Specialized ma taktiez 2 roky na zadnu stavbu a dozivotnu na trojuholnik....
a skus si odpovedat na dve otazky...
pri pohlade na zadnu stavbu commencalu si myslis ze ju dokazes zlomit??
kolko takych reklamacii tu vidis riesit alebo na pinkbike oproti konkurencnym znackam??
.... sice neviem ako skaces, jazdis, kolko vazis.... ale nebudem asi sam kto si tu dovoli tvrdit ze tak lahko to zas nezlomis / neposkodis....
commencal je sice tazsi ram, ale zato pevnejsi....
03.03.2021 - 13:32:29
03
Skoro na kazdom fore sa vyjadria k commencalu ako k tanku ze je sice tazsi ale pevny, alebo kolko si videl na nete prasknutych/dolamanych commencalov?
03.03.2021 - 23:02:34
01
Dusolino napísal:
Uz som na to prisiel aka je zaruka.
- 5 rokov na hlavny trojuholnik
- 2 roky na zadnu stavbu

Tak som smutny z tej IBA 2 roxnej zaruky na zadnu stavbu. To ma celkom odradza Commencalu 🤔

Uz si to ,,drzal v ruke"? Zadnu stavbu myslim...
05.03.2021 - 14:25:14
02
Kidak hruba a masivna ako africka anakonda :D
05.03.2021 - 14:30:38
01
...bike váži cca 16 kg,čo je viac ako konkurencia...váži tak preto, aby vydržal aj sado-maso na skokoch..ešte som nepočul o zlomenom ráme "normálnou cestou "
05.03.2021 - 15:13:05
00
Problemom boli stare mety este pred am a sx. Mali problem s dodavatelom trubiek ktory im myslim dodaval inu kvalitu ako chceli. Potom som zachytil ze na metach v3 alebo v4 praskali vahadla na mieste zvaru. Od vtedy commencal nesledujem.
05.03.2021 - 16:35:00
00
Asi sa mi vysmejete ale je to tak :).
Vo vseobecnosti patrim skor ku opatrnym ludom co sa tyka kupovania novych drahych veci do ktorych sa az tak nevyznam. Tak preto tie pochybnosti.

Moj terajsi bajk je HT na ktorom som brazdil zvaznice a trochu terenu ( v okoli KE ) ale na tom bajku ma to nebavi.
A chcem prejst na trochu agresivnejsi trail bajk.
Nakolko by som ho musel kupovat cez net a pripadne reklamacie riesit postou tak preto sa na to pytam.

Po technickej stranke vela toho neviem,hmotnost mam na haku.

Co ma este trapy je obratnost, bo je dlhy jak jazvecik. A velkostne ( mam 182cm), mi prislucha L.

Ked mi viete povedat vas nazor ohladom roho tak budem rad.

PS: inac Commencal je vizualne laska na prvy pohlad :)
05.03.2021 - 17:08:24
00
Podla toho co pises, sam nemas sajnu aky bajk chces a hlavne nevies jazdit. Len si si vybral bajk, lebo znacka je cool. Ak na to mas, ber ho, v tejto dobe sa berie co je, ale asi by to urobila radost aj ina lacnejsia znacka. Ale tam je to s dostupnostou to iste. Ide len o to, ze fantazirujes o skokoch a ze sa ti Comma zlomy. Nezlomy. Bud kludny.
05.03.2021 - 18:22:17
00
Po technickej stranke vela toho neviem,hmotnost mam na haku.

Tak kamo good luck ak sa nechceš preháňať iba v parkoch 😀
06.03.2021 - 15:22:27
00
Chce TR-ko...nevidim zmysel v tvojom komente...
06.03.2021 - 20:24:46
00
Dakujem. Asi ste mi odpovedali, i ked trochu krkolomne ( z mojho pohladu ).
Celkom presne viem co chcem jazdit a o skokoch nefantarizujem lebo ich momentalne neviem :). Ake tak ási male skoky nebudu raketova veda.
Mam este celkom cas, nakolko bajk chcem kupovatna rok 2022.

Este sa mozno na fore objavy anketka za par mesiacov :)
07.03.2021 - 06:39:19
01
Dusolino napísal:
Dakujem. Asi ste mi odpovedali, i ked trochu krkolomne ( z mojho pohladu ).
Celkom presne viem co chcem jazdit a o skokoch nefantarizujem lebo ich momentalne neviem :). Ake tak ási male skoky nebudu raketova veda.
Mam este celkom cas, nakolko bajk chcem kupovatna rok 2022.

Este sa mozno na fore objavy anketka za par mesiacov :)



Dovtedy si kúp nejake celopero na bazári a užívaj si jazdenie a postupne sa progresívnym pridávaním náročnosti trailov uč jazdit tak aby ten commencal fakt odzrkadlil hodnotu tvojich zručnosti na traile. Sleduj výber stopy, snaž sa udržať sa v bilancnom strede biku ked vojdes do hektického terénu , bunnyhopy a manual, nauč sa správne brzdiť a jazdit klopenku. A nauč sa aj tie male skoky, a nauč sa aj padať. To ku takému jazdeniu patrí. Aby ti toho commencalu nebolo luto ze ho zdemolujes hned na začiatocnickych chybách. Nezdá sa ale aj tie male nie raketové trailove prekážky niekedy vytrestaju viac ako odpaliská v Kálnici. Naučíš sa aj servisovat pruženie, vymeniť si olej vo vidlici, prečistiť čapy rámu a podobne ono enduro, dh ,a trail jazdenie a všetky gravity disciplíny si vyžadujú trocha viac servisnej zručnosti lebo ta mašina je omnoho viac namahana ako víkendový hobby jazdec v polprstakoch a lycre (no offense vy ste tiež machri!).
07.03.2021 - 19:00:21
05
az na ten stale pouzivany momentak prefektne video.... :clap: :clap:

thumb_up-1thumb_down
08.03.2021 - 20:56:54
04
Summit napísal:
Commencal meta ht,ako hovorí sám Max Commencal dobrý pevňak je milionkrat lepší ako špatne celopero ;)
Som veľmi spokojný,tie rámy su neskutočne pevné a to vážim cez 90kg a prežil prasačinky kadejaké a to že to nieje karbon mi vôbec nevadí a to som bol zastancom karbonu no už niesom :P
YEAH BOY! :muscle:
Príloha:
IMG_20190804_151155.jpg

Príloha:
IMG_20190804_151155.jpg


Môj bike len mám nový profil.?
10.03.2021 - 07:43:24
00
Rumakk napísal:
Specialized ma taktiez 2 roky na zadnu stavbu a dozivotnu na trojuholnik....


To si mylis so starou zarukou Treku. Spesl mal odjakziva dozivotnu zaruku aj na chainstay.

We stand behind our frames—forever. This means we offer a lifetime warranty to the original owner against structural defects in material or workmanship on ALL models of Specialized-branded frames and forks. This includes seatstays and chainstays on full-suspension bikes.


Trek mal kedysi chainstay vo vylukach z dozivotnej zaruky, pri FuelEX/Remedy na 5 rokov a pri Slashi a vyssich len 2 roky. Ale aj oni to par rokov dozadu zmenili a dozivotna zaruka uz pokryva aj zadnu stavbu, okrem lozisk a vahadla.
10.03.2021 - 11:21:20
00
keyboard_arrow_up