Dredd napísal:
Tento konkrétny pako je naozaj pako, a bolo šťastím, že so sebou nezobral aj niekoho nevinného. Ale spájať to so značkou BMW je tak trocha stereotyp

Praxou overeny stereotyp. ;) V ziadnej inej znacke nejazdi tolko mladych / sprostych / nevyburenych (dosad co uznas za vhodne) ako prave v BMW. Pravidelne takych stretavam. Teraz je o jedneho menej, ale nahradia ho dvaja dalsi. Btw. tento konkretny pako podla vsetkeho prisiel o nohu. Aspon podla komentu na FB. Takze asi bude zit a bude zvysok zivota lutovat, ze bol sprosty. To, ze bude roky / desiatky rokov odcerpavat peniaze nas normalnych zo systemu je uz len detail.
16.10.2020 - 18:00:07
01
podla mna je takych viac vo vw golf :)
16.10.2020 - 18:07:18
03
Jezus

Je to Tvoj postreh versus môj postreh z diania na cestách, ťažko povedať koho empíria ma väčšiu váhu😊, ja mám napr pocit že staré desaťročné golfy s nápisom diesel power sa chovajú rovnako nebezpečne :D . Ale ako som písal vyššie v príspevku, pakov je požehnane naprieč značkami.

Ps. Mladý nie som, nevybúrený už hádam tiež nie. Už nejazdím toľko čo kedysi, ale tých 25 tis prebrázdim hlavne po cestách BA a západného slovenska. A vravím, nemám úplne presne ten pocit, čo ty. Mladých chlapcov na starých šunkách prémiových aj neprémiových značiek je plné slovensko. Ale taktiež je veľa mužov v strednom veku na autách hocijakého veku, ktorí si liečia na ceste nedostatok libida. A v meste ako BA rastie aj agresivita starších vodičov, a to som zabudol spomenúť niektoré reprezentantky nežného pohlavia. :makeup:

Z princípu nerád paušalizujem a generalizujem. Vždy treba posudzovať konkrétnu situáciu. A v tejto konkrétnej situácii chcel pako efektne a rýchlo predbehnúť, a na klzkej vozovke sa mu zrejme pri zbytočne rýchlom preradení z pruhu do pruhu šmyklo a označkoval stĺp. Ak píšeš, že nemá nohu (neviem, facebook nemám), tak predbiehať už nebude.

Prajem pekný víkend bez nehôd.
16.10.2020 - 18:26:59
01
Tiez mam pocit z bratislavy ze skor stari fotrikovci si potrebuju na oktaviach a kodiakoch dokazovat nieco, robit napriek ked neni po ich a pod. nervozitu robit na ceste. Mne sa v blave jazdi dobre, ja nemam problem, skor ked vidim znacku GA alebo DS, to radsej extras spozornim.
16.10.2020 - 18:57:06
00
Starší bavor/audi so silným motorom žiaľ najčastejšie končí v rukách novo-vodičov. Keď sa pozriem len u nás v dedine, narátam ich do desať. Resp. do 8...jeden si neuvedomil zadný náhon na zodraných zimákoch a druhý s A5 2,7 zas nemá prachy na servis...keď som v tom aute sedel pred rokom, keď ho kúpil, málo 430000 km....
16.10.2020 - 19:14:07
02
Robio napísal:
lol to mi pripomenulo ako som dostal raz davno skoro infarkt ked otec predbiehal s 1.2HTP trojvalcom vo fabii nejake auto na okreske(bolo to tesne po krizovatke, takze sme obaja este zrychlovali na 90kmh ) a z horizontu sa vyrojilo auto, bolo relativne daleko ale chapete ma, my sme predbiehli zhruba rychlostou ako sa predbiehaju kamiony na dialniciach. Dnes sa na tom smejem ale vtedy ma zalial studeny pot. A otec to zaklincoval este agrumentom na moju nespokojnost s danym manevrom ze " ved mal ten oproti pribrzdit".


