pozeram na co/koho narazas a az teraz som si vsimol ze sa tu z toho stala strava - kopec fotiek z vyjazdov pri vyjazdoch no v galerii vyjazdov chybaju, ani v prislusnych lokalnych temach niesu.
rozmyslam teraz nad systemom ako prezerat toto forum - lebo z tych fotiek som mal vzdy vela inspiracie na vylety.


uf no teda - prelistoval som kusok sekciu vsetky fotky v komunite a dobry grc. vam (uzivatelom) sa to tak paci? dalsi face, insta ....
04.03.2021 - 15:49:02
01
v reakcii na Gustovu poslednu vetu som sa prvy a asi aj posledny krat kukol ze co to vlastne tak komunita znamena ;-] ale teda ze v newsfeede zaznamy z trenazerov ma dostalo, urcite to tam nechajte a este tam treba dat viac doplnkovych aktivit, aby sa nezobrazovalo prilis veci na inspiraciu ... LOL ...
04.03.2021 - 16:03:26
00
user_id, co tak zbezne pozeram, tak cela ta funkcia nepriatelov sa (zatial) zohladnuje len vo fore, nikde inde. Cize vidis jeho/jej fotky, vyjazdy, inzeraty a pod. Nakolko ale v sekcii foto su aj fotky z tem vo fore, tak minimalne tie by tam byt nemuseli, nakolko vo fore ich uz nevidis. Z tohoto pohladu je to bug a znacim si na fix (a rovno s tym by sme asi mohli uz nezobrazovat aj ostatne typy foto:)).

Gusto0, asi mi musis trochu viac rozpisat, co sa snazis zobrazit. Vsetok obsah, ktory momentalne v sekcii foto je, tam bol aj predtym, jedina zmena nastala v obsahu na hlavnej stranke /foto, kde je obsah mashup zo vsetkych sekcii naraz (Tam predtym vlastne bolo to iste, co je teraz na /foto/topic, a teda fotky len z tem vo fore).
Inak ako fotky z vyjazdov (pridane k vyjazdom na /vyjazdy), tak aj fotky bicyklov, aj fotky z fora, to vsetko uz aj predtym v sekcii foto bolo.
Co by sme si mali ale ujasnit je, co nazyvame "fotkami z vyjazdov". Ty podla mna myslis fotky vypostovane vo fore v teme "Fotky z vyjadov", takze myslis tieto foto. Toto je za mna dost nestastne, ze sa to neda nejak rozumne "zlucit", ale rozumne neda, a ty by si to podla mna ani nechcel, lebo by ti tie fotky z fora zapadli vo fotkach nahratych k vyjazdom.

Co sa tyka dalsieho Instagramu/Facebooku, svoj subjektivny nazor davat do sveta nebudem, ale ultimatne nam o uspechu/neuspechu smerovania vypovie vyvoj navstevnosti sekcie.
04.03.2021 - 19:32:50
10
ivast, co je a nie je vo vyjazdoch zobrazene odraza len to, co aj ludia skutocne robia. Nie je tam ziadna uprava "v prospech" trenazerov, takze ak tam vidis vela trenazerov, tak to znamena, ze sa vela trenazeruje, a teda ano, taka je komunita...

Ak chces, aby tam bolo menej trenazera a viac "skutocnej" cyklistiky :P , mozno by cyklisti ako ty mohli prispiest svojimi vyjazdami a nieco pre to aj spravit:) Ostatne, ak sa chces chodit do vyjazdov inspirovat vyjazdami niekoho ineho, sam sa spoliehas na to, ze ini ludia budu robit to, co ty sam nerobis.
04.03.2021 - 19:40:28
00
ked boli fotky na titulnej strane nechodil som tam moc lebo som si ich prezrel vo fore piamo v temach - niekedy je k nim aj text a maju ovela vacsiu vypovednu hodnotu. myslel som ze teraz sa to len presunulo do komunity. ale ked sem user_id napisal ze blokol nejaku narcisku nechapal som aku. vo fore su take fotky hned ohejtovane a uzivatel usmerneny. tak som nazrel do komunity dal zobrazit vsetky foto a pozeram co to je - obrazky zo zwiftu, kopec selfie a jedna sexi slecna (user_id tuto si blokol? https://images.mtbiker.sk/vyjazdy/big/stravaPhoto562911-0_6040b6ef26991.jpg nie si ty it-ckar? :-D)
bolo tam aj par zaujimavych fotiek - ktore ale boli pridane len k vyjazdu - toto je asi novinka, to si nepamatam ze by sa to dalo alebo ze by to niekto robil. aj sa mi zdalo ze nejak ubudaju fotky v temach vo fore (ano myslel som temu - fotky z vyjazdov - vo fore) - a odkedy sa tema "fotky z vyjazdov" presunula do "o hocicom" prestali pribudat fotky priamo v regionalnych temach v sekcii "mtb akcie vyjazdy"
ale nevravim ze je nieco zle - je to proste zmena - mozno by to chcelo lepsi filter - aby sa dalo vypnut zobrazovanie selfie a obrazkov zo zwiftu :lol:

