Musim povedat ze rohy mi celkom vyhovuju...casto som daval ruky na bok aj ked som rohy nemal. Ale je pravda ze pri zjazde mi vadia - bud tam dam original alebo si kupim nove penove....musim si tiez nastavit sklon brzd aby vyhovovalo...pedale su len basic tie urcite vymenim. A treba mi olej na retaz...staci bajk resp retaz/prevody cistit raz za 3 vyjazdy? v pripade ak je sucho samozrejme...ak blato tak po vyjazde hned...
25.09.2020 - 08:51:31
00
cistenie retaze by som nedaval ako "periodicky ukon" ze raz za 3 vyjazdy.... ked je spinavsia, ocistim po kazdom vyjazde, ked je stale cista, necistim ani po 4. 5. kole :D hlavne je najst si nieco na retaz co vyhovuje tebe a podmienkam co jazdis.... odporucam drzat sa velmi daleko od produktov shimano.
A uz ako sa budes ty starat o svoj pohon, tak dlho ti potom on bude sluzit :)
25.09.2020 - 09:25:13
00
Znamy mi odporucal olej z Decathlonu nejaky vegetable nieco :) ale ja si o tom cosi precitam a rozhodnem sa ktory co a jak...Vcera som si dal prvy vyjazd a slo to dole kopcom naozaj rychlo a dobre akurat som nezamkol prevodnik tak kus skakal. Cize zakazdym ked uvidim retaz spinavu resp zaprasenu tak cistim. Hlavne nechcem aby to zacalo vrzgat alebo nieco...

Ked uz sa o tom bavime - raz este na starsom bajku ked som siel po dazdi a bajk bol cely komplet zablareny tak som ho umyl vapkou ale ta je celkom dost silna...kamos spominal ze sa moze voda dostat do nabojov atd...ako cistite ked je bajk totalne spinavy od blata vsade?
25.09.2020 - 11:38:14
00
Ked vegetable nieco, tak rovno aj slnecnicovy daj. A ked nebudes mat poruke, tak repkovy. Olivovy panensky uz je moc drahy a pouziva sa na biky od 3000 eur.

A teraz vazne - olej, nech je aky chce, bude lapat prach a bordel. Potom mas este moznost tuhych / suchych maziv, ktore pritahuju bordel menej.

Ale v zasade plati co bolo pisane vyssie - ked je spinave, ocistit a namazat. Ja som napriklad dlhodobo spokojny s uplne obycajnym silikonom.

Hlavne ziadne WD40, to nesluzi na mazanie ako sa vela ludi mylne domnieva.
25.09.2020 - 12:49:03
00
Ja môžem odporučiť olej BIKE WORK Normal. Nie je však veľmi vhodný do mokrých podmienok. Bolo by treba častejšie mazať. V suchých podmienkach však neviaže príliš na pohon špinu. Po redizajne fľaštičky však ***** kapátko trocha, horšie sa teraz aplikuje na reťaz. Aplikujem vždy jednu kvapku na každý valček, nechám odvetrať (najlepšie cez noc do rána) a potom handrou poutieram do sucha.
25.09.2020 - 12:53:10
00
Este k tej wapke. Da sa aj tym, ale radsej z vacsej vzdialenosti a na ram. Urcite nie priamo napriklad na naboje. Ale najbezpecnejsi je prud tecucej vody.
25.09.2020 - 13:00:38
00
pietttro napísal:
Znamy mi odporucal olej z Decathlonu nejaky vegetable nieco :) ale ja si o tom cosi precitam a rozhodnem sa ktory co a jak...Vcera som si dal prvy vyjazd a slo to dole kopcom naozaj rychlo a dobre akurat som nezamkol prevodnik tak kus skakal. Cize zakazdym ked uvidim retaz spinavu resp zaprasenu tak cistim. Hlavne nechcem aby to zacalo vrzgat alebo nieco...

Ked uz sa o tom bavime - raz este na starsom bajku ked som siel po dazdi a bajk bol cely komplet zablareny tak som ho umyl vapkou ale ta je celkom dost silna...kamos spominal ze sa moze voda dostat do nabojov atd...ako cistite ked je bajk totalne spinavy od blata vsade?


