Zdravím cyklisti,

seriózne uvažujem nad kúpou xc full bajku na maratóny a bajk Rockrider xc 900 S z Decathlonu ma veľmi zaujal. Preferujem síce zdvih 100 mm ale ani 120 mm sa nebránim. Chcel by som len vedieť, čo poviete na bajk v porovnaní s konkurenciou do 2000 eur a či vôbec nejaká konkurencia v tejto cenovej hladine je. A to porovnanie- rám- karbón, váha 12 kg, vidla, tlmenie a nakoniec problémové radenie od sramu. Na fórach som sa dočítal, že GX je lepšie ako SX či NX, ale už som čítal aj hanu na GX, čiže mám dilemu, a čím viac sa v tom hrabem, tým viac sa v tom strácam. Btw. pôvodne som poškuľoval po Kross earth 3.0 2019, ale tam je cena o 600 eur vyššia.
Ďakujem za všetky rady. :-)
21.09.2020 - 09:16:44
00
GX je uplne v pohode a bezny clovek ani nerozozna odozvu radenia oproti vyssim radam.
U Decathlonu je najvacsi otaznik pri geometrii a kvalite ramu. Osadenie maju v danej cenovej hladine najlepsie. Osobne by som hladal radsej nieco vypredajove alebo zanovne z bazaru.
21.09.2020 - 09:23:54
01
SRAMu sa netreba bat. Ludia su zvyknuti na Shimano a tak tlacia Shimano ale pravda je ze ak mas SRAM dobre nastaveny tak ti bude dlhodobo slapat uplne v pohode.

Ja mam SX (najnizsia rada), najazdene 1700km vacsinu v lese a nestazujem sa. Bike nijak nesetrim. Je to mozno citlivejsie na nastavenie ako Shimano ale to je tak vsetko.

Ak by si ozaj nebol s tou prehadzkou spokojny tak sa to da jednoducho vymenit za Shimano (napr Deore) a bude ti to fungovat. Nemusis ani nic ine menit. Je to kompatibilne.

Taka Deore prehadzka stoji tusim 35 euro? Tak nejak...nic drahe.
21.09.2020 - 09:26:51
01
Jednoducho bude fungovat? Ak vymeni aj packu, tak mozno. :-)
21.09.2020 - 10:46:24
00
Diki za rady, s tou vymenou za shimano som rozmyslal, ale podla toho co pisete, tak treba dat sancu aj sramu. No a ako bolo vyssie spomenute, ties neviem ako je to s kvalitou tych ramov, tu by sa mi hodila rada od niekoho, kto uz ma nejaky bajk vyssej rady z Decathlonu. K tym zanovnym bajkom, je to pravda, ze sa tu objavi sem tam nieco zaujimave, a aj sa objavilo , ako som v uvode pisal Kross earth 3.0 za dobru cenu, ale dlho som rozmyslal a uz bol predany. :-(
21.09.2020 - 12:03:37
00
Ja uz ten bike jazdim asi mesiac... po dokupeni teleskopickej sedlovky (lanko sa dalo viest cez ram) zatial uplna spokojnost. Akurat sedlovku som musel dat maksiu, na tu povodnu tvrdu som si na druhy den nevedel sadnut :)
22.09.2020 - 15:58:29
01
Keď môžem poprosiť,buď tu do tohto vlákna, alebo do samostatného napísať nejakú recenziu bicykla po dlhšom užívaní, nejaké plusy - mínusy. Chcel by som ho kúpiť, ale 1900 eur je veľa, takže nechcem kúpiť mačku vo vreci. Diikes pekne :-)
22.09.2020 - 17:07:30
00
bola tu niekde fotka z cz fora, kde bol prasknuty ram od rockrideru (karbonovy). na tej fotke to vypadalo ze to je skor plast ako karbon. skus pohladat. 1900 slovenskych euriciek by som asi dal do niecoho viac prevereneho.
22.09.2020 - 17:58:53
00
matko001 napísal:
Jednoducho bude fungovat? Ak vymeni aj packu, tak mozno. :-)


Cital som ze ani radenie nemusis menit.
22.09.2020 - 20:41:07
00
davidbarta napísal:
bola tu niekde fotka z cz fora, kde bol prasknuty ram od rockrideru (karbonovy). na tej fotke to vypadalo ze to je skor plast ako karbon. skus pohladat. 1900 slovenskych euriciek by som asi dal do niecoho viac prevereneho.

Neviem či myslíš ten istý, ale bol prerazený vzpriečenym konárom, spodná rámová trubka, bol to HT XC 940 LTD.
22.09.2020 - 20:57:59
01
Tu je ta tema:
https://www.bike-forum.cz/forum/kvalita-karbonoveho-ramu-z-decathlonu
22.09.2020 - 22:46:33
01
Dikes, za link, prečítal som si celú diskusiu, a vychádza mi to 50|50. Našli sa totiž aj takí, pre ktorých by ten náraz nevydržal karbón ani pri overenejších značkách.
23.09.2020 - 17:02:40
01
samozrejme ze je to bullshit ... ked karton dostane koncentrovanu supu kamenom alebo konarom je uplne jedno ake logo je na nom nastriekane ...
03.10.2020 - 14:16:38
07
samko85 napísal:
Keď môžem poprosiť,buď tu do tohto vlákna, alebo do samostatného napísať nejakú recenziu bicykla po dlhšom užívaní, nejaké plusy - mínusy. Chcel by som ho kúpiť, ale 1900 eur je veľa, takže nechcem kúpiť mačku vo vreci. Diikes pekne :-)



Ahoj, ja mam dany bike od minuleho roka najazdene cca 1000KM, jediny problem som mal po kupe ze boli malo dotiahnute capy zadnej stavby a musel som si ich dotiahnut sam (resp sa mi povolili), predna vidlica Manitou mi divne fucala/cvachtala tak som to siel hned reklamovat a na moju spokojnost mi to vymenili za RS REBU (pozor reba je 2 polohova a tlmic je 3 polohovy - chlapik to vyriesil tak ze 1 poloha je otvorene vidla aj tlmak, 2 poloha je vidla closed, tlmak stredna poloha, 3 poloha vidla open tlmak closed ) - na moju vahu su brzdy prilis slabe takze budem urcite upgradovat jak brzdy tak kotuce, dokupoval som teleskopicku sedlovku 150mm, na griplock sa da zvyknut no je to take vselijake, casom upgradnem aj tlmic len ho neviem zohnat v danom rozmere (SidDeluxe - 2 polohy ako vidla a asi vymenim aj griplock) - zatial som spokojny hlavne s vybavenim reklamacie u vidly, na ram je dozivotna zaruka take tam by som sa toho az tak nebal, pozor na tie capy zadnej stavby (upozornoval ma na to uz aj servisak v Decathlone tak som si na to dal pozor).
11.05.2023 - 09:06:15
01
keyboard_arrow_up