edit: az teraz pozeram podla toho linku co som dal - to do vyjazdov pri synchronizacii taha fotky zo stravy a potom aj zobrazuje vo vsetkych fotkach?


edit2: ale vies co - vadi mi - ved je to nepouzitelne - sa pozri ako to vyzera - toto je MTBiker? fakt?

Prílohy:

aaa.jpg
aaa.jpg 303.72 KiB thumb_up0thumb_down

04.03.2021 - 20:13:55
00
Gusto0, no toto si ale zascrolloval fakt na specificke miesto vo feede, ktore nie je prave reprezentativnou vzorkou toho, co tam je.
Ale, musim uznat, ze je tam dost necyklistickeho obsahu (aj ked je este teraz dost "offseason", a ten pomer by bol v sezone urcite uplne inde) a asi by tie fotky z vyjazdov mali byt skutocne len z "vyjazdov", a teda z aktivit typu cyklistika, a nie kadejake prechadzky a jogy. Prisli by sme tym ale o fotky z turistiky, skiaplov a pod. Tie fotky zo Zwiftu sa casom asi fixnu aj same, ked ludia vyjdu von:D, ale tiez by za mna mohli ist prec. Musime si to prejst.
04.03.2021 - 20:37:57
02
Gusto0 Nevylucim ani nepotvrdim, ze ide o danu osobu, a nebudem ju dalej komentovat. :-)
04.03.2021 - 20:45:57
00
Rachela necitas s porozumením, jasné píšem že som tam nazrel dnes prvý krát. Akurát má ohúrilo čo som zbadal, tak som to okomentoval, bo ma to videnie zastihlo nepripraveneho ... jo a ten druhý odstavec aj s obvinením si si mohol odpustit, je mi úplne jedno aké smetie tam je, nepotrebujem ho konzumovať ani k nemu prispievať.
04.03.2021 - 21:26:42
10
Toto mi nejako uslo, tiez si davam na stravu fotky ale netusil som, ze prebublavaju aj sem, boha jeho
Alebo inak,fotky tu ostat mozu ale vedel by som,nastavit aby sa nezobrazovali na inde ako v tom vyjazde? A medzitym idem pozriet ako zrusit ich sync sem
04.03.2021 - 21:40:46
00
lapaloma Nastavenie vyjazdov https://www.mtbiker.sk/settings?i=prefs&mode=rides
04.03.2021 - 22:00:50
01
Rachela napísal:
Gusto0, no toto si ale zascrolloval fakt na specificke miesto vo feede, ktore nie je prave reprezentativnou vzorkou toho, co tam je.
Ale, musim uznat, ze je tam dost necyklistickeho obsahu (aj ked je este teraz dost "offseason", a ten pomer by bol v sezone urcite uplne inde) a asi by tie fotky z vyjazdov mali byt skutocne len z "vyjazdov", a teda z aktivit typu cyklistika, a nie kadejake prechadzky a jogy. Prisli by sme tym ale o fotky z turistiky, skiaplov a pod. Tie fotky zo Zwiftu sa casom asi fixnu aj same, ked ludia vyjdu von:D, ale tiez by za mna mohli ist prec. Musime si to prejst.


Ako je to vlastne s tymi fotkami zo Stravy? Vedia uzivatelia, ze po sparovani sa im kopiruju sem, resp. davaju na to suhlas pred sparovanim? Ako je zachovana uroven zabezpecenia sukromia zo Stravy? Mam na mysli, ak je jazda na Strave neverejna, ci je aj tu..

