No a presne ten údaj tam chýba, je pružinová a lebo vzduchová? :) veľmi zlý popis má ten bike pritom môže byť celkom v pohode na také bežné mtb jazdenie ale keď to čítam, no sklamaná som
21.10.2020 - 13:58:33
00
Tak to si treba overiť u predajcu :)
Asi by som skôr veril obrázku - z neho ako už bolo napísané vyplýva, že tam je pružinová vidlica.
21.10.2020 - 14:07:28
00
Volil by som CTM Carisma z dovodu, ze vidlica je u Btwin otazna a jednoprevodnik s najlahsim 32/46 je o dost tazsi nez 22/36 u CTM. Vzdy je dobre mat v zalohe prevody, ked nie som "profik". Este treba jednu vec k vybornemu vysvetleniu od fixsky: Dvojprevodnik ma pri preradeni obrovsky skok castokrat okolo 14 zubov. Plynulosti pedalovania to vobec nesvedci, resp. musi clovek zaroven radit vzadu "opacne" pre zmiernenie. Moderne riešenie je jednoprevodnik, ale ten ma nevyhodu obmedzeneho rozsahu kazrty (bud chybaju rýchle prevody alebo naopak lahke). "Staré" trojprevodniky maju vyhodu, ze zmena rychlosti je plynulejsia a rozsah prevodov v oboch smeroch je bezkonkurencne najvacsi.
29.10.2020 - 22:41:30
02
Súhlasím s tvojim porovnaním bicyklov. Ešte k tomu radeniu. Tam je často problém medzi riadidlami a sedlom ? nič v zlom ale často nie je fér viniť prevodníky. Poznám osobu, ktorá si pred každou jazdou u muža overí, či má dobrý prevod a ide (na hrádzu) a preraduje si len keď idú spolu a to podľa jeho pokynu lebo tomu proste nerozumie. Nevadí, ja si zas neviem nastaviť mobil... Každopádne u jednoprevodnikov sa často stáva, že ak niekto ide po teréne, kde sa nahle meni profil tak po zjazde pred prudkým stúpaním nestihne vyradiť celú kazetu. Na viac prevodníku to bolo rýchlejšie vďaka tomu rozdielu vpredu. Bike s 1x11 sa ťažko kupuje tomu, kto si to nevie predstaviť a prepočítať. 1x12 je už lepšie, no tam to ide aj do peňazí. Myslím si, že na horský bicykel v tejto cene okolo 600 sa viac prevodník dáva z dôvodu, že tým nič nepokazia lebo ten rekreant tam má aj veľmi ľahký prevod a naopak, aj taký na rovinky.
29.10.2020 - 23:03:28
02
Ano, presne tak. Len to uz zabiehas do temy "Ako bicyklovat" aneb "Kazdy sme nejaky". Cisto technicke veci uz ma OP vyssie vysvetlene a na prvy "pohlad" mi pripada, ze vozit sa snad uz trochu bude vediet (prisla si po radu az sem na forum a ma uz celkom spravne info o svojej vyske vs. velkosti ramov,...).
Este sa pytala na 26 vs. 27,5 - Vacsi rozmer sa dnes da brat ako novy standard namiesto 26. Trh a vyrobcovia sa tak rozhodli :) S vyskou 174cm nemusi byt problemom ani bici na 29kach koleach, resp. "uni" ram, ako uz bolo spomenute.
30.10.2020 - 12:43:55
00
Ahojte, dakujem za prispevky, stale super docitat sa uzitocne tech info, hlavne co sa tyka 1-2pily. Bajk uz mam doma, isla som do Treku, 2*8, 29". Po prvych 100k mozem povedat, ze na 90% mi staci vpredu velky prevod, teda aj vyjazdy boli zvacsa rovina. Je pravda aj to, ze je vacsi skok medzi preladenim na mensiu pilu vpredu, ked som vzadu uz na 8. Riesim to "podradenim" vzadu na mensie, aby nebol zrazu pocit slapania na prazdno ? Toto sa mi osvedcilo aj na cestaku, kedy do kopca potrebujem lahsi zaber na pedaloch, ale stale nie najlahsiu kombinaciu. Samozrejme, nekrizim si retaz kade tade ?
30.10.2020 - 17:22:46
00
8 je najmenšie tak nemáš ako ísť na menšie. Vzadu je 1 najväčšie a vpredu menšie. Takže ak máš zaradené 1x1 tak máš najľahší prevod. Hlavne, že si spokojná 👍
30.10.2020 - 17:40:14
00
Hlavne, ze sa chapeme 😁👍👍
30.10.2020 - 17:42:49
00
2x8 je teda dobra exotika. Ale ak vyhovuje, preco nie.
30.10.2020 - 17:55:51
02
keyboard_arrow_up