madbugie napísal:
Vlastoch... Takže hlavný hygienik bude riadiť štát, ako sa mu zachce...

Neviem možno pozerám zle, alebo nesprávne médiá, ale kde je to zhoršenie ???

Tá tebou uvedená vyhláška už komplet neplatí, lebo zrušili celý semafor, zo dňa na deň... Je tam len napísané, aké má človek povinnosti pri príchode do republiky, ale žiadne sankcie, žiadne zákazy nič... Takže ak sa jedinec rozhodne, že si s tým sprepáčením vytrie riť, tak mu nič nebráni... Počas krízového stavu sa aspoň oháňali tou 1600€ pokutou, to už teraz asi nie je možné, neviem...

Neviem či som dobre zachytil info, ale v GB uvažujú, že túto covidpasovú "šarádu" komplet zrušia a tak ako žijeme s chrípkou už storočia, budeme sa musieť naučiť žiť aj s covidom a jeho mutáciami... Dodržiavať určité hygienické opatrenia, možno sa testovať na nejakej pravidelnej báze, atď


A zas to isté.

Keď my budeme mať takú dobrú zaockovanost ako GB, tiež si to budeme môcť dovoliť.

Nič absurdnejšie ako keď sa antivaxeri oháňajú tým, ako dobre je v preockovanej krajine, alebo že tam delta zabíja málo ľudí som snáď ešte nevidel.
01.07.2021 - 07:57:26
01
Ok ako má Vlastoch poslal, idem už do prdele a nič sa nebudem pýtať, stačí slepo veriť našej vládnúcej entite a mienkotvorným médiám...

Ja by som bol najradšej celé dni s bajkom v Karpatoch a netrepal sa kvôli deckám k moru... To mi problém nerobí... Vadí mi že pravidlá si tu menia hore dole ako sa im zachce... Čo bolo zlé na doterajšom semafore... Možno upraviť... Ale nie že 30.6. zmeníme pravidlá, ktoré platia na druhý deň...

Tak teda nech sme zdraví, Corona nech sa nám vyhýba, chytáme na bajkoch vitamín D na tom slniečku, a nech teda očkovacie látky fungujú v plnej miere, aj proti všetkým budúcim mutáciám ? aby sa očkovaní nemuseli testovať... a mohli chodiť voľne do zahraničia, na koncerty, do reštaurácií atď.
01.07.2021 - 09:08:05
00
opat, preco spajas moje meno s niecim, co som nepisal ani nemyslel a ani si nemyslim ("stačí slepo veriť našej vládnúcej entite a mienkotvorným médiám... ") ???
napisal som ti aktualny stav, ak sa ti nepaci, ok, kludne mozes nan nadavat alebo pisat ze je zlý, ale uz to nespajaj so mnou ... ok ? dakujem
01.07.2021 - 09:30:34
02
Ja spájam s tebou, že si ma poslal slušne do prdele, takže ty si nedomýšlaj... 😉 ten prídavok je tam už len tak z recesie, irónia nosí byť, lebo človeku sa fakt nechce veriť, čo za ***** sa tu dejú...

Dnes pán hovorca, či odborník reagoval na otázku novinára, že tí čo prekonali covid za posledných 180 tiež nič nedostanú, lebo šak oni určite prekonali Alfu, a na Deltu už nemajú protilátky, takže asi budú posudzovani ako neočkovaní... Komédia v priamom prenose...
01.07.2021 - 10:11:52
12
cokupit napísal:
Odbornici maju jasno v tom, ze najlepsia obrana je vakcinacia. Co nie je uplne jasne je to, ci niektorym ludom nestaci len 1 davka, pripadne naopak ci nebudeme musiet ockovat aj tretou a dalsou. Studie bezia, z povahy veci ich nie je mozne urychlit a musi prejst isty cas, aby sme vedeli aku dlhodobu imunitu vakciny vlastne tvoria. Podobne to bolo s ockovanim deti. Prvotne studie sa na nich nerobili (je to prirodzene komplikovanejsie ako so svojpravnymi dospelymi) tak sa neockovali. Potom sa studie spravili a dnes sa ockuju uplne rovnakymi vakcinami 12+ a testuje sa aj do 12r, ale tam bude nizsie davkovanie.
Neviem preco by kontinualny vyskum mal vzbudzovat nedoveru. Prave naopak, ak niekto hlasa svoju jedinu a neomylnu pravdu treba od neho utekat a je jedno v akej oblasti.

ktori odbornici? myslis stekajuceho psa? ci ten brav ktory rozdava tituly na pockanie a meni nazory jedna za druhou?
01.07.2021 - 10:16:19
02
madbugie napísal:
... Čo bolo zlé na doterajšom semafore...

V doterajsom semafore boli krajiny rozdelene na zelene, cervene a cierne. Ked sa niketo vracal z ciernej, mal sa zaregistrovat do ekaranteny a tu karantenu dodrzat. Zial, slovac sa nezaprie, do ekaranteny sa nikto dobrovolne neregistroval a ludia klamali, odkial prichadzali (z ciernej krajiny priletel napr. do Viedne, ale na hraniciach tvrdil, ze ide zo zelenej krajiny). Takze si tam jednoducho (a konecne) povedali, ze ziadne take, my sa tu odrbavat nenechame a radsej rozdelime ludi na 2 skupiny, ktore sa budu lahsie kontrolovat.

