Ahojte,

chcel by som sa poradit ci niekto nemate skusenost s divnymi zvukmi/ skripotom ktore vychadzaju od stredu/pedalov, ale moze to ist aj zo zadneho naboja/kazety.

Jedna sa o cestny bajk Giant TCR, material karbon, vybava Ultegra.
Vek cca 5 rokov, najazd do 5T km. Bajk je vo vybornom stave, doteraz slapal ako hodinky.

Tu je sumar zisteni:

- Skripanie je podobne tomu ako keby tam bol piesok
- Nastava len pri zabere pedalov - ked len tocim pedalom dopredu bez priadnia sily, zda sa mi ze to nie je pocut
- nevyskytuje sa pri spatnom pohybe pedalov
- su chvile ked to skripe viac a potom to napr 20km nie je vobec

Precital som nejake clanky, kde popisali mozne miesta povodu sposobene vacsinou necistoou (sedacka, pedale...).
- pedale som odmontoval a vycistil ich uchytenie o kluky - nepomohlo
- Zadna kazeta vycistena - nedaval som ju ale dole (nemam naradie) - nepomohlo

Tym ze sa to deje len pri jazde a zabere nie som schopny urcit presne miesto povodu. PLus sa mi zda ze ten karbon vsetko velmi prenasa a ked som skusal pri stani tocit klukou a brzdit ( simulacia zaberu :)), s hlavou pri strade tak som aj tak nevedel urcit ci to je stred alebo zadny naboj.. :o)

Prvy krat to zacalo po tom co bol bajk par hodin v aute v tychto teplach. V aute mohlo byt 50.
Neviem ci to malo vplyv na pohyb mazacieho matrosu v strede, orechu ...

Po kazdej jazde bajk umyvam s vodou s trochou saponatu. To netusim ci mu to uskodilo...
Horak tak umyvam XX

Dakujem za usmernenia.
21.06.2021 - 12:45:37
00
Pozri moju temu, mozno pomoze: https://www.mtbiker.sk/forum/post1741886.html#p1741886
22.06.2021 - 08:56:25
01
Dakujem.
22.06.2021 - 11:01:54
00
Podobný problém som prednedávnom riešil aj ja, zhodou okolností tiež Giant TCR. Poskúšal som všetko možné a nič nepomáhalo, nakoniec som trošku dotiahol predstavec a zvuky zmizli. Ono sa to fakt v tom ráme rôzne nesú ti zvuky, treba niekedy skúsiť aj časti, ktoré by človek netipoval.
24.06.2021 - 12:05:40
01
Dakujem za nazor/radu.

UZ som pisal do fora ktore spomenul nojpo.
U mna bol nakoniec problem v tom ze zadny menic mal uvolnene srobiky ktore ho drzia na patke ramu.
Nie moc, prehadzovacka tam bez problemov drzala.
Len ked bol pedal v zabere tak to uz pracovalo.
Vycistil som, utiahol a je klud. Dufam ze na dlhsi cas :o)
24.06.2021 - 16:28:33
01
Ahojte chalani,

Prosim o pomoc uz som bezdradny.
Takisto mam problem s praskanim na Focus Izalco Max na Ultegre. Bicykel som kvoli tomu dali do servisu kde mi povedali ze oni praskanie nezaznamenali, tak aspon skontrolovali stredove zlozenie, hlavove kluky (premastili) takisto sedlovku a riadidla. Prvy svih hned zo servisu a zas sa mi ozyva praskanie.
Pocas jazdy som si vsak vsimol ze ide o stredove zlozenie resp. nieco okolo kluk (ked neslapem to nepraska). Ak to chalan fakt kontroloval jedine co ma napada este pedale odsrobovat dat trosku vazeliny na zavit a nasrobovat naspat a na fest dotiahnut. Máte niekto este nejaky tip co by to mohlo byt? (Praskanie nieje vzdy pri kazdej otacke, ale na zaciatku svihu to puka menej potom akoby viac)
Uz som z toho zufaly az sa hanbim na takom biku chodit :/
01.07.2021 - 19:24:36
00
Lyžiny na sedadle. Miesto kde sa nápoja do škrupiny.postav sa do pedálov ak stále puká ,je to inde
01.07.2021 - 19:26:49
01
Skus prípadne pozriet a dotiahnut aj kufre na pedaloch ak jazdis nášľapné
01.07.2021 - 19:31:38
00
U mňa to bola tento rok slabšie dotiahnutá kazeta... Aj keď zvuky (pocitovo) išli zo stredu, nepomohlo ani zloženie a vyčistenie stredu a kľúk (ale nevadí, ako prevencia fajn), výmena pedálov (aj tak bolo načase), tak som nakoniec skončil vzadu a voilá, všetko stíchlo...
02.07.2021 - 08:59:12
00
som tu s updateom: myslim ze to bude sedlovka prip. sedlo... pedale mam nove nanovo som namazal dotiahol aj kazetu som dotiahol aj kufre dotiahol ... je pravda ze ked sa postavim a tocim tak to nerobi ... chytil som za jazdy pocas pukania sedlovu trubku a citil som to tam ... ale tak to by mohlo aj z ramu sa tam preniest...
12.07.2021 - 20:25:55
00
Vedel by mi niekto poradiť? Dá sa vymeniť len najmenší diel na kazete? Alebo je nutné vymeniť celú? Vymenil som reťaz a najťažší prevod prešmykuje ?
16.07.2021 - 20:51:59
00
Dá, len je dlhodobo nedostupný.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/sram-cs-cog-11t-pg-1210-1230-eagle.html

    16.07.2021 - 22:06:04
    00
    Síce mam sram, ale tento by nemohol tiež sedieť? Taktiež ma 11 zubov. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/shimano-pastorok-kazety-pre-cs-m8000-7000-5100.html
    17.07.2021 - 00:51:35
    00
    Vyskúšaj a daj vedieť. Inak mne naposledy pomohlo jemne prepilnikovat pastorok okrúhlym pilnikom na reťaze motor.pily.
    17.07.2021 - 09:36:52
    00
    Nakoniec je to v pohode. Kazeta je po podrobnejšej prehliadke v poriadku a reťaz si po prvom výjazde pekne sadla.
    18.07.2021 - 18:49:41
    00
    keyboard_arrow_up