Podla mna, fotky by sa nemali zo Stravy synchronizovat. Predsalen je to primarne socialna siet, kdezto MTBiker, mimo eshopu, je hlavne forum a nie vzdy nastava zhoda v tom, ake fotky sa tam uploaduju. Vid priklad selficiek.
Ak maju ludia zaujimave fotky z cyklo vyjazdov, z turistiky, ski/skialpu, urcite si daju extra namahu, aby ich okrem Stravy , dali aj sem, manualne.
05.03.2021 - 10:12:02
01
v casti komunita / vyjazdy v mieste kde mas synchronizovat aktivity je nastavenie - nastavit sa da vselico - aj to aby ti nestahovalo fotky zo stravy, aj to aby tvoje vyjazdy boli napr. viditelne len registrovanym uzivatelom.

link v rachelovom prispevok nad tebou
05.03.2021 - 10:42:20
00
Synchronizacia so Stravou respektuje nastavenia sukromia na Strave. Ak si tam nieco oznaci uzivatel ako sukromne, k tomu nemame v ziadnom pripade pristup, synchronizuju sa len verejne vyjazdy a ich metadata, vratane fotiek (verejne dostupnych). V nastaveniach vyjazdov (https://www.mtbiker.sk/settings?i=prefs&mode=rides) umoznujeme dalsie spresnenie toho co sa bude a co nebude zobrazovat - napr. ci sa stahuju fotky. Nijako to neschovavame a uzivatel to moze vzdy zmenit a fotky zmazat.

Ked sme synchronizaciu robili, uzivatelia si povacsine davali fotky z vyjazdov, ktore boli relevantne a uzitocne - pozrel som si vyjazd, mal som k tomu pekne ilustracne foto, pripadne zaujimavosti po ceste. To ze si tam ludia davaju selficka a trackuju si aj prechadzku do obchodu, no, asi len budeme musiet spravit nejake pokrocilejsie nastavenia pre filtrovanie fotiek postupne. Ale ako pisal Rachela, ono sa vela veci vrati do normalu ked nebudeme vsetci zavreti doma.

Ak maju ludia zaujimave fotky z cyklo vyjazdov, z turistiky, ski/skialpu, urcite si daju extra namahu, aby ich okrem Stravy , dali aj sem, manualne.


Vo vseobecnosti nesuhlasim. Ludia nechcu veci robit viackrat, ked uz daju raz vyjazd na Stravu, nechcu ho uploadovat manualne, ked tam daju fotky a mozu sa synchronizovat, nebudu ich chciet nahadzovat rucne na forum. Ludia nemaju na to cas ani chut, chcu integracie a jednoduchost. Ti, co si na to cas najdu a vyberu pekne fotky a spravia z toho kvalitny prispevok, klobuk dole, ale to sa neda ocakavat od vacsiny navstevnikov, ktori na forum casto ani nechodia, ale sleduju fotogalerie a inspiruju sa vyjazdami. My sa budeme venovat tomu, aby sa v sekcii Foto a Vyjazdy zobrazovali primarne tie najzaujimavejsie veci, neda sa vsak vsetko robit naraz a potrebujeme na to nejaky cas.
05.03.2021 - 10:47:22
07
Zjednodusovanie a integracia robi z lenivych ludi este lenivejsich. Vidim to aj na sebe pri tak jednoduchej veci ako prihlasovanie sa do mobilnej aplikacie banky. Bezne to robim s odtlackom prsta a ked sa mam prihlasit do internet bankingu, musim si zakazdym resetnut heslo :-).

Verim, ze to nejak do rozumnej podoby vytunite, nech vo fotkach nie je pretlak socialnosietoveho balastu. :-)
05.03.2021 - 11:30:05
04
hmm a ked uz to tu mame - vyjazdy s fotkami. ak to nieje moc zlozite, dala by sa doplnit moznost do filtra vyjazdov - "s fotkami"?
komunita / vyjazdy / vyhladat aktivitu / moznost zobrazit len vyjazdy s fotkami
a aby si filter pamatal posledne nastavenie
05.03.2021 - 11:58:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up