zihadlo 5, ale ved ja nikde nepisem, ze podnikanie je med lizat. Len pozorujem a vidim, teraz pisem hlavne o majiteloch restauracnych zariadeni, cest tym poctivym.
Ja tiez podnikam, nie som zamestnanec.
17.03.2021 - 07:39:32
00
scarinko napísal:
Nono aj v rakusku par kilometrov je drahsi mekac ako na slovensku, tie iste veci
Ikea tiez, vidim to ked chodim do Viedne, takze zas take rovnake to nie je.

IKEA aj lacnejšia často,... A Mcd až taky extra rozdiel nieje 🍔
17.03.2021 - 07:58:35
01
Tuším Kika(?) má tie zaujímavé cenovky, kde tá istá vec stojí 10e na Sk a 8e v DE?
17.03.2021 - 08:12:43
00
misoR napísal:

nevidim tam syr s hranolkami :?: .. ale aj to file je "ponekud" drahsie ako u nas .. 15e .. mozno sa da nabrat syr a hranolky zvlast, to byva potom pekne drahe aj u nas v niektorych prevadzkach

ale celkom sa niektorym cudujem, sedia doma s prstom na mape a na internetoch, cudzinu vidia max. tak na plazi ale budu sa vysmievat skusenostiam cloveka, ktory po cudzine jazdi ako po obyvacke. No ano, pekne sa ukazujete... pochybnosti sa daju vyjadrit aj inym sposobom, nie takto
17.03.2021 - 08:54:41
00
Hosť napísal:
Tuším Kika(?) má tie zaujímavé cenovky, kde tá istá vec stojí 10e na Sk a 8e v DE?

Zeby logistika? Ak daco mas prepravit z krajiny do krajiny, dava logiku ze v tej domacej to ma mensiu cenu..
Ved to iste plati o tovare z USA, tiez vyrazne ine ceny ich tovarov tu a tam
17.03.2021 - 09:04:11
02
je to aj vec nákupu tovaru do prevádzky. ak nakupujes konkretne veci malo, maš iné ceny ako keď odoberáš velké množstvá a samozrejme aj kde ich nakupujes, či je slovenský dovozca alebo ideš rovno z DE :)
17.03.2021 - 09:07:52
00
Je sranda ako život v cudzine hodnotí človek, čo cez danú krajinu prejde akurát tak autom a vystúpi maximálne tak na pumpe, aby mohol ísť na wc a spapať rezne s chlebom, čo mu nabalila žena alebo mama. Ja žijem v Nemecku 5 rokov, pred tým som žil dva roky v Londýne, takže aký taký prehľad mám a nestačím sa diviť, čo tu ľudia píšu.
17.03.2021 - 09:38:39
09
lto napísal:
nevidim tam syr s hranolkami :?: .. ale aj to file je "ponekud" drahsie ako u nas .. 15e .. mozno sa da nabrat syr a hranolky zvlast, to byva potom pekne drahe aj u nas v niektorych prevadzkach

ale celkom sa niektorym cudujem, sedia doma s prstom na mape a na internetoch, cudzinu vidia max. tak na plazi ale budu sa vysmievat skusenostiam cloveka, ktory po cudzine jazdi ako po obyvacke. No ano, pekne sa ukazujete... pochybnosti sa daju vyjadrit aj inym sposobom, nie takto


Hej, lebo keď som bol vo Švajčiarsku na dovolenke, tak som jednoznačne vyhladaval ikeu. Nikomu sa nevysmievam. Tiež som bol v tackarni v Berlíne a normálne som si nabral jedlo, pri pokladni váha a bum, 18 eur. Možno aj toto je ten prípad, že to tam majú na váhu. A možno tam ten syr ani vôbec nemajú, presne ako si poukázal, že ho tam nevidíš. Ale celkom neverím tomu, že syr s prílohou stál niekde 35 eur. Ak áno, tak to určite nebol vyprážaný eidam :D