Stalo sa aj mne. Obiehal som kamion hore miernym kopcekom hned za pomalou zakrutou. Prekvapenie pre mna bolo, ked cca na urovni druhej napravy kamion dosiahol rovnake zrychlenie ako ta fabia. A ja som uz nemal do coho podradit
16.10.2020 - 22:25:45
00
Par stran dozadu sa riesili zimne gumy na SUV. Ziadna slava podla tohto clanku.

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/563736-adac-test-zimnych-pneumatik-na-suv-sa-skoncil-biedne-len-jeden-plast-je-dobry/

A celorocne uz vobec nie.

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/565530-adac-test-celorocnych-pneumatik-je-bez-vitazov-aj-najlepsia-je-zla/
16.10.2020 - 23:34:36
01
Za tym je urcite EU, ktora to robi cielene, aby sa znizili predaje SUV a teda emisie!!! Sdyelaj kim nesmazu!!!
17.10.2020 - 00:15:23
01
Kolega vozi cely jar leto jesen celorocky, vraj dobre drzia aj na suchej ceste aj na lesnej. A na zimu dava zimne. Ale on nema prave suv. On ma x-traila co je viac terenak ako suv
17.10.2020 - 10:47:25
00
Celorocky su samozrejme kompromis.
Ked Michelin prvy krat porovnal svoje zimne pneu so svojimi celorockami CrossClimate, bolo to halo. Ale vo svojich prospektoch zamerne neuvadzali jednu vlastnost - handling za mokra. V dalsej generacii to bolo vylepsene a teraz si myslim, ze na nase zimy postacuju celorocky. Samozrejme, ak sa chodi na chatu niekam na Oravu nema zmysel. Ale radsej kazde 4 roky vymenit, ako mat stare zimne a letne.
Ja som prave kupil Matador AllWeather2 na VW T4, tak po zime dam info. Na kopce mam retaze.
17.10.2020 - 11:18:56
01
lapaloma napísal:
Kolega vozi cely jar leto jesen celorocky, vraj dobre drzia aj na suchej ceste aj na lesnej. A na zimu dava zimne. Ale on nema prave suv. On ma x-traila co je viac terenak ako suv


... nie je 😎.
17.10.2020 - 11:20:05
02
Ked som objednaval na navaru letne, tak po dodani som zistil, ze je na nich 4 season M+S. Pre SUV to je asi celosezonna letna a zimna podla podnebia ktore prevazuje. Na zimnych nokianoch je len M+S teda leto im nechuti.
17.10.2020 - 11:42:22
00
A pri celoročných gumách (podľa mňa blbosť) pozor na jednú zásadnú vec. Už som sa stretol s tým, že sa stala nehoda a poisťovňa sa vyzula z udalostí s odôvodnením nesprávneho použitia pneumatík na povrch a stav vozovky.
17.10.2020 - 11:56:30
00
Riesite tu tie pneumatiky ako keby ze vsetci chodite na hrane ich vlasnosti. Bez debaty je idealne mat tie najlepsie pneu, aj 10% rozdiel moze znamenat ubrzdenie alebo naraz a nasledne auto na odpis ale neviem no, nieje lepsie hm, co ja viem, napr. davat viac pozor ked prsi alebo je sneh a upravit jazdu vlastnostiam vozovke?
17.10.2020 - 12:09:59
06
Tak to s tou poistovnou asi skusali, ci bude protestovat. Ta celorocka je legalna, splna vsetky podmienky, inak by sa samozrejme nepredavala.
Casto mavam debaty, ake pneu kupit, lebo pracujem v Conti.
Moja odpoved je - chces dobre brzdy? Priplat si za premiovu. Ale rataj so skorsim oderom, aj ked aj oder sa vyvojom zlepsuje.
Mas Fabiu, nie si Schumacher? Kup si budget.

Hlavne za volantom pouzivaj rozum.

Nakoniec - kazdy riesi cenu pneu na aute, ale cena za pneu na bajk je v pohode - pritom stoja rovnako :)
17.10.2020 - 12:24:02
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up