Ok, som len rada, že ti je teplo, no tie ponožky sú fakt mega mega hrubé, teda kým sa nesperie tá huňa vnútri ? tiež mám väčšie tie zimné tretry (mt91) ale toto tam pchať nebudem. Jednak sú hrubé a dvojak sú bez tvaru. To asi nevadí rybárom a poľovníkom keď stoja/sedia ale mne to vadí. Som rozmaznaná na pekne tvarované moderné ponožky, ktoré sa nehrčia pred prstami a tieto mi pripomínajú časy, ked sme lyžovali v pančuchách, na ktoré nám mama ešte obliekala hrubé pletené ponožky, také bez elastanu samozrejme ?? furt ma dačo tlačilo aj v o dve čísla väčších lyziarkach.
15.12.2020 - 08:51:14
01
Jaiub Shimano windstopper thermal su hrube rukavice do nuly a mrazov, to si oproti Siberianom moc nepomozes. Mozem ale potvrdit, ze dychaju lepsie ako noname membrany a takisto Primaloft "hreje" aj ked sa ruky mierne spotia. Co sa tretier tyka, tak ja mam na zimu NW Ratptor TH, ktore nemaju ziadnu membranu, iba zvrsok bez vetracich dierok a zateplenie Thinsulate. Od frkajucej vody mi nikdy nepremokli a to nemaju ani tu neoprenovu manzetu. Na zimu davam jedny hrube aplaca/merino ponozky Husky polar a zatial mi nikdy nohy neomrzli. Tretry mam o cislo vacsie - tie ponozky su fakt hrube a uplne to staci. Vyhodou tychto lahsich (nie uplne zimnych) tretier bez membrany je, ze ak nahodim tenku ponozku, su nositelne az do 10° sychraveho pocasia bez potenia. Mam tak pokrytu nie len zimu, ale aj jar/jesen jedinym parom.
15.12.2020 - 08:59:45
10
Tak to je super, tieto magma sa robia aj bez manzety a predpokladam ze su ako nastupca prave tychto raptor th. Inac myslim ze rozdiel je iba cisto v tej manzete a ostatne je rovnake. Takze len sa utvrdzujem vo vybere a idem do toho ;-)
Ono inac tie nw zimne tretry vseobecne vyzeraju ako obycajne letne tretry, samozrejme s membranou/zateplenim a iba ta manzeta je tam navyse. Narozdiel od takmer vsetkych ostatnych vyrobcov.
15.12.2020 - 09:22:24
00
fixska tak to si rozmaznana riadne :D... s tymto nastastie nemam problem, ani ked mam ponozky naopak a potocene prsty
15.12.2020 - 09:29:08
00
Jaiub len nazor - prezi zimu v tom v com si jazdil minulu. a na jesen kup ked bude vyber - to co chces. v zime uz nic nieje - vsetko vypredane. minulu som sa tak ponahlal s kupou gati - nakoniec zobral jedny drahe co som ani nechcel ale nic ine nebolo a nadavam si. nakoniec ma kupa tych co som chcel neminie no zbytocne sa mi to predrazilo.
15.12.2020 - 10:40:19
00
Ale to som si hovoril uz minulu, ze uz tolko vydrzim a tuto kupim :-D No v oktobri, ked bolo vsetkeho dost, navyse tie mw7 boli aj v akcii za nejakaych 140€ alebo mavic za ~120€ tak som zavahal, ze vsak naco mi budu ked ich este nepotrebujem a vsak budu dalsie... :tmi: Teraz si bucham hlavu o stenu a vyberam niekolko tyzdnov nahradu z toho co je dostupne... :x
15.12.2020 - 10:46:26
00
Rumakk napísal:
fixska tak to si rozmaznana riadne :D... s tymto nastastie nemam problem, ani ked mam ponozky naopak a potocene prsty

Zas na druhej strane dnes už každé bežné ponožky určené na outdoor držia, majú relatívne dobrý tvar okolo prstov a nezošuchujú sa ako tie, v ktorých som prežila každú zimu v detstve - viď príloha :D nevrav, že si ich nepamätáš. To si si obul a kým si z detskej došiel do chodby tak si ich mal "na pol žrde" pod pätou :D :D
Ale originál vojenské ČSĽA boli super, tie mali aspoň aký-taký patent. A dávam ti za pravdu, že hľadať ponožky u rybárov/poľovníkov sa oplatí. Aj v armyshope sa dá dobre nakúpiť takýto tovar za pár eur.

Prílohy:

b21dd2e4aac328fd2332f009a68c1afd.jpg
b21dd2e4aac328fd2332f009a68c1afd.jpg 52.8 KiB thumb_up1thumb_down

15.12.2020 - 11:12:31
00
fixska jasneee :D... ale ja bezne doma nosim https://www.armyvypredaj.sk/Ponozky-vojenske-zimne-original-CSLA-nove-d397.htm a v tychto mam pocit ze mi hori noha po par min... soudruzi to dobre vymysleli...
15.12.2020 - 12:25:07
10
Jaiub napísal:
Ale to som si hovoril uz minulu, ze uz tolko vydrzim a tuto kupim :-D No v oktobri, ked bolo vsetkeho dost, navyse tie mw7 boli aj v akcii za nejakaych 140€ alebo mavic za ~120€ tak som zavahal, ze vsak naco mi budu ked ich este nepotrebujem a vsak budu dalsie... :tmi: Teraz si bucham hlavu o stenu a vyberam niekolko tyzdnov nahradu z toho co je dostupne... :x

Aj som váhal v sept. aj v oktobri ,, v nov. už ničoho nebolo ,nakoniec som z CZ Shopu shimano SHMW 510 za parádnu cenu 105 E
15.12.2020 - 16:05:43
00
ahojte, ako ste na tom s velkostou tretier MAVIC, ist podla klasickej obuvi? Zatial mam NW letne tretry 47, Shimano letne 48, Force zimne 48 (su mi vacsie a zniesol by som kludne aj 47 s hrubou ponozkou)
16.12.2020 - 13:45:03
00
Ešte k tým Northwave Extreme XTC GTX (čiže GoreTex) - áno, je v nich chladno pri nízkych teplotách. Ale neoprénový návlek na špičky to, zdá sa, úplne vyriešil. Skúšam od tejto sezóny, ešte neboli poriadne mrazy, ale zatiaľ fakt super. Noha sa v nich nepotí, ale ani príliš nedýchajú - po jazde ich treba nacpať novinami, aby riadne vyschli.
16.12.2020 - 14:43:20
00
Podľa mna aj tie super a tretry nad 200 E sú vo vnútri po výjazde vlhké , oni v podstate zkondedenzujú , zvonku sú studené a v nútri je teplo
16.12.2020 - 14:49:10
00
marcels napísal:
Ešte k tým Northwave Extreme XTC GTX (čiže GoreTex) - áno, je v nich chladno pri nízkych teplotách. Ale neoprénový návlek na špičky to, zdá sa, úplne vyriešil. Skúšam od tejto sezóny, ešte neboli poriadne mrazy, ale zatiaľ fakt super. Noha sa v nich nepotí, ale ani príliš nedýchajú - po jazde ich treba nacpať novinami, aby riadne vyschli.

Tretry pomaly za 250e a k tomu ešte návleky - tak to je nonsens :rofl: :rofl: :rofl:
16.12.2020 - 14:51:49
00
Je, ale čo zrobíš? :)
16.12.2020 - 15:02:26
00
ja mam tie NW a mne je v tom zima, este aj s vyhrievacimi vlozkami :)
ale tak to su moje nohy
16.12.2020 - 15:10:04
01
keyboard_arrow_up