myslím si,že sa dočkáme reálnych covid pasov.proste bez očkovania nevycestuješ,stačí ak to zavedie jeden a už to pôjde.Tento kolotoč si už nikto nebude môcť dovoliť aj ďalší rok.Predpokladám,že s tým prídu aj veľké firmy.Jednoducho dobrovolne povinne sa budeš musieť dať zaočkovať.
17.12.2020 - 18:50:32
00
So získaním kolektívnej imunity vakcináciou je to jednoduché. Najprv sa zaočkujú tí čo majú záujem a zvyšok aby bolo spolu 70 % sa dolosuje z nezáujemcov. :D
17.12.2020 - 19:05:17
00
A v čom je akože problem s vakcináciou? Narastie Vám tretia hlava , abo úd odpadne ? Nechápem ... chcete byť taki prírodní , až na to zakapete . Mi len z toho vychádza .
17.12.2020 - 19:45:04
04
Joe70 napísal:
Zodpovední na celom svete by sa mali vážne zamýšľať ako to bude s vakcínami. Na dobrovoľnej báze to fungovať nebude. Bude to rovnaký prepadák ako dobrovoľné testy. Na Slovensku sa nedá zaočkovať ani polovica ľudí. A vo vyspelých štátoch to tiež nebude 80%. Ľudí treba začať na to začať pripravovať, že testy budú povinné. Alebo nech rovno hneď teraz ustúpia dezolátom a všetky opatrenia zrušia. Načo to budú naťahovať ďalší rok.


Určite to časom bude musieť ísť do roviny povinnosti. 40 percent ľudí je málo. Ale možno keď kľaknú nemocnice, tak si ľudia uvedomia, že keď nebudú môcť sa dopracovať k nejakej operácii a pod. Druhá vec je, že nemôžeme takto niekoľko rokov trápiť aj ekonomiku. Proste minimálne, ako píše triki, to zavedú firmy a nakoniec sa nejaké potrebné číslo dosiahne... Ja som v školstve, takže budem musieť povinne...
17.12.2020 - 19:50:53
00
Ja tu vidím problém, že zaočkovať sa bude musieť každú jeseň pred sezónou a to 2x. V UK stihli za týždeň cca. 180 tis. očkovaní. Ak by sa to aj natiahlo na dva mesiace, tak to vychádza 11 mil. injekcií týždenne.
Na Slovensku to je okolo 800 tis. injekcií týždenne. Neviem, či to je reálne.
17.12.2020 - 19:57:42
00
mna ohladom ockovania zaujima iba jedna vec, ci bude ucinne iba rok ako napr. ockovanie proti chripke, alebo nieco trvalejsie ako napr. voci tetanu.. čip mi nevadí :-)
17.12.2020 - 19:58:36
00
Takze zhrniem to ... mame liek , ale ľudia ho odmietajú . Nechápem , normálne nechápem . Možno ich vzrušuje predstava či to dostanú , od koho bo chcú tipovať , či zomrú alebo len soplík ich bude otravovať . Nenormálne vzrúšo 😂

RoyalNatal a v čom je problem preočkovať každoročne pokial tu bude s nami ten vírus ?
17.12.2020 - 20:04:10
00
Ramon1 nie je to problem, len sa pytam aky je predpoklad ucinnosti, osobne nemam averziu voci ihlam
17.12.2020 - 20:07:20
00
Sám neviem , vírus je jeden z menej mutujucich , takze vakcinácia by mala byt dlhsie účinnejšia . Chripkovy vírus treba kazdy rok preočkovať .
17.12.2020 - 20:16:10
00
Znovu sa pytam. V com je ina vakcina od prirodzene ziskanej protilatke pri prekonani choroby? Alebo prekonanim sa ziadna odolnost netvori?

Edit, neomdietam vakcinu, len by som toto rad pochopil


Naposledy upravil lapaloma dňa 17.12.2020 - 20:25:47, celkovo upravené 1 krát.