Uz to tu bolo spomenute X krat, keby kazdy dodrziaval stanovene pravidla (vid bublifucky cez vianocne sviatky, ekarantena, ruska, ...), tak sa nic nemusi riesit.
01.07.2021 - 10:45:38
02
osobne si myslím, že je to len preto aby sa zaočkovalo čo najviac ludí. Ved aj očkovaní môžu a aj sú prenášači vírusu takže tak či tak to čo je teraz v UK bude aj tu. Snad ale zaočkovanost pomôže aby umieralo menej ludí, vyzera to tak že v UK to funguje.
01.07.2021 - 10:53:09
01
Čaute, minule som sa registroval na vakcínu spolu so sestrou a mamou. Prišiel nám okamžite termín na očkovanie. Žiaľ, pre mňa v nevhodný dátum a svoju dávku som obratom zrušil (Pfizer). Pred viac ako týždňom som sa registroval znova, no doteraz mi nebol pridelený termín. Kde to viazne? Všade čítam, že nulový záujem a mne termín zatiaľ vôbec neprišiel. Mohlo im to zblbnúť? Alebo som v poradovníku? Má niekto nejaké info, skúsenosť alebo???... Dal som si len MI okres, tak ako v prvom pokuse, kde termín prišiel do hodiny.
01.07.2021 - 10:59:48
00
clxno1 samozrejme ľudia odrbávajú... úrady tomu zámerne nahrávajú, aby mamonári mohli lietať kade tade po svete... šak kuknem do pasu, aké je tam razítko, stanovím pokutu za nedodržanie nariadenia a jedeeeem...

Ale máš pravdu, sme na Slovensku... Dotyčný blb sa ešte bude chváliť, ako sa mu podarilo ***** so systémom... Klasika...

Edit: teraz si tak nahlas zakonšpirujem, že prečo sa to EURO hralo po celej Európe na plných štadiónoch... Huraaaaa špachtlovačkaaaa nás čaká...
01.07.2021 - 11:25:55
00
myslím si,že keď zavedú pre neočkovaných povinné testy veľmi rýchlo zistia kde je realita.to bude ich posledný klinec do rakvy.
01.07.2021 - 12:02:13
01
žiaľ pre vládnúce entity je toto celé jeden obrovský Win-Win biznis...

ak sa situácia zhorší, vidíte my sme to hovorili, ľudia sú nezodpovední... pokazili ste to...

ak sa situácia zlepší, vidíte, naše opatrenia fungujú, my vám chceme len dobre...

a niekde medzi tým, sa berú miliardové pôžičky, obstarávanie od buka do buka, míňajú sa peniaze na ********

musíme sa s tým naučiť žiť... inak to asi nepôjde... ale má to aj pozitívnu stránku... niektorí sa konečne naučili používať mydlo, po použití WC a pod.
01.07.2021 - 13:27:12
00
Ale mozes sa na to pozriet aj inak: situacia sa zhorsi, ludia budu umierat a mozeme nadavat na elity, ze preco nerobia nic vsak ludia umieraju.
A ked zacnu nieco robit (ako teraz) tak zase na nich treba vrieskat, ze obmedzuju slobody a rozdeluju ludi.
01.07.2021 - 13:32:24
00
už len tie rozhodnutia Mikasa boli v rozpore keď im to GP otrepala o hlavu.Okamžite pôjdu podania na ús a dopadnú rovnako.Ako chcú prinútiť majiteľov rešt.aby to kontrolovali.Toto je už zúfalstvo.Stačí ten ich ebnutý automat.


Naposledy upravil triki dňa 01.07.2021 - 13:35:23, celkovo upravené 1 krát.

01.07.2021 - 13:33:36
00
Zit sa s tym naucime. Akurat bud budeme zaockovani alebo cast naroda bude mrtva pripadne nejako postihnuta covidom. Iba o tom to je.
A cim mas viac chorych, tym mas vacsiu pravdepodobnost, ze sa vykluje nejaky debilny variant, ktory unikne ockovaniu. A mozes zacat odznova - len preto, ze si nechcel ludi rozdelovat.
01.07.2021 - 13:35:09
00
madbugie napísal:
clxno1 samozrejme ľudia odrbávajú... úrady tomu zámerne nahrávajú, aby mamonári mohli lietať kade tade po svete... šak kuknem do pasu, aké je tam razítko, stanovím pokutu za nedodržanie nariadenia a jedeeeem...

Ty si posledných pár rokov nebol v cudzine??? Tak ti to vysvetlím, nech zmúdrieš...

Ideš do Afriky, letíš z/do Viedne. Hranicu SVK/AUT prejdeš s ID kartou. Na letisku vo Viedni ukážeš pas. V Afrike ti pas na vstupe aj výstupe opečiatkujú. Vo Viedni povieš, že ideš rovno domov, bez zastavovania, aby si nemusel absolvovať karanténu v Rakúsku. Na hraniciach AUT/SVK ukážeš ID kartu, lebo Schengen... A jedeeeem, bez pokuty, bez karantény.

Už si to pochopil ako môžeš cestovať do čiernej cudziny a nedodržať karanténu u nás?
01.07.2021 - 13:35:13
05
keyboard_arrow_up