pre pivnicnych skadovacov existuje toto https://www.kryptonitelock.com/en/home.html , maju produkt s poistenim tak ked ti s ich zamkom ukradnu bike preplatia to....nie je to lacne ale zalezi co skladujes samozrejme :)
29.03.2021 - 14:52:55
00
A potom je takýto YT kanál https://m.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ kde to odomkne s dostupnými nástrojmi do 20sek.
Pivnica je dobrá tak na zimné oblečenie a nie tisícové bajky.
29.03.2021 - 15:09:08
02
Otazka. Kde parkujete tisicove auta ? V garazi, pred domom, na ulici ............................ :-) :-)
29.03.2021 - 15:18:08
00
Na takéto porovnanie sa snáď ani nedá reagovať normálne 😂
29.03.2021 - 15:29:34
00
treba citat cely prispevok, aj za bodkami :-)
29.03.2021 - 15:38:30
00
scart335 napísal:
A potom je takýto YT kanál https://m.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ kde to odomkne s dostupnými nástrojmi do 20sek.
Pivnica je dobrá tak na zimné oblečenie a nie tisícové bajky.


aha, takze to LockPickingLawyer vykrada tie petrzalske drevene pivnice, treba upovedomit Policiu SR :clap:
29.03.2021 - 15:52:17
00
bubulak napísal:
volodaj Zapnutie trackovania na strave/ iných zdielaných platformách hneď pred domom? Plus fotky na socialných sietach? Alebo stačí iba toto fórum, je tu dosť informácií o hociktorom z nás, že pre zlodeja to musí byť relatívne jednoduché.

Na Strave aj Garmin Connect sa da nastavit lubovolny pocet tzv. privacy zones s roznym radiusom a Strava aj Connect potom ukazuju pre followerov zaciatok/koniec aktivity az za tymto radiusom.
To ze niekto capne fotku na web s gps suradnicami a navyse verejne, je jeho problem.
29.03.2021 - 16:06:17
00
foobar napísal:
aha, takze to LockPickingLawyer vykrada tie petrzalske drevene pivnice, treba upovedomit Policiu SR :clap:


Kde som také písal? Len som poukázal na to, že každý si môže pozrieť videá, nakúpiť vybavenie a zámka padne do pár sekúnd. LPL nie je nejaký boh, ktorý je na svete len jeden, keď som študoval tak bezpečáci otvárali takéto zámky po jednej prednáške. Keď ich nezastavia 3je dvere, tak už nejaká zámka je len na okrasu a pre poisťovňu.
Ak to kradnú fetky a nebudú ho vedieť zobrať tak ti poberú všetko čo pôjde odmonotovať a rám ti ešte zlomia.

Glorifikovať nejaké zámky a veriť, že ti zachránia bike v pivnici je len sebaklam.
29.03.2021 - 17:17:49
00
a mysliet si ze nejaky fetak bude zhadzovat kluky, vytahovat bowdeny a rozoberat vnutorne nohy vidly aby ju vyslobodil z retaze je co?
29.03.2021 - 17:21:04
00
toto bolo dolezite........... "maju produkt s poistenim tak ked ti s ich zamkom ukradnu bike preplatia to"
29.03.2021 - 17:32:25
00
foobar napísal:
a mysliet si ze nejaky fetak bude zhadzovat kluky, vytahovat bowdeny a rozoberat vnutorne nohy vidly aby ju vyslobodil z retaze je co?

Do 18ky som býval v martine v košútoch, kde som prichádzal do konaktu s pikermi a herákmi. A ver, že keď príde absťák tak brali všetko vrátane kompótov, žiaroviek a nepohrdli ani socikovským vianočným osvetlením. Podceňuješ čoho je taký človek schopný ak sa rozhodne, že ti vyberie pivnicu.
Ak im to zabezpečí viac dávok tak ti zoberú všetko čo nie je tou reťazou pripevnené. Nám prakticky vybielili všetky pivnice za noc vrátane kočíkarne, kde ani hrdzavý SOBI nenechali.
Na u-lock by asi srali ale pákovkami ti reťaz dá do pucu aj 40kg fetka ak má na to čas.

