toygrik napísal:
A? Kde máte napísané, že tam je zákaz tlačiť bicykel po vyznačenej turistickej značke?

To az tak ? Uz mi zacina byt jasne, preco su turisti tak nabruseni voci cyklistom |(
21.09.2020 - 11:20:53
00
iron.hide napísal:
Peito - super praca, teraz mozes prejst o kus dalej smerom na juh a presekat ten masaker stromov co tam je uz mesiac :lol:
https://www.freemap.sk/?map=17/48.221631/17.092903&layers=X&tool=draw-points&point=48.221313/17.089909

to tam zas navalalo ? :/ .. pred zopar rokmi sa to tam cistilo, obchadzky robili a zas je to tu .. tie stromy prevazne vzdy padaju len na cesty a cesticky .. jak naschval
21.09.2020 - 11:23:02
00
lto napísal:
To az tak ? Uz mi zacina byt jasne, preco su turisti tak nabruseni voci cyklistom |(


chalan sa pýtal, či môže tlačiť bajk na záruby. môže. nič tým neporušuje. a neviem prečo by mal aj turistovi vadiť niekto, kto tlačí bajk po turistickej značke. keď ma turista dobehne, pustím ho a môžem si tlačiť ďalej.

keď už ste takí moralisti, tak som zvedavý, kto z vás v celom CHKO (akomkoľvek) jazdí len po cyklotrase, účelovej alebo miestnej komunikácii. lebo podľa heatmaps na strave sa jazdi aj na turistických značkách.
21.09.2020 - 11:32:34
21
Zakon porusuje,moze dostat pokutu. Do 3,4,5stupna occhrany je zakaz vstupu s bicyklom a je tam aj zakaz stania okrem pripadpv.ked.tade vedie oficialna cyklotrasa.https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_uzemna-ochrana-prirody-a-kraji
21.09.2020 - 11:52:10
02
toygrik: obvykle byva lepsie, nez zacne debata, kde zaznievaju opozicne hlasy, aspon pozriet tu cast zakona .. v dobe internetov je to celkom lahke. Je to tak, ako pise large. Ale inak s tebou suhlasim. Kedysi to takto nebyvalo a imho ale bude este horsie. Ocakavam, ze kvoli rozmachu ebikov a mnozstve ludi a ich spravaniu pride k tomu, ze sa v lesoch bude moct bikovat len po cyklotrasach...

large: nosit mozes .. v tomto vyzname vchadzat a stat znamena skor tlacit. Ked ho nesies, je to batozina, to ti nikto zakazovat nemoze /ano, mozu ta podozrievat, ale inak nic .. a ked nijak inak, das dole kolesa, nahodis na batoh a vybavene/. Ostatne, casto to inak nejde a ked sa potrebujes presunut skrz Zaruby, tak na beznom biku to inak nejde.
21.09.2020 - 12:09:43
01
lto napísal:
Kedysi to takto nebyvalo a imho ale bude este horsie. Ocakavam, ze kvoli rozmachu ebikov a mnozstve ludi a ich spravaniu pride k tomu, ze sa v lesoch bude moct bikovat len po cyklotrasach...

presne tak. Asi aj to je dôvod prečo sa veľa z nás, pozerá na ebajky s despektom ...
21.09.2020 - 12:17:28
00
Na tej stránke čo sem dal large nemajú uvedený zdroj na zákon, ani jeho názov či číslo, ktorý prekrúcajú. Pri druhom stupni ochrany vôbec neuvádzajú obmedzenia týkajúce sa cyklistov, pritom v aktuálnom zákone sú uvedené. Pri treťom stupni ochrany doslovne uvádzajú na tej stránke:
vchádzať alebo stáť s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy,

Pritom v aktuálnom zákone 543/2002 Z. z o ochrane prírody a krajiny je pre tretí stupeň uvedené:
vchádzať alebo jazdiť na bicykli, trojkolke, kolobežke alebo na samovyvažovacom vozidle na pozemkoch za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy; § 13 ods. 3 platí rovnako,

Keď vynechám pojem jazdenie, tak podľa stránky sa nesmie ani vchádzať s bicyklom. Takže ani keď bude komplet rozobraný a nesený na krošni. Podľa zákona sa nesmie vchádzať na bicykli. Takže tlačenie a nosenie by malo byť v pohode. Aj tu vidno že štátna ochrana prírody zjavne chce obmedzovať cyklistov v lesoch a horách viacej ako určuje zákon. Pokiaľ nejde o lajdáckosť štátneho úradníka a na stránke majú neaktuálne staršie znenie predmetných paragrafov.

