backyfx a vieš aj o tom, že tá DT teleskopka má len dve polohy? Ja osobne by som šiel do niečoho takéhoto: https://www.pnwcomponents.com/collections/27-2-dropper-posts/products/rainier-27-2-ir-internally-routed-105mm-travel-27-2mm-diameter
- Hmotnosť 100g je už šuma-fuk, je to neporovnateľne lacnejšie, má to doživotnú záruku, zdvih je 90mm (alebo aj 110mm) a zdvih si vieš nastaviť ľubovoľne v akeľkoľvek polohe.
31.01.2021 - 12:27:12
00
bimjeam napísal:
backyfx a vieš aj o tom, že tá DT teleskopka má len dve polohy? Ja osobne by som šiel do niečoho takéhoto: https://www.pnwcomponents.com/collections/27-2-dropper-posts/products/rainier-27-2-ir-internally-routed-105mm-travel-27-2mm-diameter
- Hmotnosť 100g je už šuma-fuk, je to neporovnateľne lacnejšie, má to doživotnú záruku, zdvih je 90mm (alebo aj 110mm) a zdvih si vieš nastaviť ľubovoľne v akeľkoľvek polohe.
tak tie "iba" dve polohy mi osobne nevadia kedze pri 60mm chodu to bude aj tak len bud hore alebo dole... Kazdopadne su v hre este aj KSLev Carbon sedlovky tak uvidim ako sa rozhodnem... Kazdopadne DT ma velmi laka...
31.01.2021 - 14:30:06
00
Vďaka za túto tému a bimjeam dik za tip. Zvažoval som teleskopky 27.2mm v strednej a vyššej cenovej kategórii. DT vyzerá dobre aj má výbornú hmotnosť, ale odradil ma nízky zdvih. Takže mi ostali KS a PNW a keď som porovnal KS LEV-Ci 120mm a PNW Rainier 110mm tak som zistil rozdiel 20g vo váhe (477g vs 497g) a cca dvojnásobný rozdiel v cene (aj s páčkou). Takže nebolo o čom. Navyše v prospech PNW zavážila doživotná záruka takže asi tomu produktu dôverujú. A čo som čítal, tak to ľudia veľmi chvália a sú s tým spokojní.
Každopádne tá DT vyzerá lepšie a ak cena nerozhoduje a nízka váha je dôležitá, tak choď do toho. Vymeniť sa to dá vždy.
02.02.2021 - 17:25:27
02
Ahoj backyfx, kúpil a pojazdil si nakoniec danú sedlovku? Aké boli tvoje pocity? Alebo má s ňou niekto skúsenosti?
Momentálne je daná sedlovka za rozumnú cenu na bike-discount a dosť o nej uvažujem https://www.bike-discount.de/en/dt-swiss-d-232-vario-seat-post-with-l1-trigger-clamp
Rovnako sa ale obávam nižšieho zdvihu. Doteraz som žiadnu teleskopku nejazdil, pred zjazdom si sedlo nižšie nedávam (ani som nikdy nedával). Za sedlo sa nejakým spôsobom viem posunúť, ale v niektorých úsekoch to nie je pohodlné. Maratóny nejazdím, väčšinou sa kochám krajinou. Bolo by to na bike v podpise (Orbea Alma). Ak by mal niekto tip na niečo s vyšším zdvihom v podobnej cene, sem s ním.
Ďakujem B.
09.08.2023 - 06:51:48
00
ja mám 80mm a docela to stačí na 98% technických zjazdov na orave.. jazdím bike yoke
tu napr https://www.bike-discount.de/en/kind-shock-lev-si-remote-dropper-post
dlho som bol proti, ale pomože to k istote v zjazdoch , sa viem dať viac dozadu a dolu... a sedlo mi nezavadzia...
ak jazdíš len zvažnice a cesty tak ti to je zbytočne
09.08.2023 - 07:25:42
00
No, keď dáš teleskop na kochací bajk, hrozí že to zrúti svet ... zistíš ze máš väčšie možnosti, prestaneš sa kochať etc ...
09.08.2023 - 07:29:15
01
brtko napísal:
Ahoj backyfx, kúpil a pojazdil si nakoniec danú sedlovku? Aké boli tvoje pocity? Alebo má s ňou niekto skúsenosti?
Momentálne je daná sedlovka za rozumnú cenu na bike-discount a dosť o nej uvažujem https://www.bike-discount.de/en/dt-swiss-d-232-vario-seat-post-with-l1-trigger-clamp
Rovnako sa ale obávam nižšieho zdvihu. Doteraz som žiadnu teleskopku nejazdil, pred zjazdom si sedlo nižšie nedávam (ani som nikdy nedával). Za sedlo sa nejakým spôsobom viem posunúť, ale v niektorých úsekoch to nie je pohodlné. Maratóny nejazdím, väčšinou sa kochám krajinou. Bolo by to na bike v podpise (Orbea Alma). Ak by mal niekto tip na niečo s vyšším zdvihom v podobnej cene, sem s ním.
Ďakujem B.

Ahoj. Nakoniec som tu sedlovku nekupil a siel do vacsieho zdvihu( 100mm)...
09.08.2023 - 09:04:42
00
Skúšal niekto tu DT Swiss D232 One Carbon??? Tiež som na vazkach, traily nejazdim, lesné cesty a sem tam nejaký náročnejší terén. Tých 6cm zdvih postačí??? Jazdím na XC 900 carbon z dekacu. Ďakujem
28.08.2023 - 00:06:23
00
Caute, tak po nekonecnych rozhodovaniach som sa rozhodol pre DT Swiss D232 one Carbon. Jazdim prevazne CrossCountry, ziadne traily ani velmi narocne technicke useky. Sedlovka je absolutne v pohode, 6cm zdvih osobne bohato staci. Kebyze mam vacsi zdvih uz by som mal sedanu moc nizko a bolo by to pre mna nekomfortne. Meriam 183cm mam XC 900 carbon z dekacu L ram. Najazdenych mam zatial len par desiatok km, ale mozem hned povedat, ze jazdy nabrali novy smer s touto teleskopkou. Nebojte sa a chodte do tejto skvelej teleskopky, na CrossCountry jazdenie bohate staci, navyse je ultra lahka, v baleni je hned aj packa na riadidla, karbonova pasta, je tam vsetko pre okamzitu instalaciu, nic nemusite dokupovat. Navyse packa na riadidla je urcena na instalaciu na lavu stranu, ale mozete je bez problemov nainstalovat aj na pravo, ked vam nepasuje na lavu stranu riadidie ako mne. Za mna zatial spokojnost.
09.09.2023 - 09:59:54
00
L3sso napísal:
Kebyze mam vacsi zdvih uz by som mal sedanu moc nizko a bolo by to pre mna nekomfortne


neviem či o tom vieš ale sedlo sa nedáva dole na to aby si na ňom sedel, ale aby ti "nezavadzalo" v technických úsekoch
09.09.2023 - 18:29:45
02
Možno som sa zle vyjadril, ako som písal nejazdim náročné technické úseky, na také bežné "kochanie" sa krajinou tých 6cm pre mňa stačí.
10.09.2023 - 08:56:16
00
na kochanie krajinou netreba dropper, je zmysel dobi235ho slov ... dolezite ale je ze si spokojny, tak to ma byt ...
10.09.2023 - 09:50:51
01
Zmysel môjho postu je že som nepochopil prečo by mala byť 60mm teleskopka komfortnejšia ako sedlovka s vyšším zdvihom
10.09.2023 - 13:18:16
00
keyboard_arrow_up