Ja zas úplne nepoznám pomenovania týchto odpružených systémov. Len viem čo asi od celoodpruženého bicykla očakávať aby bol dobrý. Ten Vitus neviem či zas tak by potreboval lockout. Trek to má tiež tak a nemyslím si, že to je nejaký lacný systém a lockout som na tom nemal zapnutý. Na vidle ho teda ani nemám, len kopec kadeakých kompresií, ktoré sa mi zdá že nič extra nerobia :) :) a na tlmiči to mám na strednej polohe a isto sa to pri výšľape podo mnou nehýbe. V spojení s uhladeným pekným dizajnom rámu nemám o čom. Tento Vitus sa mi páči, rovnako ako TREK, Mondraker...aj keď sa mi páči aj horné uchytenie tlmiča..ako má napríklad Canyon LUX, alebo aktuálny EPIC, ale bez brainu - EVO. Len Canyon nemám rád a EPIC rámová sada zas už je dosť drahá. A ja som potreboval len rám a navyše okamžite dostupný, lebo bike je posledná vec na ktorú som ochotný čakať pol roka :)
05.01.2021 - 17:05:03
01
branomelis napísal:
a na tlmiči to mám na strednej polohe a isto sa to pri výšľape podo mnou nehýbe.


ved prave :D
05.01.2021 - 17:23:50
01
ani dolu kopcom :D
05.01.2021 - 17:26:34
00
A v ktorej polohe by som to mal mať ? Lockout mi je zbytočný a keď to dám do otvorenej polohy tak sa nič už extra nemení..Stredná poloha je trailová poloha na zmiešanú jazdu....ja používam pomerne pomalý odskok, lebo jazdím pomalšie a pri zjazde po skalách to tak lepšie žehlí terén. Ale môžem výšľap ísť aj na otvorenom tlmiči. Ty s tým máš nejaké iné skúsenosti foobar? Mne na tom Treku vadí len vyššia hmotnosť (niečo okolo 13,0kg - s výbavou a fľašou vody skoro 15kg), ale to je len tým, že moje svalstvo bolo navyknuté na iný typ bicykla a od tohto požadujem vlastne to isté ako som jazdil predtým. Ale hojdačka to isto nie je ako píšeš.
05.01.2021 - 17:31:00
00
na šlapanie trail v terene , lock na asflate, na zjazd otvorené nech sa to može dosýta nažrať :)
05.01.2021 - 17:35:27
01
Sral pes, otvorené stále a všade. Lebo hore to zabúdam prepnúť a vyklepaný som potom ako rezeň.
05.01.2021 - 17:37:30
020
veru zabudal som vypinat lock na vidlici tak som dal pevnu :-D sorry nedalo mi to
05.01.2021 - 17:40:12
04
Ono tu bude asi aj rozdiel medzi RockShox a FOX...tlmič mám FOX ReAktiv a ten trail režim ozaj berie smerom dolu terén veľmi pekne a hore sa nepohupuje akurát pekne odfiltruje väčšie skaly, čiže do kopca je skôr lepší grip a človek nedostane ranu rovno do chrbta ako som to zažíval na HTčku. Jedine čo je rozdiel, že na vidle ROCK SHOX si dávam tlak vždy trochu nižší ako je doporučený na moju hmotnosť a na tlmiči FOX som dal o trochu väčší ako doporučený vzhľadom na SAG. Platí to čo vždy ..určite je vec od FOXu citlivejšia ako vec od ROCK SHOX. Ale k PIKU Ultmimate 2021 isto nemám výhrady. Veľmi schopná vidla s hmotnosťou príjemných 1840g, lockout jej absolútne nechýba.
05.01.2021 - 17:49:44
00
Mňa by celkom zaujímal rozdiel medzi klasickým a Thrushaft ReAktiv tlmičom. Či je to až taký rozdiel, lebo Remedy 8 mal klasiku a vyššie verzie už Thrushaft. Aj keď môžem teda povedať, že žerie veľmi pekne. Ale občas na asfalte veru pohojdáva v otvorenom móde. Nie je to vyslovená hojdačka ako niektoré lacnejšie Horstlinky čo som skúšal, ale citiť to. To som na Yeti-m nepoznal, tam som lockout nepoužil za celý čas čo som ho mal.
05.01.2021 - 19:43:35
01
foobar napísal:
Skor je to o tom, ze ked je nieco dostatocne lacne (horst link a jeho varianty), tak je vyrobca ochotny prizmurit oko a povedat si - no a co ze je to hupacka, dame tam lockout.

