tak vela stastia:D
10.06.2008 - 06:38:12
00
To, ze organizacia maratonu je robota je jasne a ma to byt zahrnute do startovneho. :idea:

Pokial organizator nezaplatil fotografov, nema pravo ich fotky predavat a nemame sa o com bavit. A ked sa niekto na nieco chce vysrat, tak nech to nerobi a hotovo. Toto ako obhajoba zvoleneho riesenia neobstoji.

Za tento sposob riesenia maju byt ludia radi? Nehnevaj sa, ale ja si to predstavujem inak. A maju byt radi aj ti fotografi, co bezplatne poskytli foto a teraz sa dozvedia, ze niekto na tom zaraba? Aj to si predstavujem inak.

Nikto neziada, aby stracal organizator cas s upravami a napalovanim foto, nakupom medii a obalok, opotrebovavanim PC a napalovacky a spotrebovavnim elektriky. Vsetkym co boli na trati by stacilo, keby sa fotky zverejnili v dostatocnej kvalite a v stiahnutelnej podobe napr. na Picasse co nestoji ani korunu, ze ano? Ale ved kazdy robi ako vie resp. ako chce. "Meno" sa da urobit roznymi sposobmi...

P.S. Ja som tam nebol, takze za tym pls. nehladaj nic osobne a uz vobec nie snahu usetrit 150 Sk. Tu ide o princip a etiku - nemozem predavat nieco, co som nekupil!


Ďakujem za podnetný mail... Apropo pokiaľ som ich kúpil 300 tak ich tam dam len 300 alebo mám ku každej fotke zaplatenej dať výkričník?
Táto téma je na dlhú debatu o ktorej by som mal niečo vedieť.
V každom prípade sa budeme snažiť urobiť veľa veci lepšie a budúci rok ti pošlem CD grátis... Nakoľko požiadavka mať profi fotografov je už vec bez, ktorej sa každe väčšie podujatie nezaobíde.
Príjemný deň
10.06.2008 - 09:36:56
00
Terry, nemusis sa urazat, Jezus to napisal korektne

Ked cigan ukradne zemiaky, lebo je hladny, tak mu nadavame do zlodejov a ideme ho lyncovat, ale ked Slovak zneuzije autorske prava, tak je vsetko v poriadku, pokial mam aj ja z toho prospech... to je cudna kultura :(
10.06.2008 - 09:41:08
00
Takže záver je jasný foto bude zavesené len na internete okrem fotografii za ktoré sme zaplatili. To je korektné a máme o robotu menej...
Ja s tým nemám problém.
10.06.2008 - 09:48:17
00

Pani organizatori, nemyslite, ze ludia, co fotili pretekarov na trati by mali mat z toho, ze vy distribuujete ich fotky za peniaze nejaku proviziu? Ked uz teda idete cestou predaja... :? Bez suhlasu autorov je to vlastne porusenie autorskych prav, hm? A predavate to vobec s danovym dokladom?

A poviem otvorene, ze toto sa mi zda velmi ubohe. Je totiz ine ked organizator zaplati na trati profi fotografov a potom predava CD s ich fotkami a je ine zozbierat foto od ludi, ktori si naivne myslia, ze tie fotky co robili niekoho potesia a potom ich zrazu organizator zverejni v nepouzitelnej kvalite a ide na tom ryzovat. Nova doba? Ja byt jednym z tych fotografov, tak mate problemy. Toto je uz proste privela...


Je to vyriešené zaplatené fotky nebudú k dispozícii na stiahnutie a ostatné na našej webke. Ďalej sa k tomu nejdem vyjadrovať.
Prajem ti príjemný deň :arrow:
10.06.2008 - 10:37:10
00
Dakujem. Toto je korektny sposob a ocenujem vas postoj.
10.06.2008 - 13:28:34
00
Nechcem to tu nejáko opakuvať, ale PROSÍÍÍM kto má fotky štartovných čísel 13 a 23? (Jarozu a moju maličkosť?) :wink:

Nechcem tu machruvať, bo som slabo zašiel, ale ak ma niekto cvakol, keď sa mi podarilo vyšliapať stojku na Saračníky, bol by som mu veeeľmi vďačný. :wink:

Robko, asi bude pravdivá prvá veta :wink: . Ale za to môžem ja, lebo som nechtiac pádom zo strechy auta "obúchal" oba naše biky o zem. Aspoň ako náplasť Ti posielam fotku zo soboty.

Prílohy:

Lord Klaymen na tréningu pri Súľove.jpg
Lord Klaymen na tréningu pri Súľove.jpg 277.3 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:21:08
00
Lulu, myslím si, že táto fotka poteší nielen Teba, ale aj mnohé inééé oči...

Prílohy:

Lulu na trase MEDIANO.jpg
Lulu na trase MEDIANO.jpg 174.44 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:26:56
00
Fotka pre pravidelného prispievateľa fóra Koptiho, tentoraz to bolo veľmi dobré :D

Prílohy:

Kopti vo svojom juniorskom veku zdoláva nástrahy 30 km trate.jpg
Kopti vo svojom juniorskom veku zdoláva nástrahy 30 km trate.jpg 155.77 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:33:56
00
Giro bol v Stráňavách s dobrou partiou fóristov :lol: a rozdali si to na trase BRUTALE :cry:, ale v cieli to vyzeralo na pohodičku :wink: .

Prílohy:

Giro v cieli Dema Fatranského MTB maratónu.jpg
Giro v cieli Dema Fatranského MTB maratónu.jpg 73.74 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:40:01
00
Giro bol v Stráňavách s dobrou partiou fóristov :lol: a rozdali si to na trase BRUTALE :cry:, ale v cieli to vyzeralo na pohodičku :wink: .

A už len detail

Prílohy:

Giro.jpg
Giro.jpg 105.15 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:46:05
00
Dutchman nám v cieli na mikrofón povedal, že trať mohla byť aj dlhšia a prevýšenie mohlo byť aj vyššie, takto ho to neprinútilo vydať zo seba všetky sily :oops:

Prílohy:

Dutchman bol samozrejme na BRUTALE.jpg
Dutchman bol samozrejme na BRUTALE.jpg 88.85 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 08:51:25
00
zopar fotiek je aj na stranke nasho cykloklubu :

http://energobiketeam.tym.sk/

v sekcii Nase trasy -2008

zaujimave su najma vyhlady z trate

Prílohy:

DSC00300.JPG
DSC00300.JPG 88.49 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2008 - 09:39:55
00
... Inak mne sa veeelmi pacilo, super bol ten vyhlad ponad Strecno 8) ...


zaujimave su najma vyhlady z trate


Pepopa, presne tento vyhlad som mala mysli :) Super, ze si si nasiel cas zastavit a odfotit to 8)
11.06.2008 - 10:03:25
00
tak som sa tam predsa len nasiel :)

peken fotos
11.06.2008 - 12:09:08
00
keyboard_arrow_up