zvukoveho vystrazneho zariadenia! :D
31.08.2020 - 13:14:44
06
andrej25 napísal:
Okapový chodník a jazda na biku mi akosi nejdu dokopy.
Údaj 1,5m si kde vzal?


Kataster, riesili sme tam nejake stavby kvoli rozkopavkam som to zistoval a v BA1 to bolo po vacsinu tak. Tak ci tak hliadka na mieste to nevie overit, cize v zasade maju 2 moznosti nechat ta na pokoji, alebo cele zdokumentovat a poslat na spravne konanie.

[tag]darebak[/tag ]To je prave to slovickarenie, nie vsetko co vyzera, ako chodnik je podla zakona chodnik a nie kazdy, co nieco napise do temy je prinosom. Mysli na to :!:
31.08.2020 - 14:27:28
01
Dvenohy napísal:
presne tak cely fail toto......cyklisti mozu vsetko....predpisy pre nich neplatia, jazda na chodniku, stopky, cervenu, CHKO ci NP je v pohode, ved cyklista predsa nic nenici.... ti policajti su pekne drzi a neskutocne si dovoluju....


Nezovseobecnuj tuto temu. Tu riesim jedno konkretne video, kde davaju 50E pokuty cyklistom, za to ze sa snazia si zachovat holy zivot a dostat sa cez mesto. To nie je nezodpovednost, vandalizmus, poskodzovanie prirody ani obtazovanie ucastnikov cestnej premavky, to je pravy opak. Keby si sa opytal kohokolvek za volantom tych aut ci im vadili ti cyklisti asi by ti povedal, ze lepsie, ako pod kolesami, a chodcom by to bolo suma fuk, kym ich neobmedzuju a neohrozuju. Uz chybalo len aby dali pokutu tej babke co mala vedla seba to dieta na odrazadle.

Cize este raz pre teba a dalsich co chcu z tohto zase urobit Kenai chce porusovat zakon, alebo cyklisti seru na predpisy. To nie je predmet tejto debaty. Tu ide o bezohladne zneuzitie zakona prislusnikmi PZ na obohatenie tohto statu bez, akehokolvek moralneho naroku. Spolocenska nebezpecnost konania pokutovanych bola tak v najhorsom na napomenutie, ale proste do druheho dielu videa potrebovali natocit pokuty, tak spachali tuto hanebnost.

Este doplnam, policajt aj sudca je povinny prihliadnut na spolocensku nebezpecnost/zavaznost/skodu aka porusenim zakona vznikla. Ak skoda nevznikla nejde o priestupok/trestny cin. Ak skoda vznikla a aj tak este nemusi ist o priestupok/trestny cin lebo pozname krajnu nudzu. To je pripad ked sa snazis zabranit vacsej skode, alebo poskodeniu zdravia a nedalo sa tomu zabranit inym sposobom. Cize tolko vseobecne k dodrziavani zakonov hlavne pre Dvenohy. Zakon ta nabada pouzivat hlavu lebo ak ho v urcitych pripadoch neporusis vlastne si porusil zakon. :lol:


Naposledy upravil Kenai dňa 31.08.2020 - 14:49:12, celkovo upravené 1 krát.

31.08.2020 - 14:39:18
01
:facepalm:
31.08.2020 - 14:44:59
00
som z toho mesta odkiaľ aj laco a tiež jazdím tak ako písal on,lebo dvakrát ma zrazilo auto (vždy vina vodiča) ,našťastie som to prežil ale povedal som si že "do tretice všetko dobré" tak už na cestu idem len ak musím a dávam si kurňa pozor, na chodníku sa riadim tým že chodec je tam "pánom" a určite na neho nebudem zvoniť aby mi uhol ak ho neviem obísť ako to robí kopa cyklistov čo vidím...po Hlavnej ak ide niekto po cyklochodníku tak ho jednoducho obídem a tiež na neho nebudem zvoniť alebo nadávať že tam nemá čo robiť...
@foobar ja mám s policajtmi iba také skúsenosti že pri prechode s bajkom zastavím,oni zastavia auto,kývnu mi nech idem,ja im kývnutím poďakujem a idem...
31.08.2020 - 15:03:02
16
Kenai napísal:
Kataster, riesili sme tam....

No vidíš, ja som zas na katastrálnej mape zistil, že veľká časť obyvateľov našej dediny sa roztahuje pred domomami na obecných pozemkoch....
31.08.2020 - 15:38:03
03
"Ak skoda nevznikla nejde o priestupok/trestny cin."

Nie celkom, trestne ciny su aj v stadiu pokusu a pripravy.

A par. 50 znie
Priestupky proti majetku

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.
31.08.2020 - 16:59:01
00
Kenai, nechceš vytvoriť samostané vlákno s názvom napr. ŽUMPA a riešiť to tam?
31.08.2020 - 17:51:43
10
Nikto nedodržuje všetky pravidlá, lebo je to takmer nomožné. Väčšina vodičov začne spomaľovať na 50 km/h až po značke obce aj keď rýchlosť platí hneď za ňou. Po meste bežne jazdia vodiči okolo 55 km/h. Zrýchľuju skôr ako je značka konca obce a podobne. To sú podľa mňa porovnateľné priestupky ako jazda s bicyklom po prázdnom chodníku.
31.08.2020 - 19:18:27
01
xyz napísal:
na chodníku sa riadim tým že chodec je tam "pánom" a určite na neho nebudem zvoniť aby mi uhol ak ho neviem obísť ako to robí kopa cyklistov čo vidím...po Hlavnej ak ide niekto po cyklochodníku tak ho jednoducho obídem a tiež na neho nebudem zvoniť alebo nadávať že tam nemá čo robiť...

na chodcov sa nezvoní preto aby Ti uhli, ale aby vedeli, že ideš a neurobili nepredvídateľný pohyb.
Ak idem po chodníku ako chodec, tak jeden z najhorších zážitkov je keď poprimne prejde bicyklista bez zazvonenia
31.08.2020 - 19:50:57
03
no neviem co je pre mna horsie, ci tesny objazd cyklistom o ktorom neviem, alebo ked 0.1-par sekund pred objazdom mi spravi hnedy poplach cholerickym zvoncekovanim, ako to mnohi radi robia (namiesto kludneho zazvonenia v dostatocnom predstihu) - a to ci uz som na biku alebo peso.
31.08.2020 - 20:18:44
01
stanos4 napísal:
no neviem co je pre mna horsie, ci tesny objazd cyklistom o ktorom neviem, alebo ked 0.1-par sekund pred objazdom mi spravi hnedy poplach cholerickym zvoncekovanim, ako to mnohi radi robia (namiesto kludneho zazvonenia v dostatocnom predstihu) - a to ci uz som na biku alebo peso.

ja!no! pisal o niecom uplne inom ako reagujes ty, nauc sa citat s porozumenim
31.08.2020 - 20:34:23
00
no ja to beriem tak že na chodníku vlastne nemám čo jazdiť,tak aby chodci nenadávali že čo tu vyzváňa.a nejazdím okolo nich tak aby som im robil šoky tesnotkami alebo rýchlou jazdou.
31.08.2020 - 20:37:09
10
keyboard_arrow_up