Podľa (denného) počtu tvojich príspevkov to práve u teba vyzerá tak, že len sedíš za internetom, aj keď viem, že to tak nie je.
17.03.2021 - 09:43:30
02
Tak ako sa vies u nas najest draho aj lacno, tak isto sa vies aj v AT, DE, SUI a podobne. Viem o com hovorim, brat so zenou 6rokov trvalo v AT, predtym 8rokov v DE, sesternica 10ty rok v Zurichu, pravidelne sa navstevujeme. Mozno v nejakom autohofe su prirazky, pri dialniciach su aj mrte drahe PHM...ale porovnavat to na zaklade vyprazeneho syru z modrozlteho retazca je pekne ustrelene...ja osobne ked som u brata na navsteve, vzdy odideme napakovani, co sa tyka drogerie a potravin, lebo je to lacnejsie ako u nas...
17.03.2021 - 09:49:47
00
To je úplne jedno... Ide o to, že s našou "Slovenskou" mentalitou, tu "západ" mať nebudeme. Neni to však zlé ani dobré. Každý sa môže mať tak jak chce, nie?
A áno, reťazce sú cca podobne ako u nás. Asi na celom svete, neviem. Rusko, Rumunsko, sk, CZ, A, D, I... CH je drahšia a Lichtenštajn ani nevravím 😂 ale myslím, že pracovná sila je drahšia a preto sú drahšie aj služby. Ale v čom spočíva to, že im závidíme a všetci tam idú?
17.03.2021 - 10:00:24
00
Konkretne v Svajciarsku za normalnych casov travim cca mesiac v roku. A ano, sluzby su tam drahsie (zase je otazka, co za tu vyssiu cenu dostanes), ale napriklad potraviny sa tam daju nakupit +/- za rovnaku cenu ako u nas, mozno par percent drahsie, ale nic markantne (ale opat to nie je to iste, ked napr. u nas kupujes najlacnejsie syry, takmer bez vynimky je to PL...vo Svajciarsku je to Swiss made, maximalne France).
17.03.2021 - 10:07:02
00
corsair Preco? Svagrina je fyzioterapeutka, tam zarobi tak stvornasobok, brat prevadzkar v liecebnom dome, zarobil by tu tiez asi tak stvrtinu z tamojsieho prijmu. Normalne tam ziju, trovia peniaze, prave sa chystaju kupit nehnutelnost...a vobec sa neplanuju vratit sem...brat to raz skusil, po troch mesiacoch sa zbalil a uz sem pracovat nepride.
17.03.2021 - 10:11:35
00
BTW ceny McD sa môžu líšiť aj v rámci jednej krajiny, mesta. Skúste niekedy porovnať ten pri Opere SND s nejakým "obyčajnejším"... Cenník na webe sú odporúčané ceny
17.03.2021 - 10:41:22
00
misoR napísal:
Hej, lebo keď som bol vo Švajčiarsku na dovolenke, tak som jednoznačne vyhladaval ikeu. Nikomu sa nevysmievam. Tiež som bol v tackarni v Berlíne a normálne som si nabral jedlo, pri pokladni váha a bum, 18 eur. Možno aj toto je ten prípad, že to tam majú na váhu. A možno tam ten syr ani vôbec nemajú, presne ako si poukázal, že ho tam nevidíš. Ale celkom neverím tomu, že syr s prílohou stál niekde 35 eur. Ak áno, tak to určite nebol vyprážaný eidam :D

Podľa (denného) počtu tvojich príspevkov to práve u teba vyzerá tak, že len sedíš za internetom, aj keď viem, že to tak nie je.

neboj, nemyslel teba :-)
crosairove príspevky mám svojim spôsobom rád a vôbec ho nechcem zosmiešniť, má práve ten svoj pohľad na svet...len na jednej strane napíše, ako nám z východu všetci naokolo ubližujú a v ďalšom príspevku napíše, že s našou mentalitou tu západ mať nebudeme...a potom zvolíme politika karpatského typu, ktorí nám sľúbi, ako s tým všetkým urobí poriadok, pritom nás okradne viac ako ten západniar, ale je "náš" a chce "našim ľuďom" dobre...a dokola si tu takto žijeme
17.03.2021 - 11:08:23
06
však toto .. je potrebné vždy byť ten "náš človek" .. všetci ostatní majú smolu
17.03.2021 - 11:23:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up