Táto debata tu cyklicky vždy každých pár mesiacov, nech si každý ukladá svoj majetok ako uzná za vhodné.
29.03.2021 - 17:33:13
00
scarinko napísal:
Zoidberg, kazda poistovna to ma inak, malo by to byt v bytovej poistke a podla vysky krytia ktore mas zazmluvnene. Nie je treba ani vyspravovat ale musi byt prekonana prekazka a to uz su aj dvere do spolocnych priestorov pivnic. Otazka je ak to lopne niekto z baraku ako sa k tomu postavia kedze tie dvere odomkne. Tiez mam latkovu pivnicu ktoru som upgradol tym ze zvnutra som namontoval take biele tenke dosky aby nebolo dovnutra vidno a dvere som vyplnil rovnakymi latami aby boli plne ale to je len na efekt. Kazdy kto by sa tam chcel dostat sa tam dostane, staci hocake pacidlo a vytrhnes aj cele dvere z tade. Jedina moznost je vymurovat to. U nas je jedna sekcia murovana a druha nie. Ked sa to robilo tak sa pytali kto chce a chceli 500 eur za pivnicu tak to mi prislo vela.


Moja poistka domacnosti vravi:

"Mimo bytových priestorov sú poistené nasledujúce veci patriace k zariadeniu domácnosti, maximálne do výšky 30 % z poistnej sumy zaria- denia domácnosti: na povale, v pivnici, komore,
garáži a iných vedľajších budovách."
...
"c) bicykle, detské kočíky, invalidné vozíky;"
...
"Poistenie sa vzťahuje na veci uvedené v tomto bode, pokiaľ neobmedzený prístup do mimo by- tových priestorov má len poistený a osoby žijúce s ním v spoločnej domácnosti. Mimo bytové priesto- ry musia mať plné steny (murované, drevené, že- lezné) – súvislá výplň bez medzier."

Jedina investicia by teda bola spravit z latkovych stien plne, co mi pride ako fer ponuka... Len to pripadne vycislovanie bez blockov ma mata. V zmluve spominaju ohodnocovanie znalcom- existuje nejaky znalec, ktory mi z Litevilla nespravi "stary bicykel z pozbieranych dielov" za tri stovky?
29.03.2021 - 23:09:45
00
Bajky sa kradnu, vo velkom smeruju napr. na Ukrajinu a policajti v celej EU sa chvalia, ze sem-tam chytia fetaka co slohol 300e presuvadlo...
29.03.2021 - 23:34:15
00
Presne tak, co nie je retazou pripevnene. Staci si pozriet tuto temu, kolke mali retaz. Este som taky pripad nevidel. Vzdy je to len o papierovych dverach z hajzlu, najzakladnejsich vlozkach a lankovych pseudo"zamkoch".
Zlodeji idu cestou najmensieho odporu, radsej vyberu 10 kobiek bez zabezpecenia, akoby sa srali s jednou retazou. Do pivnice treba poriadne kalene retaze na motorku - alebo bezpecnostne dvere.
30.03.2021 - 08:05:21
00
dan21 napísal:
Otazka. Kde parkujete tisicove auta ? V garazi, pred domom, na ulici ............................ :-) :-)


toto mi raz povedal jeden majitel penzionu v banskej stiavnici, ked som mu povedal, ze nemozme cez noc cely tyzden nechavat bajky len tak na terase, ze dokopy staly 7k€...odpovedal, ze ma auto za 80k€ pred penzionom a nikto ho este neukradol :D bonus bol, ze to bolo asi 10 rocne myslim ze 5-kove bmw..
30.03.2021 - 09:13:42
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up