kto si chce precitat recenziu bez registracie ...

Dakujem.

2Turbi: porozmýšlaj nad tým kolorádom, predsalen Legend je základ. A ceny nie sú až také brutálne ako dakedy. Komfort ovládania v aute oproti "auto" modelom porovnať nemôžem ale za tie roky mi postačila aj outdoor navigácia v aute, a to na mieste 1500 km od SK, kde som bol naposledy ako 3ročný, takže spomienky nula bodov.

Buď Edge alebo Colorado (poprípade 60csx).
04.06.2008 - 13:39:37
00
Cenou 60csx sa bliži cene EDGE 705 ja neviem ale radšej by som to asi riešil tým GPS čo som mu dal prvý link na bike absolutne postačujuci a za 6OOO kupiť cestneho Garmina porpipade MIO http://www.navigacia.sk/produkt/010-006 ... -roads.php alebo http://www.navigacia.sk/produkt/mio_c250/mio-c250.php
04.06.2008 - 13:44:37
00
Uvidíme ako poradí Rasťo T. /teda snáď sa ešte vyjadrí../ vzhľadom k už spomínaným funkciám ktoré mi postačia. Som ochotný kúpiť aj vyšší model ale kvôli pulzmetru a podobným funkciám to určite nebude.
04.06.2008 - 14:52:05
00
Kazde riesenie ma svoje caro. Musis sam vediet kolko chces investovat a co vsetko ocakavas. rada etrex (vista, legend a pod) su zakladne - teda pomalsie, menej funkcii su to klasicke turisticke gpsky, su tam vacsie limity na ulozene tracklogu a pod... teda nic neprekonatelne. samo ze hovorim o gps na bike - do auta je to o niecom inom,
do auta maju dotykovy displej, nies u tak odolne, nemamju zaznam kade som siel ale maju ozaj pekne zobrazenie, bez napajania z auta vydrzia tak 4 hodiny, naviguju hlasom, vacsinou naviguju na ciel, route tam byva pri drahsich modeloch. - teda optimalizovane riesenie tam kde sa neocakava odolnost a chce byt hlas a co najmensia interakcia pri soferovani
turisticke resp sportove gps - vydrz od 10 - 20 hodin podla modelu, odolne voci otrasom vode a pod ale mensi a horsi dispen, pipak namiesto hlasu ale zaznamenavaju prejdenu trasu. a potom tu sa to vetvi podla triedy a jasne ze ceny na schopnost pojat nove NT mapy, rychlost prekreslovania, dlzka nazvu a poctu waypointov, poctu bodov v ulozenej trase ak planujem jazdit podla trasy, schopnosti routovania a parametrizacie, plus fitnes pristroje maju pulzmeter, treningove plany, Virtoal partnera, to som uz pisal. plus dost podstatne - drziak na bike a jeho zivotnost.... predsa len tie vibracie davaju zbrat kazdemu drziaku.
pisem to preto lebo ked mas prioritu enazi, neohlupis s legendom a este lepsie s vistou, ale ked ms viac volnych bubakov a chces ich investovat 60csx je stary model ale uz "usadeny" a dobre fungujuci (chodia NT mapy,custom POI body su dobra vec, saved track su do 500bodov, volis si farby trackov, ak si nakonfigurujes tak mas napr automaticke ukladanie na pamatovu microsd kartu zaznamov po dnoch- faaajn vlastnost atd) akurat dost nanic drziak - mne odisli 3ks a to vsetko na cestaku - na mtb vidla usetri. pripadne novy model Colorado - vyskovy model v pristroji - takze mas tienovane mapy a vidis to skoro ako na papierovych mapach, jemnucky ale tmavy displej, mozes zaznamenavat ak si dokupis neskor aj pulz alebo napr aj teplotu .... Edge - vid recenzia

takze ak ti fakt staci logovanie trasy a obcasna navigacia - stacia etrexy, ak viac chces navigovat a mat vacsiu bezstarostnost s pristrojom chod vyssie. ak citis obcas ambicie na biku kup edge;-)

posledna veta: ku dnesnemu dnu najlepsi pomer cena/vykon je 60csx s microsd kartickou (ale ja mam obcas ambicie tak mam edge)

ps. rady slava a rasta su rovnako rozumne ako moje a maju svoju pravdu taktiez... takze pozri do penazenky
04.06.2008 - 18:12:23
00
Rasto T. Pozrel som do peňaženky a povedala mi, že nemusím kúpiť najlacnejšie GPS. Prelúskam ešte tie Vaše recenzie. Žeby Colorado? Žeby Edge?
04.06.2008 - 18:33:43
00
Ešte som sa nedostal k písaniu recenzie, ale tú 705ku som vyskúšal aj na navigovanie v aute. Na priloženej mikroSD karte sú mapy: SK topo2 a SK roads. Vzhľadom na veľkosť prístroja a jeho ovládanie je používanie navigácie trochu obmedzené, každopádne som ju skúšal aj v aute a dalo sa. Táto hračka mi z uvedeného pohľadu prišla ako dosť univerzálna, samozrejme nie je to pravé orechové, plnohodnotnej autonavigácii sa nevyrovná, ale v núdzi isto pomôže aj na ceste aj v teréne.
05.06.2008 - 08:17:46
00
Rasto T. Pozrel som do peňaženky a povedala mi, že nemusím kúpiť najlacnejšie GPS. Prelúskam ešte tie Vaše recenzie. Žeby Colorado? Žeby Edge?


Prepáčte, že sa do toho miešam, ale čo by peňaženka povedala na taký Magellan MobileMapper 6. Ten má už aj otvorený operačný systém, Windows Mobile 6, pod ktorým bežia aj také aplikácie ako OziExplorerCE, čiže sa dajú použiť aj ľubovoľné rastrové mapy a hlavne, zadarmo. Okrem toho má aj foťák, bluetooth, samozrejme QVGA dotykový displej, slot pre 4GB SD kartu, mikrofón a reprák, vysokocitlivý GPS prijímač. Je to outdoor so stupňom ochrany IPX7. Oproti Coloradu to nie je extrémne drahšie.

Prílohy:

Magellan MobileMapper 6.jpg
Magellan MobileMapper 6.jpg 151.81 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2008 - 15:21:00
00
zaujimavo vyzera...
podla udajov na webe je to take odolne PDAcko. chcelo by to testnut vydrz bateriek a rychlost - na stranke pisali ze to ma 64mb pamate co je malo na wm6. ale urcite to moze byt zaujimava alternetiva voci dnes uz klasickemu garminu.
len nech je co najviac takych pristrojov aby sa tlacila konkurencia a ceny;-)
05.06.2008 - 16:07:59
00
zaujimavo vyzera...
na stranke pisali ze to ma 64mb pamate co je malo na wm6


Väščina Pocket PC (PDA) s Windows Mobile 6 má 64 MB SDRAM. Máloktoré má 128 MB. Pokiaľ by to nemalo stačiť, potom súdruhovia z oddelenia vývoja museli urobiť niekde chybu.
06.06.2008 - 08:25:22
00
Ja by sa chcel len spytat, kedy sa dockame tej recenzie? D.
12.06.2008 - 18:42:04
00
Ja by sa chcel len spytat, kedy sa dockame tej recenzie? D.


....kym to bude na mtbiker.sk......hadam postaci aj toto....

http://www.sportreport.sk/sport/index.p ... &Itemid=55

:D :D :D
19.06.2008 - 07:56:43
00
Budúci týždeň to sem hádam hodím, držte palce :-)
19.06.2008 - 08:59:59
00
keyboard_arrow_up