na druhej som este nemenil dosticky,takze neviem. ale na tejto mi olej vytecie pri kazdom zatlaceni dosticiek...
29.01.2021 - 23:26:01
00
vokalvokal napísal:
cafte, je to normalne, ze na slx 7100 brzdach mi po zatlaceni piestikov pri vymene starych dosticiek za nove vytlaci olej na packe z toho otvoru, viem ze je to nejaky pretlakovy ventil, ale aby pri normalnom zatlaceni vytieklo kusok oleja? nestretol sa s tym niekto?

Pri roztlačaní piestikov musíš povoliť srob na expanzke, ideálne tam naskrutkovat ten lievik aby malo kde ísť prebitocne množstvo kvapaliny. Takto to akurát poškodíš.
29.01.2021 - 23:36:31
04
Ak je brzda dobre odvzdusnena a naplnena netreba nic otvarat.
30.01.2021 - 09:29:41
06
presne tak. mne M6000 zacali takto tiect az pri 2 vymene platni - ale cez piestik v pake. asi to bude dalsia vlastnost shitmano brzd. kazdopadne utrel som a jazdil dalej
30.01.2021 - 09:50:16
00
mal som viacero typov shimano brzd a aj sram 4 piesty a nikdy som nemal problem zatlacit piestiky alebo zeby mi vytekal olej a pritom som nikdy expanzku na packe pritom nemal otvorenu, nedava mi to totiz logiku, ze pokial je brzda natlakovana a odvzdusnena pri uplne zatlacenych piestikoch a funguje normalne a pri vymene opat len zatlacim piestiky do povodnej polohy, preco by mi mal odniekial vytekat olej alebo mal byt vacsi tlak a musel som ho niekde uvolnovat. ale mozno nova featura pre novsie shimano brzdy...
30.01.2021 - 10:18:28
00
Ziadna featura.Ak je zrazu vela kvapaliny a vytlaci ju,musi byt brzda zavzdusnena a tym padom zväcseny objem v systeme.
30.01.2021 - 10:25:29
00
Fyzika, keď zatlačíš na piest v uzavretom systéme, kvapalinu nestačiš. Jediné tým robíš vysoký tlak na celý systém a môžeš akurát tak poškodiť nejaké tesnenie.
30.01.2021 - 10:37:36
00
rozumiem,ako to funguje, ale brzda bola odvzdusnena a vymeneny olej, par vyjazdov a menil som nove kotuce a bolo treba trosku zatlacit piestiky a vytiekol mi olej,hoci nemal preco, ani piestiky nesli tazko zatlacit...
30.01.2021 - 10:58:21
00
A aky je mechanizmus piestikov ked stale sa vysuvaju o trochu ked sa opotrebovavaju platnicky?
30.01.2021 - 11:25:31
00
Normalne nechapem, co tu poniektori dokazu napisat za bludy. Pokial je brzda spravne natlakovana a odvzdusnena s pouzitim bleeding blocku, tak nie je dovod otvarat expanzku a nie je dovod na prepustanie oleja pri zatlacani piestikov. Vzdy pri vymene platniciek alebo kotuca len zatlacim piestiky a ked to je cele vymene, tak len popumpujem pakou, aby sa piestiky opat vysunuli do potrebnej vzdialenosti.
30.01.2021 - 11:38:00
05
Ja napríklad doplnujem olej viackrát počas životnosti platničiek lebo prevážam bajk hore nohami. Už viackrát sa mi stalo ,že sa mi tak zavzdušnili aj napriek tomu ,že som nestlačil páčku.
Odvtedy nemám problém.
30.01.2021 - 12:54:14
00
Velice rozumne.Potom sa netreba cudovat,ze treba system otvarat pri roztlacani piestikov,ak to niekto takto robi tiez.Aj ked nechapem,ako sa mozu zavzdusnit popravde
30.01.2021 - 16:48:41
04
mozno ani nie zavzdusnit ale shimano ma dalsiu vlastnost - pocas toho ako sa ti opotrebuvaju platnicky, piesty sa nevysuvaju viac ako by mali - cim dalej tym viac mas paku blizsie ku gripu - preto tam borci zacali dolievat olej. co len vytvara dalsi problem.
mne vacsinou pomoze toto - to video sa oplati pozriet cele ale je nastavene na spravny cas - kedy strci srobovak medzi prasa a platnu, oddiali ju od piestu a stlaci paku cim sa piest viac vysunie. ked mi ide paka moc blizko rajdov spravim to na oboch platniach (tak aby medzery boli na oboch stranach rovnake) a hned stvrdne. samozrejme docasne riesenie kym sa znova platne trosku neobrusia alebo jeden piest sa nevysunie viac ako druhy - ako pisem, vlastnost (chyba) brzdy - nie zavzdusnenie. urcite tam nemienim dolievat viac oleja ako treba.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1668253.html#p1668253
30.01.2021 - 20:17:40
01
celkovo nie som velmi spokojny s tymito 7100 slx brzdami, piestiky sa nevysuvaju rovnomerne, paka ma chod ako sa jej paci, niekedy je makksia, niekedy tvrdsia, je problem ich nastavit tak, aby nesuchali, lebo par vyjazdov a treba doladit,lebo zacnu suchat...aspon ze brzdia dobre. so starsimi slx a ani deore 615 ani nejakymi mimosadovymi som taketo problemy nemal,raz som nastavil a kym som nesiel menit dosticky som do nich nesahol.
Gusto0 inac som skusal takto namazat piestiky este na guidoch a jeden piestik nechcel ist von, pri 3 stlaceni packy vysiel trosku a pri dalsom jemnom len rovno vyletel von :-D
30.01.2021 - 20:41:13
02
Vitaj v klube nespokojných s novým Shitmanom :D. Mám 7120 a tiež z nich nie som moc na vetvy. So starými Zee som nemal žiadny z týchto problémov.
30.01.2021 - 21:03:27
01
keyboard_arrow_up