Vrzgat retaz nebude, kym nie je uplne sucha, pripadne ak ti dazd a blato vymyje vsetok olej z retaze tak bude hlucna, inak by nemala byt... K tej vapke- ked to budes umyvat s rozumom, tak je to v pohode, ale osobne to pouzivam len fakt ako nudzovku, ked je bike absolutny hnoj s 3cm vrstvou blata všade.... len z metra a viac zmyt blato z ramu a kolies, zvysok sa uz "doladi" doma. ziadne striekanie z 20 cm okolo stredu nabojov hlavy a tesneni vidlice a sedlovky... :D
25.09.2020 - 13:23:15
00
nad tym olivovym porozmyslam Flyte :D vies mi hodit link na ten silikonovy pripravok? pozrel by som sa na to...urcite nechcem davat na teraz nieco co viac uskodi ako pomoze. Pozriem aj ten BIKE WORK Normal...ale treba utierat retaz po namazani? sice to vsetko si viem dohladat aj sam :) dik za tipy..

Po vcerajsom vyjazde v lese a rozbitych cestach mam na bajku vrstvu ''hlinneho prachu'' klasika z terenu co bude asi stale...za dazda neplanujem velmi ale urcite si sem tam dam nieco za mokra.
Byvam v panelaku na piatom poschodi a co sa umyvania tyka nemam vela moznosti. Rozmyslal som aj nad tlakovou nadobou co sa pouzivaju zhradkari ta sa da natlakovat...ale nemam tu vela moznosti ako umyt bajk skor len vedro voda a ist pred blok. Ta vapka je od mojho bloku 5 min pesi preto som ju vyuzil raz. Namazanie retaze asi budem riesit obratenim bajku alebo kupenim stojana.
25.09.2020 - 14:28:31
00
flyte napísal:
Ked vegetable nieco, tak rovno aj slnecnicovy daj. A ked nebudes mat poruke, tak repkovy. Olivovy panensky uz je moc drahy a pouziva sa na biky od 3000 eur.

A teraz vazne - olej, nech je aky chce, bude lapat prach a bordel. Potom mas este moznost tuhych / suchych maziv, ktore pritahuju bordel menej.

Ale v zasade plati co bolo pisane vyssie - ked je spinave, ocistit a namazat. Ja som napriklad dlhodobo spokojny s uplne obycajnym silikonom.

Hlavne ziadne WD40, to nesluzi na mazanie ako sa vela ludi mylne domnieva.


Silikon je uplne ze najvaac na houno,kedze strasne lepi prach.Preto sa aj pouziva na pruzenie.Povytahuje pri prepruzeni prach z gufier a nasledne sa ten maglajz pekne vyutiera handrou.
25.09.2020 - 15:43:48
00
vladoNM napísal:
Ja môžem odporučiť olej BIKE WORK Normal. Nie je však veľmi vhodný do mokrých podmienok. Bolo by treba častejšie mazať. V suchých podmienkach však neviaže príliš na pohon špinu. Po redizajne fľaštičky však ***** kapátko trocha, horšie sa teraz aplikuje na reťaz. Aplikujem vždy jednu kvapku na každý valček, nechám odvetrať (najlepšie cez noc do rána) a potom handrou poutieram do sucha.


Tiez pouzivam Bike Work.Do sucha normal,do mokra extreme.
25.09.2020 - 15:45:06
01
Kaper napísal:
Silikon je uplne ze najvaac na houno,kedze strasne lepi prach.Preto sa aj pouziva na pruzenie.Povytahuje pri prepruzeni prach z gufier a nasledne sa ten maglajz pekne vyutiera handrou.


po čom klzáky utrieš, a ostane na nich klzký suchý povrch, ktorý naopak prach odpudzuje...
25.09.2020 - 16:13:36
01
pietttro napísal:
Namazanie retaze asi budem riesit obratenim bajku alebo kupenim stojana.


Retaz sa maze tak, ze sa bike vhodne oprie o stenu a striekas/kvapkas mazivo na vnutornu stranu retaze na valceky.
25.09.2020 - 21:23:02
00
keyboard_arrow_up