17.12.2020 - 20:25:11
03
Ramon1 napísal:
A v čom je akože problem s vakcináciou? Narastie Vám tretia hlava , abo úd odpadne ? Nechápem ... chcete byť taki prírodní , až na to zakapete . Mi len z toho vychádza .

Ked sa vyrobca vakciny zbavil zodpovednosti za nasledky po ockovani, tak volaco sa moze stat. Preco mame v rodine 30 ludi co ich ustipla vcela a nic sa nedialo a jedno dievca ustipla a mala anafylakticky sok?
Musia sa niektori obetovat za ostatnych. Niekomu by nejaky ine ochorenie zostalo do smrti skryte. Dalsi problem moze nastat ak zaockuju uz nakazeneho s rozbiehajucim sa covidom, Protilatky sa vytvoria az za 2-3 tyzdne. Oslabeny vakcinou a este aj covid. A ak este taky dostane anafylakticky sok.
Tie stare overene vakciny aspon vieme, ze su akotak bezpecne a len malo ludi ma nasledky.
https://www.joj.sk/v-siedmom-nebi/novinky/412351-zuzana-zostala-po-ockovani-ochrnuta-kratko-na-to-sa-na-are-zacal-boj-o-jej-zivot
17.12.2020 - 20:25:43
01
Ramon1 napísal:
a v čom je problem preočkovať každoročne pokial tu bude s nami ten vírus ?

No ty si lekár. Je reálne každú jeseň pichnúť v priebehu pár týždňov 8 mil injekcií? Proti chrípke sa veľa ľudí očkovať nedáva. Proti covidu by sa muselo dať zaočkovať možno 80% ľudí každý rok, aby skončil tento cirkus. Pri očkovaní musí byť zatiaľ vždy lekár. Je možné na Slovensku každý týždeň zaočkovať 800 tis. ľudí? V UK ich neviem prečo zaočkovali za týždeň iba 180 tis.
17.12.2020 - 20:48:17
01
lapaloma napísal:
Znovu sa pytam. V com je ina vakcina od prirodzene ziskanej protilatke pri prekonani choroby? Alebo prekonanim sa ziadna odolnost netvori?

Edit, neomdietam vakcinu, len by som toto rad pochopil


Presnejsie sa to povedat da az po roznych studiach, ale vseobecne povedane, dobra vakcina ma potencial byt lepsia ako prekonanie choroby, pretoze ju dokazes presne cielit na to, co si telo dokaze najlepsie dlhodobo zapamatat a takisto ju vies davkovat tak, aby telo poctivejsie preslo tym uciacim sa procesom. Preto su napriklad niektore vakciny podavane vo viacerych davkach. Kedze sme na bikovom fore, tak si to zjednodnodusim prirovnanim ku treningovemu efektu. Kondicku vybudujes aj obycajnym jazdenim(choroba), ale dobre planovany trening(vakcina) Ta dostane na este vyssiu uroven.
17.12.2020 - 21:20:09
15
neviem ci do politiky, ci do vtipkara ci sem ...... ale podla rukopisu mam silny dojem ze to pisal ten isty clovek co opisoval MAMIL - a :-)
https://www.dailymale.sk/articles/chod-uz-do-riti-aj-ty_5482?fbclid=IwAR2hwsao5_TrZV2N3UYTfxME2Kb1pjimUCqWGK00c0SXjXH1BY_pDddJTnc
17.12.2020 - 21:33:28
05
yojo napísal:
Kedze sme na bikovom fore, tak si to zjednodnodusim prirovnanim ku treningovemu efektu. Kondicku vybudujes aj obycajnym jazdenim(choroba), ale dobre planovany trening(vakcina) Ta dostane na este vyssiu uroven.

este doplnim, ze niekto ma nejaky skryty zdravotny problem a samotna akakolvek jazda mu moze ublizit. Takto by zostal doma pri telke a ale ziada sa povinny trening, tak ide trenovat, prask a uz sa nepostavi.
17.12.2020 - 21:57:04
00
keyboard_arrow_up