Odkaz na aktuálne znenie zákona 543/2002 Z. z o ochrane prírody a krajiny. Tretia časť § 13 a ďalej.: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/543/20200415
21.09.2020 - 13:03:02
00
Nemyslim si - ked si porovnavas §13 ods.1 pism. b) vs. §14 ods.1 pism. b) teda 2.stupen vs. 3.stupen, tak klucove slovo ktore pribudlo v §14 je "vchadzat".
A teda ak sa v §13 nesmelo iba "jazdit" na bicykli a v §14 uz navyse ani "vchadzat", tak podla mna tym myslia prave tlacenie/nosenie..
21.09.2020 - 13:33:50
01
Nosenie je rozporuplne, ak mas bike rozobrany na chrbte a plan ktory bude davat zelenym zmysel tak myslim ze problem nebude. Urcite by som to ale nikde nezverejnoval. Druha vec je ked nosis bike na chrbte, mas na sebe komplet vybavu (prilba na hlave, chranice atd), proste vyzeras ze ides jazdit, tak tu pokutu mozes dostat a este ta odtial i vyzenu (rozumej budu sprevadzat az mimo ilegalu). Pokial viem tak ked ta chytia zeleni v niektorom narodnom parku tak nemozes tlacit bicykel naspat, musis ho niest. Cize tlacenie urcite nie je OK. Rovnako ani polozenie bicykla. Cize plno prispevkov tu na fore, ci uz fotiek alebo videii, nie je uplne v poriadku aj ked kazdy tu pred tym zatvara oci a nikto to neriesi. Pre mna-za mna si jazdite kde chcete ale nechvalte sa tym, ked si viete nieco pozriet na mape, turisticke fotky na nete, tak sa na to pozrite a nepytajte sa tu podobne otazky prosim. Skodite tym vsetkym.
21.09.2020 - 14:05:10
02
lto napísal:
Kedysi to takto nebyvalo a imho ale bude este horsie. Ocakavam, ze kvoli rozmachu ebikov a mnozstve ludi a ich spravaniu pride k tomu, ze sa v lesoch bude moct bikovat len po cyklotrasach


Tým to nebude. Je to dané všeobecným rozmachom cyklistiky. Podľa nemeckej štatistiky, kde je väčšia kúpna sila, stále prevláda klasika.

https://www.statista.com/statistics/561654/bicycle-sales-statistics-for-germany/

Na Slovensku je ten pomer ešte viac naklonený ku klasike. Keď sa na to pozrieme cez rok 2020, tak ten boom je ešte väčší, kvôli pandémii. Takže nie ebajky ale celkový počet bajkerov, nedostatočná infraštruktúra spôsobuje relatívne hustú cyklistiku v lesoch a inde.
21.09.2020 - 14:07:16
00
(OT on )To co sa chapani snazia vyjadrit asi nenajdes v statistikach, ide mentalne alebo moralne, teda nemeratelne nastavenie jednej a druhej skupiny. Ide o rovnaky efekt ako ked sa niekde postavi lanovka alebo vyasfaltuje cesta, zrazu sa na danom mieste objavia ludia resp. typy ktori sa tam predtym nevyskytovali. Legalne motorove bicykle prinasaju rovnaky efekt ktory ale nie je obmedzeny na ohraniceny priestor... No a oni chcu povedat ze to povedie k zmene legislativy ktora nas postihne vsetkych a podla mna maju pravdu ... (OT off)
21.09.2020 - 18:24:03
03
Vtipalos napísal:
Palo TT aj si tam stretol tych lukostrelcov ci len to fesne oznamenie? Reku zamyslam sa co nim chcel autor povedat, daco v style osadim si na tomto vyhliadnutom useku takuto peknu tabulku, veriac v jej specialnu schopnost zbavit ma zodpovednosti za sposobene zranenia ci smrt vsetkym opovazlivcom co si ju dovolia nerespektovat? :D

Velka akcia na Planinke http://www.archery3d.sk/sutaz/majstrovstva-slovenska-sla-3d-2020
Desiatky ludi s lukmi. Jasne, ze tabula zodpovednosti nezbavuje, ale upozornenie sa hodi. Mali tam okolo asfaltky kopec stanovist, takze som moju planovanu trasu preventivne trochu upravil - po "hlavnej" pristupovej ceste tesne okolo Planinky sa do lesa dalo dostat.
22.09.2020 - 12:18:51
01
Je to tu 🙂
https://www.facebook.com/226515540846371/posts/1723453824485861/
23.09.2020 - 12:01:22
03
To zas bude invazia ziletiek :lol: .. btw, ani na zvazniciach neni uz bezpecno, vcera ma skoro zramoval jeden .. myslim, ze ebajk, ani som nestihol dobre pozriet, mal ten clovek stastie, ze som este stihol zareagovat na ten jeho manever , pretoze brzdit nemienil ani za svet, zrejme nahanal KOM. Este viac takych a v okoli Kamzika/Zeleznej zakazu bajky uplne.
23.09.2020 - 12:14:25
00
Uz len tie macacie hlavy vyasfaltovat. :D
23.09.2020 - 12:18:39
01
keyboard_arrow_up