Ako pise Deemax, bowden dole bol prikratky, chybalo mu asi 1-2cm .. neviem presne /overenie bolo klasicky .. tlmic dole, teda jeden cap, ruka na lanko, prejst zdvihom a bolo jasne - lanko tahalo/. Povodne som sa domnieval, ze je tam bowden v kuse, ale nie je, dole je len taky kratky kusok, cez ram ide len lanko, tak som nebral novy, ale povedal som si, ze keby bolo treba doplnovat, zoberiem daky kusok a nastastie jeden co som zobral sadol, ale musel som dat aj dlhsie koncovky, nebol uplne dost dlhy. O moc viac sa ale nedal dat (tak ako je to teraz, je dobre), lanko by nestacilo (ale to som mal).

romanca: ak by si menil lanko niekedy, tak hlavne pred vytiahnutim z ramu na koniec nieco uviaz, az tak vyber, lebo davat lanko do ramu by bola dobra kovbojka :D .. to ma napadlo cestou az. Keby zas nieco, tak uz mas Durikan-a :D
31.03.2021 - 21:07:45
11
Ito ďakujem za potvrdenie ten bajk kupoval odomna a robilo to mimochodom od kupy... Ale čo si matne spomínam tak taky problem som riesil aj na haibike fulle...na scalpely to bolo/je ok...
31.03.2021 - 22:08:36
01
Zrejme to tam davaju tak, ze nameraju ked je na stojane, ale asi ked ide do zdvihu (nepozeral som aky ma priebeh), tak potrebuje este dlhsi kus , tak bowden sa vytiahne a cele to pokazi. Tak musi byt bowden dlhy aby na stojane spravil kusok obluk. Trci to sice .. ale na spesloch som videl horsie obluky :D Holt na fulle neni az tak uplne trivialne namerat bowden :)
31.03.2021 - 22:20:22
01
ja sa uz uprimne tesi na dalsie kilometre na nom. uz mam zoznam vyletov, fakt sa tesim, ze sme to dali este pred velkou nocou
31.03.2021 - 22:35:20
01
ja mam podobny problem na fulle (Deore 1 x 11). Lenže môj problém je v tom, že aj keď idem po asfaltke rovnej ako pravítko, radenie zlyháva. Vždy je výsledok rovnaký: buď radia dobré dolnych 6-7 prevodov a hornych 4-5 nie, alebo po doštelovaní napätia lanka opačne. Všetko čisté, menené, servisované. Na stojane ide ako hodinky. Depka u mňa na 100%.
Čisto teoreticky mi to pripadá, že vzdialenosť medzi pastorkami nie je konštantná. Kazeta nová, reťaz tiež, pätka vyrovnaná v servise 2x, prehadzovačka nastavená.
27.03.2023 - 11:48:18
00
keyboard_arrow_up