Idealny trail bike lockout nepotrebuje.


Neda sa zovseobecnovat ze horstlink je hupacka. Zalezi ako mas naskladane capy. Jazdil som horstlink (LP Spicy) a na ten system stacil zakladny tlmic bez propedalu resp. lockoutu. Pri silovom slapani sa zadna stavba ani nepohla, ale ked prisiel nejaky naraz od spodu, tak pekne prepruzila. Pri VPP siaham po packe kompresie omnoho castejsie. Horst link je u vyrobcov ramov stavka na istotu. Necudujem sa ze nan presli aj GT alebo Cannondale
05.01.2021 - 20:02:39
01
Volodaj...Môžem dať niekedy vyskúšať, ale teraz v zime už nejazdím na Vrútocko-martinsko. Až na jar zas. Ja ten rozdiel neviem, lebo som vždy mal len HTčka. Pre mňa to je ako sa vznášať na lietajúcom koberci asi. Do kopca to samozrejme pracuje, ale nehojdá. Ešte skúsim ten open mode. Zatiaľ som ho skúšal len smerom dolu a cítil som v oboch prípadoch rovnako (open/trail)...Z CHPS som to pustil cez Jedľovinu napriek šmykľavým skalám omnoho rýchlejšie ako v lete na HTčku. Na tých skalných prahoch s ostrými trčiacimi skalami ma rozhodilo a letel som po skalách a zastavili ma až priľahlé stromy...takže bicykel len dostávam do rúk :)
05.01.2021 - 20:04:02
10
volodaj napísal:
Mňa by celkom zaujímal rozdiel medzi klasickým a Thrushaft ReAktiv tlmičom...

Ja keď som kúpil môjho FuelEXa bol tam Rock Shox Deluxe a ten tlmič by mal mať Rebound 2-3 kliky do mínusu aby stíhal vidlici. Vymenil som tam Fox Re:Activ a akoby som ten bike "odbrzdil". Rozdiel ako sviňa.
05.01.2021 - 20:39:36
10
Polo napísal:
Neda sa zovseobecnovat ze horstlink je hupacka. Zalezi ako mas naskladane capy. Jazdil som horstlink (LP Spicy) a na ten system stacil zakladny tlmic bez propedalu resp. lockoutu. Pri silovom slapani sa zadna stavba ani nepohla, ale ked prisiel nejaky naraz od spodu, tak pekne prepruzila. Pri VPP siaham po packe kompresie omnoho castejsie. Horst link je u vyrobcov ramov stavka na istotu. Necudujem sa ze nan presli aj GT alebo Cannondale

Potvrdzujem Misove slova...mladsiemu doniesol Jezisko Vitus Mythique (tiez horst link) a ten sa pri normalnom sliapani s R-kovym Monarchom ani nepohol...som len cumel. Ani moj Commencal s jednocapom nie je dajaka prehnana hojdacka (striedam Monarch RT3 a R).
Myslim, ze doby predsudkov (nie len) ohladom systemov zadnych stavieb su uz tatam ;)
06.01.2021 - 08:08:32
02
Cube AMS 100 čaká tento rok "rekonštrukcia"
https://www.mtb-news.de/news/cube-ams-100-test/

Prílohy:

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92My8yNS8yNTMwLzI1MzAwOTgtZmljbXdjZ2t5bmI5LTIwMDkxNV9ncmF2ZWxfZHVzdGVyXzcyLW9yaWdpbmFsLmpwZw.jpg
aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92My8yNS8yNTMwLzI1MzAwOTgtZmljbXdjZ2t5bmI5LTIwMDkxNV9ncmF2ZWxfZHVzdGVyXzcyLW9yaWdpbmFsLmpwZw.jpg 490.65 KiB thumb_up2thumb_down

07.01.2021 - 08:24:35
09
https://r2-bike.com/RIDE-FARR-Flatbar-Endurance-MTB-Carbon-318-mm-9-UD-matte
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net

scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
07.01.2021 - 19:53:28
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up