Kalibraciu jednotlivych kachliciek ide samozrejme individualne posuvat. Avsak nepoznam detailne vlastnosti tej LCC aproximacie, aby som tie posuvy vedel vypocitat. Ked sa ti chce ist do takej matematiky, tu to mas:
http://sas2.elte.hu/tg/krovak_kl_sk.htm
Kalibracia pre jednotlive mapove listy sa da bezbolestne posunut aj rucne na zaklade jedneho natiahnuteho tracku. Je na to nastroj Move Map Calibration, ktory sa doinstaluje do Oziho s OziDAT Control Panelom. Posuvas cez 4 smerove sipky a ked si spokojny, ulozis novu kalibraciu.
Hladaj "ozidat" na stranke
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic, ... ml#msg5190, je tam aj linka na download.
Ak by sa niekde ukazal parmetrovy posun ako vhodny, rovnaky posun budu vyzadovat aj okolite kachlicky. Podla ohlasov z nejakych oblasti Slovenska sa kalibraciu da napr. posunut pre nejaku zvolenu oblast. Nevidim v tom problem.
Toto je priklad neposunutej 4bodovej kalibracie
Point01,xy, 0, 0,in, deg, 48, 36.2612,N, 22, 1.8524,E, grid, , , ,N
Point02,xy,14999, 0,in, deg, 48, 36.4306,N, 22, 8.9863,E, grid, , , ,N
Point03,xy,14999,14999,in, deg, 48, 31.6991,N, 22, 9.2358,E, grid, , , ,N
Point04,xy, 0, 14999,in, deg, 48, 31.5301,N, 22, 2.1129,E, grid, , , ,N
A toto posunutej o 1px doprava a hore:
Point01,xy, -1, 1,in, deg, 48, 36.2612,N, 22, 1.8524,E, grid, , , ,N
Point02,xy,14998, 1,in, deg, 48, 36.4306,N, 22, 8.9863,E, grid, , , ,N
Point03,xy,14998,15000,in, deg, 48, 31.6991,N, 22, 9.2358,E, grid, , , ,N
Point04,xy, -1,15000,in, deg, 48, 31.5301,N, 22, 2.1129,E, grid, , , ,N
Takze napisat skript, ktory takto upravi .map subory zo zvoleneho adresara je jednoduche.
V testovacich kachlickach som dosiahol presnost na sirku cesty. V tej leteckej
mape je iste nejaka nepresnost tiez zakomponovana. Snaha o vacsiu presnost preto nemusi byt zarucene uspesna. Ak vsak budu podklady na spresnenie, nie je problem to vyskusat.