snad bude dostupne na tento ucel DMR5 (z celeho uzemia SR). potom by to bolo na desiatky cm :)
29.03.2021 - 13:25:10
00
ivast napísal:
Ono to samozrejme blbne aj pri iných náhlych zmenách tlaku, ako pri búrke alebo prechode frontu...

Nemyslel som si, ze zmena tlaku pri burke sposobuje az taku zmenu v nadmorskej vyske, az kym sa mi minuly rok v auguste nepritrafilo toto. Ten strmy narast je na rovnej hradzi od AT/SK hranice smerom k mostu Lanfranconi a ide zo 145 na 305mnm. Riadna burka sa vtedy prihnala...

Prílohy:

burka.PNG
burka.PNG 370.14 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2021 - 16:34:46
03
ďakujem za rukolapnu demonštráciu, mne sa nechcelo hrabať v histórii a hľadať zmoknute výjazdy ;-]
29.03.2021 - 16:37:51
01
Skúšali ste už štvorku? Pár dní už je von. Je to teda služba s mesačnou platbou,či alo to je? Kľudne sa rozpiste o výhodách oproti locus pro.
05.04.2021 - 18:18:09
00
Máš mesačnú alebo ročnú platbu. Ak si mal pro, tak máš silver na rok zadarmo, alebo gold za polovicu.

Zatiaľ sa mi to zdá také upratanejšie - viem rýchlo nájsť čo hľadám. Plus pri gold mám všetky ich mapy v cene, live tracking tiež a to sa mi veľmi ráta.
05.04.2021 - 19:18:13
12
Tiež teraz testujem 4 a zatiaľ sa mi to páči. Už dlhšie som čakal na možnosť predplatiť si Locus, keďže som mal pocit, že za moju Pro verziu som zaplatil až príliš málo na to, koľko a ako ju využívam:)
Ale niečo iné som chcel. Všimol som si, že po nahraní výjazdu mi mtbiker zobrazí podstatne viac "nastúpaných" metrov ako vidím v štatistikách trasy pod kladným prevýšením. Vie mi niekto povedať, ako sa vypočítavajú "nastúpané metre"?
10.04.2021 - 14:44:27
00
Neviem ako Mtbiker, ale Locus ráta výšku z gps a srtm dát. Nie je to tak presne ako barometer.
10.04.2021 - 17:04:28
00
Ak má mobil barometer, tak locus ti bude merať výšku podľa tlaku.
10.04.2021 - 22:01:58
00
je uplne jedno, ci ma zariadenie barometricky vyskomer, alebo nema, ak nema spravny algoritmus na vyratanie nastupanych metrov - koho zaujima v akej je vyske (ak nie si v nepale) - na konci vyjazdu ta zaujima kolko si nastupal hore (riesilo sa v temach o brytone a lezyne)
ved asi aj preto ma locus 3-4 nastavenia pre ratanie nastupanych vm (X rokov dozadu som na logovanie pouzival locus, ale baterka na mobile a kvalite gps v mobile nie je vzdy to prave orechove)
vzdy vidim cca spravnu nadmorsku vysku, ale malokedy spravne nastupane metre (som majitel bryton rider 530 a lezyne mega xl) :(
nie je to pokus o flame, len smutne konstatovanie ...
11.04.2021 - 01:38:50
00
Keď to je len pre tvoju potrebu porovnať si jednotlivé výjazdy tak to isté zariadenie by malo podľa mňa merať plus mínus rovnako. Takže si vieš porovnať kde si viac vyšľapal. Problém asi bude porovnávať to medzi výrobcami. Na druhej strane asi nie je jednoduché určiť jednoznačnú metodiku na výpočet. Predstav si, že ideš 100 km po ideálne rovnej trase - dajme tomu 100m nad morom. Výškomer ti bude meniť údaj 99m n.m. - 101m n.m. (v rámci nejakej tolerancie) a na konci jazdy budeš mať vyšľapaných trebárs 1500 výškových metrov - ak by sa jednalo len o aritmetiku. Každé to prebliknutie zo 100m n.m. na 101m n.m by ti pridalo 1m. Našťastie výrobcovia nie sú až tak hlúpi a ten algoritmus je komplikovanejší ;-)
11.04.2021 - 11:15:45
00
KinDo napísal:
je uplne jedno, ci ma zariadenie barometricky vyskomer, alebo nema, ak nema spravny algoritmus na vyratanie nastupanych metrov

Nie je to jedno. Ak by aj malo zariadenie zly algoritmus, stale mas v logu data s radovo presnejsou vyskou a vies si ich pozriet/analyzovat inde, aj ked teda nie hned pocas vyjazdu. Taky log zo zariadenia bez barometru neziskas.
lacoge uroven sumu pre barometer celkom trafil cca. 1m-1.5m

Na http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html som sa tym hral. Zobrazuje stupanie/klesanie pre 3 rozne algoritmy a daju sa konfigurovat v Ostatne - Moznosti. Ten pokrocily je tento - stranka uz neexistuje. Pre logy (Locus, stredny filter, mobil s barometrom) mi dava ten pokrocili algorimus v jeho vychodzom nastaveni takmer identicke stupania/klesania ako barometricky Garmin.

Garmin beriem ako etalon, za tie roky to uz maju odladene, aj ked v niektorych firmwaroch sa nasli rozne ulety, ale tie opravili.
Paradoxne pri kruhovej trase sa skor trafi ten log z Locusu ako cisla na Garmine - celkove stupanie a klesanie by malo byt identicke. Je to taka jednoducha kontrola na presnost zaznamu resp. algoritmu. Garmin ma vzdy vacsi rozdiel (az par desiatok metrov na kazdych 1000m stupania/klesania).
11.04.2021 - 13:10:08
01
Priatelia, uz som zufaly. Na Huawei P20 sa mi v Locuse uz nejaky ten mesiac vypina GPS. Uz som studoval co to je - a vyzera ze v tom ich OS EMUI vo verzii 10 ma problemy s navigaciou.
Uz som popovoloval pristup na vsetko a vsade hadam aj na Topkach budu moje trasy, ale stale to vypadava.
Teda - zaznam nejaky cas bezi a potom zacne Locus dostavat poziciu zjavne nie z GPS ale z BTSiek a pod. Dnes pri jazde po Karpatoch je zaznacena aj pozicia v Marchegu.
Nema niekto nejaku info co to moze byt ? Mozno nejake setrenie baterie ale uz fakt neviem.
11.04.2021 - 17:33:47
00
Doplnenie - v trase je vynechanych aj 15 min a body pred a po su spojene.
11.04.2021 - 17:38:30
01
optimalizaciu baterie konkretne pre locus si vypol?
11.04.2021 - 17:51:38
02
will napísal:
Doplnenie - v trase je vynechanych aj 15 min a body pred a po su spojene.

Mne toto raz spravilo. Záznam sa akoby pauzol ale pauznutý nebol. Tiež mi je to záhada
11.04.2021 - 18:33:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
cron
keyboard_arrow_up