Mám ten pulzný oxymeter na hodinkách, otázka je do akej miery je presný. Za normálnych okolností to ani nezapínam.
25.01.2021 - 17:54:31
00
iron.hide napísal:
cital som si teraz tento clanok:
https://www.mtbiker.sk/clanky/123926/mtbiker-shop-vylepsujeme-naskladnujeme-a-tesime-sa-na-2021.html#komentare

a tam je v komentaroch toto:
"A to ešte len uvidíš, čo bude tak o pol roka. Bez všetkej srandy, nie len cyklistika ale počítajte všetko, čo má pôvod v ázii bude do pol roka citeľne drahšie.... "

a suvislost s koronavirusom je taka, ze aj on ma povod v Azii, ci aj nieco ine?
25.01.2021 - 17:56:45
00
Ramon1 napísal:
Nemyslíš vážne , že pizda s kovidom šoféruje krížom krážom po Slovensku 🤭 . Zo toto môže byť basa natvrdo !

Ramon, ja by som sa nad jej rozhodnutim nerozculoval.
Su tu ludia, ktori na to seru a idu s kaslom a teplotou do roboty (tymto myslim zverodoktora z vysnej niznej). Ona isla po priatela, ktory - podla opisu dalej by mozno sam doma otrcil kopyta. Pokial sa viezla sama v aute a netankovala, tak co.
Zufala situacia si ziadala zufale riesenie.
25.01.2021 - 18:08:01
01
včera som narazil na článok s témou post covid syndrome znovu som ho už nenašiel, 7. týždňovú po nakazení mam tiež niekoľko z uvedených "príznakou" .. tlak na hrudi, nespavosť, vône síce cítim ale mam ako keby vydráždený nos, v hrdle taká nepríjemná pachuť (ako keby som vypil nejaké čistiace prostriedky) a samozrejme únava ale to môže byt dlhou pauzou v tréningu máte podobné problémy ? Priebeh choroby bol vcelku ľahký 2dni vysoké teploty a potom už iba slabý kašeľ.
25.01.2021 - 18:17:30
02
Tiež som na tom všeliako ale u mňa ešte tá pliaga prežíva.
Strata chuti ani čuchu zatiaľ neprišla ale tá slabosť, tlaky na hrudi a nepríjemný pocit v ústach je.
Uvidíme čo to prinesie neskôr. Priebeh zatiaľ tiež v pohode.
Nemáš niekde odkaz na ten článok? Času mám dosť, čítať mám kedy, už mám dokonca niečo "preštudované".
25.01.2021 - 18:24:17
01
will napísal:
Ramon, ja by som sa nad jej rozhodnutim nerozculoval.
Su tu ludia, ktori na to seru a idu s kaslom a teplotou do roboty (tymto myslim zverodoktora z vysnej niznej). Ona isla po priatela, ktory - podla opisu dalej by mozno sam doma otrcil kopyta. Pokial sa viezla sama v aute a netankovala, tak co.
Zufala situacia si ziadala zufale riesenie.


Proste je zákaz a hotovo ! A keď ho porušuje aspoň nech je ticho ... ale nie , obdobne ako umelkyňa z Prahy sa musí pochváliť . Mne je to už jedno “ som za vodou “ no potom sa nečudujme že sme v péčku .

A rozmýšľal si , že by títo dvaja koviďáci na ceste havarovali ? Koľko ľudí by reálne ohrozili ? Na rozdiel od civilov , vidím veci v “ širokom rozlíšení “ , take čo nezdravotnikov nemôžu ani vo vlhkých snoch prepadnúť . Veci sú stále zložitejšie a komplexnejšie videné optikou odborníka ...
25.01.2021 - 18:38:58
00
gebula napísal:
Nemám žiadne štúdie, vychádzam skôr z toho, že dlhodobo som nezaevidoval inú krajinu s dôrazom na pitvy + vyšetrenia (aj keď to mohlo súvisieť so zameraním na SR a pomerne decentný priebeh až do konca septembra). Napr. aj EUROSTAT považuje aktuálne údaje o COVID-19 kvôli významným rozdielom medzi krajinami za diskutabilné pre medzinárodné porovnanie a pre zisťovanie vplyvov pandémie vytvára skôr vysokofrekvenčné prehľady o celkovej úmrtnosti s porovnávaním voči historickým obdobiam.

