FeroBiker12345 napísal:
Chcem sa spyta ci by mi niekto vedel poradit ci by sa dala 80mm pruzinova vidlica prerobit na 100mm alebo 120mm.

ak nemapíšeš presne výrobcu, typ a ročník , odpovede sa nedočkáš, nemáme vešteckú guľu.
ideálne aj fotky vidlice s popismi
05.11.2020 - 20:11:40
00
Ok zajtra pofotim a poslem
05.11.2020 - 20:23:58
00
Mám na bicykli SR Suntour XCM-RL, 100mm, hydraulic cable actuated lockout, Coil, 46mm offset (29") a vidlica sa po stlačení páčky na uzamknutie na riadidlách správa úplne rovnako ako keď je odomknutá. Keď pozerám lanko napojené na vidlicu, tak sa pri zamknutí trochu stiahne, ale žiadny efekt sa nedostaví. Viete poradiť, čo to môže byť a prečo sa vidlica nezamyká?
13.12.2020 - 19:16:13
00
No zrejme bude problem v tom zamykani. Rozobrat, premazat bowden, spravne zmontovat.
15.12.2020 - 19:19:10
00
milarin môže byť aj patrona vytečená, ale najprv skús napnúť lanko štelovátkom pri ovládaní, či to nepomôže. Skontroluj skrutky čo držia kryt lock-outu na korunke či sú dotiahnuté. Alebo či sa neuvoľnila skrutka čo drží lanko.......

Správa sa tak od začiatku, alebo od nejakej udalosti?
15.12.2020 - 21:18:03
00
misoR aJoN ďakujem za reakcie. Cyklistická terminológia mi je cudzia, takže netuším, čo znamenajú pojmy ako korunka alebo patrona. Bicykel je nový, v záruke, ale posielať alebo osobne ísť do centrály v Hrádku mi príde kvôli uzamykaniu vidlice zbytočné. Na YT som našiel videá, ale všetky sú pre vidlicu, ktorá má uzamykanie priamo na nej. Nie také, kde je uzamykanie na riadidlách.
16.12.2020 - 19:23:15
00
Pri tejto vidlici je lockout len na okrasu,ako v podstate aj cela vidlica.Neviem o ziadnej,kde by to fungovalo,aj ked je to samozrejme mozne.
16.12.2020 - 20:38:24
00
milarin Patrona je uzavretý diel. Tlmiaca patrona je vnútri vidlice, spomaľuje jej spätný chod a umožňuje zamykanie zastavením prietoku média.
Korunka je časť vidlice kde sa spájajú vnútorné nohy vidlice s krkom vidlice. Je to tá vodorovná časť pod rámom.
Na jej pravom konci z pohľadu jazdca je krytka, ak neni dotiahnutá, mechanizmus diaľkového ovládania nedostatočne zasunie tlačítko na patrone. Alebo sa môže dostať do nesprávnej polohy......

máme aj takúto tému
https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/slovnik-bike-vyrazov-t28068.html

Kaper už som videl pár takých kde lockout fungoval.
16.12.2020 - 21:17:48
00
Kaper nie je také tvrdenie snobizmus? Uznávam, že od vidlice v hodnote do 100€ nemôžem čakať zázraky, ale keď je raz avizované, že disponuje uzamykaním na riadidlách, tak by bolo logické očakávať, že to bude fungovať. Možno nie tak, že vidlica bude ako prikovaná, ale aspoň nejaký rozdiel by sa hodil.

aJoN slovník pozriem, aspoň sa niečomu priučím. Díky! Každopádne, nejaké nápady? Mám to reklamovať? Mám sa s tým skúšať zabávať sám? Mám sa na to vykašľať a neriešiť? Ako píšem vyššie - nečakám zázraky, ale aspoň akú také funkčnosť áno.
16.12.2020 - 23:19:32
00
Nie nieje to snobizmus.Ja nemam na to,aby som mohol byt snob.Aj keby,myslim,ze by som nebol.Par znamych zacinajucich cyklistov tu vidlu mali a nikdy nefungovala ako mala.Najnovsia co som skusal ale bola tusim 2018,to musim uznat.
16.12.2020 - 23:33:08
00
Kaper tak toto je 2020, a zatiaľ tiež nefunguje. :$
17.12.2020 - 01:01:03
00
milarin napísal:
Mám to reklamovať? Mám sa s tým skúšať zabávať sám? Mám sa na to vykašľať a neriešiť? Ako píšem vyššie - nečakám zázraky, ale aspoň akú také funkčnosť áno.

Ak to máš v záruke, zanes reklamovať tam kde si kúpil.
Ak máš trošku zručnosti, môžeš sa pozrieť pod tú krytku, ale ak dačo domrvíš, ťažko ti uznajú reklamáciu.
Keď vyskrutkuješ dve skrutky na korunke, nadvihneš viečko dostaneš za k vrchu patrony.
Zatlač kolík v prostriedku a skús či bude vidla zamknutá.
Ak bude zamknutá, problém je v ovládaní, ak nebude zamknutá, problém je v patrone.
Keby si to išiel otvárať, najprv prepni ovládanie na riadítkach do polohy otvorené.
17.12.2020 - 06:47:53
00
aJoN záruka je v mtbiker shope, ale chodiť kvôli tomu do Hrádku? Zručný som asi tak, že zvládnem vymeniť žiarovku v stolovej lampe, tak neviem, či sa odhodlám ísť do toho sám. Z tvojho popisu to síce neznie náročne, ale kto vie... No uvidím. Ale každopádne zatiaľ ďakujem za rady.
17.12.2020 - 16:10:38
00
Ked sa ti tam nechce jazdit a nechce sa ti to opravovat, tak jazdi bez zamykania :) A pojdes tam, ked budes mat cestu...Nemas v profile bydlisko, takze nikto nevie, ako daleko to mas
17.12.2020 - 22:59:37
00
misoR keď kliknem na môj profil, bydlisko tam vidím. Som myslel, že je to viditeľné verejne. Každopádne som vo Zvolene, takže Hrádok je náležite od ruky. A nehovorím, že sa mi to nechce opravovať - práve naopak - rád by som skúsil. Len to nechcem pokaziť úplne, ako že sa to napríklad zamkne a nebude to pružiť už vôbec. Lebo ktovie, čo sa môže stať. Videonávod som zatiaľ nenašiel.

A uznávam, že to nie je vec, ktorá by mi bránila v jazdení. Skôr, že keď to tam je, tak by to malo fungovať. A vŕta mi v hlave, či v tej vidlici nemôže byť aj iný problém, keď toto nefunguje. Možno len hľadám problém, kde nie je. :$
18.12.2020 - 08:25:19
00
keyboard_arrow_up