Ako som písal , akcia a následná reakcia ... samozrejme , výklad nariadení hlavného hygienika môže byt rôzny , no zákon mu už vysvetlil ako sa mýlil 😎 . Apropo , nákaza už na tomto štadióne bola u amatérskych dospelych hráčoch 🧐 . Stále nič ?

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22512863/policia-preverovala-udajny-tajny-trening-v-zamknutej-arene-naratali-18-korculiarov.html
18.10.2020 - 07:50:11
00
Mali by to spraviť cez pracovný týždeň, dať to dobrovoľne, a kto sa dá otestovať, dostane deň voľna ktoré preplatí štát. To je dostatočná motivácia....
18.10.2020 - 08:20:09
11
matt napísal:
takze neucast sa bude akceptovat iba tym, ktori maju prave priznaky toho co sa ma testovat? :) ...moze byt, well done


Dalsi vazny dovod je neucast na volbach. Nemusi sa im podarit najst miestnost. :D
18.10.2020 - 08:24:51
00
ivan napísal:
Testovanie bude povinné s vynimkami. Akceptuje sa len neucast s potvrdením od lekára pre závažné dôvody - zvýšená teplota, kašel, ...


To máš odkiaľ. nemôžu ti to povinne nakázať museli by zmeniť zákon. Nech sa testuje Mastelo. Do miestnosti kde sa za deň vystrieda niekoľko tisíc ľudí a budú tam fungovať ľudia s jednými rukavicami celý deň mňa nikto nedostane.
18.10.2020 - 08:36:11
04
Zabudol som dat na konci ,, :D ,,
18.10.2020 - 08:44:11
00
a budú to robiť vonku pod stanmi :)
18.10.2020 - 08:52:13
00
Jaj tak potom OK. Inak najviac sa mi páči tento Matelkov výrok "Pripustil, že ľudia, ktorí sa odmietnu dať otestovať, nebudú môcť využívať niektoré sociálne výhody, napríklad poberať niektoré dávky alebo daňové úľavy" Už len preto tam nepôjdem, že mi to ide niekto takýmto spôsobom prikazovať a vyhrážať sa. Keď si chú urobiť z niekoho testovacie potkany, tak ich je tam plný parlamentť možu sa testovať aj každý deň. Inak neviem načo je toto dobré, keď všetci negatívny už na nasledujúci deň negatívny byť nemusia.
18.10.2020 - 08:56:04
04
Prislo mi v messengeri:
Asi málo ľudí pochopí, čo teraz napíšem, ide o veľmi neintuitívnu matematiku, ale Matovič sa chytil do pasce podmienenej pravdepodobnosti. Test ktorý ide vykonať, má 2 percentnú pravdepodobnosť, že nenakazeného vyhlási za nakazeného. To vyzerá ako dobrý deal, lebo veď sú to len dve percentá. Problém je, že sú to 2 percentá z otestovaných a nie dve percentá z nakazených. Nakazených je maximálne niekoľko desiatok tisíc, najbujarejšie odhady hovoria o 200000, najmiernejsie o 30000. Ak však otestujete 5000000 ludí, tak dve percentá omylom budú určené ako nakazené, tj 100000 nenakazených bude omylom vyhlásených za nakazených. Takže na jedného odhaleného nakazeného bude cca jeden omylne určený. Čiže, ak vám vyjde test pozitívny, aká je pravdepodobnosť, že ste naozaj nakazený? Je to čuduj sa svete 1:1, t.j. ako keby ste si hádzali mincou... Možno je to lepšie ako nerobiť nič... samozrejme rešpektujem zákony a nariadenia, ale niet divu, že ten nápad v inej krajine zatiaľ nepoužili...
18.10.2020 - 09:00:28
00
Ako je to s tymi 2% ?
citam na aktuality.sk toto:
"Matovič na tlačovej konferencii uviedol, že nakúpené testy by mali odhaliť síce iba 30 percent pozitívnych prípadov, ale až 80 percent infekčných prípadov, ktoré vírus v spoločnosti ďalej šíria."

Cize nam tu bude aj po plosnom testovani behat 70% false negative, ktorí sa infekcní stanu o par dní ... ci ako to je teda ? Ci tie 2% su false positive ?
18.10.2020 - 09:06:17
00
Táto celá šaškáreň je len príprava na lockodown, ktorý aj tak príde a 53 mega minieme na to, aby si Matelo zarkril svoju vlastnu r.ť a vykrikoval, že on urobil všetko čo sa dalo. To že celé leto je..li na všetko, ľudia si chodili kade tade, slovensko bolo plné mluvících sandalkárov nikoho teraz netrápi. Druha kravina bola začať školský rok v septembri hneď ako sa ľudia s deťmi povracali domov z dovoleniek.
18.10.2020 - 09:25:59
02
vlastoch napísal:
Ako je to s tymi 2% ?
citam na aktuality.sk toto:
"Matovič na tlačovej konferencii uviedol, že nakúpené testy by mali odhaliť síce iba 30 percent pozitívnych prípadov, ale až 80 percent infekčných prípadov, ktoré vírus v spoločnosti ďalej šíria."

Cize nam tu bude aj po plosnom testovani behat 70% false negative, ktorí sa infekcní stanu o par dní ... ci ako to je teda ? Ci tie 2% su false positive ?


Zrejme pre menšiu citlivosť antigénových testov oproti PCR bude falošne negatívnych tak veľa. Tí ale, ktorí už budú pri antigénovom teste určení ako pozitívni sú najväčšími prenášačmi lebo majú v sebe veľkú ,,nálož,, vírusu. Treba eliminovať šírenie nákazy hocako aj ked sa antigénovými testami neodhalí podstatne viac ako chybných 2 %.
18.10.2020 - 09:26:55
00
Trocha špekulujem, ale nechce Matovič skor odvrátit pozornost od seba, od svojho vystúpenia v Bruseli, alebo sa pripravuje na lockdown s tým že ukáže prsom na inych (ludí, SaS,....)? Lebo nezdá sa mi, že by mal nejaku oporu, at už v armáde, či medzi odborníkmi. Na tlačovke sám, vela otázok, žiadne odpovedi. Idea je to pekná, ale nie som si istý praktickou realizáciou. To že sa vyhráža je síce od neho pekné, ale ani v čase nudzového stavu? si nemože dovolit čokolvek.
18.10.2020 - 09:34:10
00
Nech si pán Matovič najprv prečíta ústavu, apotom zistí, že tie jeho vyhrážky sú úplne mimo. Mimochodom novinári už vyčmuchali prvý problém s nákupm testov a čisto náhodou je to trnavská firma 😀😀 https://www.topky.sk/cl/10/1989203/KORONAVIRUS-Prvy-zadrhel-v-plosnom-testovani--Stat-nakupil-od-firmy--ktora-je-vysoko-zadlzena-
18.10.2020 - 09:38:11
01
https://www.aktuality.sk/clanok/831508/koronavirus-sulik-sa-postavil-za-matovica-plosne-testovanie-je-spravny-krok/
18.10.2020 - 09:47:25
00
Veď jasné Sulíkovi to vyhovuje, bol by blbec keby bol proti. Ten urobí teraz všetko len aby sa vyhol lockdownu, ale už to posr.li a ten tak či tak príde. To že pajáci, ktorí tomu nerozumejú niečo tvrdia je jedna vec, ale podstaný je názor epidemiológov. Tým ale nemyslím toho hladného Mikasa ale tých naozajstných.
18.10.2020 - 09:51:07
00
keyboard_arrow_up