Osobne nemám dôvod považovať veľké zhoršenie v poslednom štvrťroku za dôsledok nejakej výraznej zmeny metodiky - ak počas druhej vlny pandémie zomrelo zhruba o 6700 ľudí viac ako je priemer za 3 predchádzajúce kvartály a zhruba o 6100 ľudí viac ako počas rovnakého kvartálu predošlého roku, nehľadal by som za tým žiadnu extrémnu zmenu pravidiel. Skokový nárast infikovaných, hospitalizovaných a počet ťažkých stavov v rovnakom období to vysvetľujú celkom dostatočne.


problém bol zrejme v tom, že si použil pojem ,,striktná,, metodika pri uvádzaní počtov úmrtí spojených s pandémiou. Ak chceme objektívne údaje tak si v tomto prípade pod pojmom ,,striktná,, niekto predstaví ,,presná,, ,,správna,, a nie ,,voľnejšia,, uvádzajúca menšie počty úmrtí
Pravda asi bude že zmena našej metodiky v priebehu pandémie nemala veľký vplyv na počty úmrtí uvádzaných a spojených s pandémiou. Značné veľký rozdiel /takmer 50 %/ medzi uvádzaným a skutočým počtom úmrtí spojených s pandémiou u nás, tento rozdiel je zrejme preto lebo veľa úmrtí v ,,kľúčovom období tretí kvartál 2020 + doteraz bolo bez predchádzajúceho zisťovania prítomnosti vírusu v tele - veľa starších ľudí zomrelo a neboli testovaní na prítomnosť vírusu - ich úmrtie sa bralo ako bežné, akoby vírus v sebe nemali. Musela by sa všetkým zosnulým zisťovať prítomnosť vírusu.


Naposledy upravil Hosť dňa 25.01.2021 - 19:04:10, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 18:45:02
00
lto napísal:
Ja som to sem dal kvoli popisu nasej zdravotnej starostlivosti :P /ostatne ma netrapi, z jej skusenosti aj tak plynie, ze pri dodrzani vsetkeho sa nakazila aj tak. Cely COVID ma ocividne problem uplne niekde inde, nez testovanie, dezinfekcia a ruskovanie/
Akurat by ma zaujimalo ako funguje ten oxymeter, ze to vie saturaciu. Este som nepozeral, ale na bajk by sa to hodilo :D

Urcite keby si mal tazsiu formu Covidu tak by ti signalizovalo nizsie okyslicenie krvi. Je to uzitocna vec, ak ides napr. bajkovat do vyssich poloch, alebo lyzovat (fakt by ma zaujimali cisla niekde na ladovci) tak vidis, ako je na tom okyslicenie krvi, vies sa podla toho zariadit, ako rychlo sa adaptujes. A vraj to je celkom presne, DCRainmaker sa tomu venuje, ked to maju nejake hodinky. Vyskusal som to pocas viacero noci, ale potom som to vypol, bolo to bez zmeny. Nema to vyznam pokial nelabzujes po kopcoch.
25.01.2021 - 18:48:59
00
Lubik
https://brnenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/19884-co-je-postcovidovy-syndrom-a-jak-urychlit-zotaveni-po-nemoci-covid-19.html?fbclid=IwAR0Mz0p1fGWNTu5rZ1qKcZkNari8kSEJB72oCir8CFLQNjp18O_FkNIGRfs

https://www.hlavnydennik.sk/2020/09/15/v-marci-som-sa-infikoval-koronavirusom-a-po-siestich-mesiacoch-sa-stale-necitim-dobre/

"dlouhodobý covid a obvykle trvá 2-3 týdny u lidí, kteří nebyli hospitalizováni a okolo 6-8 týdnů u pacientů s vážným průběhem. Jsou ale známy i případy, kdy trval více než 3 měsíce"
25.01.2021 - 19:05:00
03
Lubik držím palce aby ťa to zlo čo najrýchlejšie opustilo.
25.01.2021 - 19:14:34
07
Dík, držíme sa nejako.
Chvalabohu mám ( nielen ja ) zatiaľ vcelku v pohode priebeh no dosť ma zaujíma, čo by mohlo byť ďalej.
25.01.2021 - 19:25:25
10
Ano pan Ramon. Mate pravdu. Ze som si vobec dovolil s Vami nesuhlasit.
Uz budem ticho.
25.01.2021 - 20:14:47
01
Lubik napísal:
Tiež som na tom všeliako ale u mňa ešte tá pliaga prežíva.
Strata chuti ani čuchu zatiaľ neprišla ale tá slabosť, tlaky na hrudi a nepríjemný pocit v ústach je.
Uvidíme čo to prinesie neskôr. Priebeh zatiaľ tiež v pohode.
Nemáš niekde odkaz na ten článok? Času mám dosť, čítať mám kedy, už mám dokonca niečo "preštudované".


Ak dokážeš čítať, tak si na tom dobre ;) Ale samozrejme, držte sa!
25.01.2021 - 20:22:38
02
Dík.
Ozaj niesom na tom zle.
Teplotu som mal len okolo 37,3 , kašeľ minimálne trochu bolesti hlavy ...
...bike mi ale neskutočne chýba 😉
Evka bola na tom podobne - tá to má prvá za sebou. No a ešte uvidíme ako bude vyzerať Luki - ten je najčerstvejšia obeť tejto pliagy.
PS: možno preležaniny budú :D
25.01.2021 - 20:30:47
00
Hosť napísal:
napriek oveľa striktnejšej metodike umiera u nás viac ? striktnejšej metodike ako kde ?

Asi ze u nas nenapisu hocikoho na umrtie na covid oproti inym krajinam.
25.01.2021 - 21:00:51
00
keyboard_arrow_up